טיפול רגשי לילדים כללית

27 בפברואר 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בריאות ילדים ותינוקות

טיפול רגשי לילדים כללית

מהו טיפול רגשי לילדים
במסגרת טיפול רגשי לילדים כללית מתקיים מפגש בין הילד לבין המטפל המקצועי במסגרתו נעשית עבודה משותפת שעיקרה לבחון את השינוי ברגשות ובמחשבות של הילד באמצעות דרכי שונות כמו משחק או דרמה. באמצעות דרכי הטיפול ניתן ללמוד אודות הסיטואציות השונות המפריעות לילדים ולעבוד על שיפור ההתנהגות. כלים כמו משחק או דרמה נחשבים אפקטיבים למדי ויש ביכולתם לחשוף לא מעט פרטים אודות האופי של הילד וסיבת הבעיה.

במסגרת הטיפול מתפתח קשר בין המטפל לילד
במסגרת הטיפול מתפתח קשר בין המטפל לילד המאפשר לילד לתת ביטוי לתחושות והרגשות שלו באופן חופשי. היות ומדובר בהליך ארוך, הרי יש להביא בחשבון מחויבות מצד הילד וההורים לתקופה של שנה לפחות. במסגרת הטיפול ההורים נפגשים עם המטפל על מנת לקבל הדרכה מתאימה לצורך הבנת הנושאים העולים במסגרת הטיפול. חשוב לציין כי יש להקפיד על קשר טוב בין הילד למטופל על מנת להגביר את הסיכויים לטיפול אפקטיבי ככל הניתן. ככל שטיב הקשר יהיה חזק יותר, כך יהיה ביכולתו של המטופל לעלות על בעיות שונות ולהביא לפתרונן במהירות תוך הקשבה לצרכים של הילד

.
כיצד ההורים משתלבים בטיפול
הזכרנו כי ההורים נפגשים עם המטפל על מנת לקבל הדרכה מתאימה. במסגרת הפגישות ההורים לומדים להבין את ההתנהלות שלהם ולדעת כיצד עליהם לפעול על מנת לשנות את דפוסי ההתנהגות שלהם בהתאם לשינויים השונים המתקיימים בטיפול. אותה הדרכה הניתנת על ידי המטפלים משנה את השיח בין ההורים והילדים.
דוגמא לשינוי השיח בין הורים לילדים
כעת נביא בפניכם דוגמא לשינוי השיח בין הורים לילדים במהלך הטיפול. ניקח למשל את נושא העצמאות- באמצעות משחק בין ההורים והילדים ניתן לבחון כמה ההורים ממריצים את הילדים שלהם ללמוד להכיר בכישורים שלהם וכיצד הם מונעים מהם התנסויות שונות בשל פחדים. למעשה אותה מניעה עשויה להוביל את הילדים לשינוי בהתנהגות ולכן ההורים במהלך הטיפול יקבלו כלים לשינוי השיח
כיצד מתחיל הטיפול
הטיפול בין הילד למטפל תחילתו בפגישה משותפת בין השניים ומטרתה מסירת אינפורמציה- המטפל ינסה להבין האם דרושה התערבות נוירולוגית או שמא דרושה התערבות פסיכיאטרית. יש להדגיש כי במידה ומדובר בילד צעיר מאד רצוי לתת לאחד ההורים להיכנס לחדר בעת הטיפול על מנת לגרום לו להרגיש נוח יותר. באמצעות מפגש בין ההורה לילד ניתן לבחון את דפוסי ההתנהגות השונים ולהביא לשינוי המיוחל.

לפרטים נוספים לחץ כאן

סגור לתגובות על טיפול רגשי לילדים כללית

מאת:

פרסם באתר כ - 3 מאמרים.

.

דילוג לתוכן