סוגי ייפוי הכוח המתמשך

12 ביולי 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה חוק ומשפט אחר

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לך למנות אדם אחד או יותר שיקבל החלטות בשמך במהלך חייך. האנשים שאתה ממנה לנהל את ענייניך נקראים 'עורכי הדין'. ייפוי כח מתמשך הוא מסמך משפטי נפרד לחלוטין לצוואתך, למרות שאנשים רבים הציבו אותם במקביל לכתיבת צוואתם, כחלק מהתכנון לעתיד.

 סוגי ייפוי כוח מתמשך

ישנם שני סוגים של " ייפוי כח מתמשך" – רכוש ופיננסים ובריאות ורווחה.

ייפוי כח מתמשך לענייני רכוש ופיננסים

סוג זה של ייפוי כח מתמשך נותן לעורך הדין שלך את הכוח לקבל החלטות לגבי הכסף והרכוש שלך. זה כולל ניהול חשבונות הבנק או החברה הבניין שלך, תשלום חשבונות, גביית הפנסיה או ההטבות שלך ובמידת הצורך מכירת ביתך.

ייפוי כח מתמשך בריאות ורווחה

ייפוי כח מתמשך לבריאות ורווחה מאפשר לעורך הדין שלך לקבל החלטות בשמך לגבי בריאותך ורווחתך, רק כאשר אין לך יכולת נפשית לעשות זאת בעצמך. הדבר יכול גם להרחיב, אם יינתן במפורש, למתן או סירוב הסכמה להמשך טיפול מקיים חיים.

למה אתה צריך ייפוי כוח מתמשך

קיום ייפוי כח מתמשך יכול לתת לך שקט נפשי שמישהו שאתה סומך עליו אחראי על העניינים שלך אם אינך מסוגל לנהל אותם בעצמך. להלן מספר סיבות מדוע חשוב להגדיר ייפוי כח מתמשך:

מתכוננים לבלתי צפוי

תאונות או מחלות פתאומיות יכולות לקרות בכל עת. אם משהו יקרה לך, ייפוי כח מתמשך יבטיח שניתן לקבל החלטות בשמך, לספק ביטחון והגנה בזמן קשה.

הגנה על האינטרסים שלך

ייפוי כח מתמשך יכול לעזור להגן על האינטרסים שלך על ידי הבטחת ההחלטות שהתקבלו הן לטובתך והן מה שהיית רוצה.

הימנעות ממצבים משפטיים מסובכים

ללא ייפוי כח מתמשך, יקיריכם יצטרכו לפנות לבית המשפט כדי לקבל את הסמכות לנהל את ענייניכם, מה שיכול להיות תהליך ארוך ויקר.

כיצד להגדיר ייפוי כוח מתמשך

הקמת ייפוי כח מתמשך כרוכה בבחירת עורך דין, מילוי הטפסים הרלוונטיים ורישום ייפוי כח מתמשך במשרד האפוטרופוס הציבורי (או הרשות הרלוונטית בתחום השיפוט שלך). מומלץ לפנות לייעוץ משפטי כדי להבטיח שה-ייפוי כח מתמשך מוגדר כהלכה ושהאינטרסים שלך מוגנים באופן מלא.

ייפוי כוח מתמשך הוא כלי משפטי רב עוצמה המאפשר לך להחליט על מי אתה בוטח שיקבל החלטות בשמך אם אינך מסוגל לעשות זאת בעצמך. על ידי תכנון מראש, אתה יכול להבטיח שהאינטרסים שלך מוגנים ושיקיריכם יכולים לקבל החלטות במהירות ובקלות בתקופה קשה.

סגור לתגובות על סוגי ייפוי הכוח המתמשך

מאת:

פרסם באתר כ - 113 מאמרים.

.

דילוג לתוכן