קונג'ן מפתחת דבק ניתן לפירוק עבור טקסטיל וחומרים רכים ממרכיבים ביולוגיים טבעיים

11 ביולי 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

קונג'ן מפתחת דבק ניתן לפירוק עבור טקסטיל וחומרים רכים ממרכיבים ביולוגיים טבעיים

דבקים בני קיימא שנמסו בחום סוללים את הדרך לעיבוד מחדש ולמיחזור טקסטיל.

בדפורד, מסצ'וסטס, 11 ביולי 2023, (GLOBE NEWSWIRE):

כאשר יותר מ-92 מיליון טונות של פסולת טקסטיל מוטמנות מדי שנה, נדרשים פתרונות חדשים שיאפשרו עיבוד מחדש של בדים בייצור ומיחזור בקנה מידה המוני. Conagen, חדשנית הביוטכנולוגיה, הודיעה על פיתוח דבק טקסטיל פורץ דרך העשוי מחומרים בעלי ביצועים גבוהים שמקורם בביומולקולות בנות קיימא וטבעיות.

הדבק הניתן לפירוק של Conagen מציע יישום מרכזי בתחום של יכולת עיבוד מחדש במהלך ייצור בגדים. באופן מסורתי, כאשר מתרחשות טעויות במהלך הייצור, זה יכול להוביל לבזבוז חומרים ועלויות ייצור נוספות.

היבט יכולת העיבוד מחדש של הדבק של Conagen מציג פתרון משנה משחק עבור תעשיית הבגדים. הוא מאפשר תיקון מהיר ויעיל של טעויות ללא צורך להשליך ולבזבז חומרים יקרי ערך. ניתן לבצע התאמות פשוט על ידי פירוק הדבק וניתן לעבד מחדש את רכיבי הבד בצורה חלקה, וכתוצאה מכך יעילות ייצור משופרת, בזבוז חומרים מופחת וחיסכון משמעותי בעלויות עבור היצרנים.

יתר על כן, פירוק בד טקסטיל ממלא תפקיד חיוני במחזור טקסטיל בכך שהוא מאפשר הפרדת חומרים יעילה, שמירה על איכות החומר, הרחבת הזדמנויות המיחזור וקידום המטרות של כלכלה מעגלית.

דבקים מסורתיים המשמשים בייצור בגדים יוצרים לעתים קרובות קשר קבוע, מה שהופך את ההפרדה בין רכיבי בד במהלך המיחזור למאתגרת. הדבק הניתן לפירוק של Conagen לא רק מניע קיימות באמצעות מיחזור בדים, אלא גם מציע פתרון מעשי וחסכוני לייעול תהליכי הייצור בתעשיית הבגדים. היכולת לפרק ולעבד מחדש חומרים מביאה גמישות ויעילות חדשות, לטובת היצרנים והסביבה.

"הדבק החלוצי של Conagen פתח אפשרויות והזדמנויות חדשות. פיתוח פורץ דרך זה מאפשר הפרדת חומרים יעילה במהלך תהליכי עיבוד ומחזור ושומר על שלמות סיבי הטקסטיל ומבטיח את איכותם לשימוש עתידי", אמרה שרה ג'ונסון, מדענית חומרים בכירה. "עם השקת הדבק של Conagen, אנו עושים צעד משמעותי לקראת השגת תעשיית טקסטיל בת קיימא ואחראית יותר לסביבה".

לאחר שיצרה בעבר דבקים הניתנים לפירוק עבור מגזרים אחרים, כגון מכשירי חשמל, סמארטפונים, מכוניות ועוד, Conagen זיהתה את היתרונות המשמעותיים שדבק כזה יכול להביא לתעשיית הטקסטיל וההלבשה והתאימה מוצר חדש במיוחד לצרכיה.

דבקים וסרטי דבק נפוצים כיום בייצור בגדים, לבד או בשילוב עם תפירה. הדבר בולט במיוחד בייצור הלבשה תחתונה לנשים, שם מודבקות לעתים קרובות עד שש שכבות של חומר כדי להשיג את ההתאמה והנוחות הרצויות. חיוני להביא את תשומת הלב לשיטות ייצור מודרניות אלה כפי שהן משקפות את האבולוציה של ייצור טקסטיל.

היצע הדבקים החדש של Conagen מספק חוזק דומה לדבקי בד קיימים, אך עם תכונה נוספת של יכולת ניתוק מבוקרת בסוף החיים. בהשראת חומרי ריפוי עצמי, Conagen משתמשת במרכיבים בני קיימא וטבעיים כדי ליצור דבקים נמסים חמים בעלי חוזק גבוה. בניגוד להיצע המסורתי, דבק חדש זה מעוצב עם הפיכות, ומציג את החוזק של דבקים נרפאים קונבנציונליים, עם יתרון נוסף של מעבר לחומר זורם לאחר חימום.

דבק הטקסטיל החזק של Conagen יכול לשמש לבגדים, אך גם מתרחב לאביזרים ויישומים אחרים של מוצרים רכים. יתר על כן, הטכנולוגיה תואמת סיבים וחומרים טבעיים וסינתטיים כאחד.

כדי לפתח דבקי טקסטיל בני קיימא, Conagen ממנפת את טכנולוגיית התסיסה המדויקת שלה, ללא תלות בחומרי מקור צמחיים, כדי ליצור רכיבים יעילים ובני קיימא יותר מבוססי ביולוגיה בהשוואה לגרסאות מסונתזות כימית.

"טכנולוגיית התסיסה של Conagen סוללת נתיב לעבר עתיד בר-קיימא יותר, שבו השימוש בתרכובות ביולוגיות וביו-חומרים בני קיימא תופס את מרכז הבמה בהנעת פתרונות בעלי ביצועים גבוהים שנותנים עדיפות למודעות סביבתית", אמר ג'יי מקנמרה, סגן נשיא ליישומים כימיים.

שוק סרטי התפר עמד בשנת 2020 על 128 מיליון דולר. היא הייתה צפויה להציג CAGR של 6.9% בין 2020 ל-2025, מה שהופך את פורמולציית הדבק של Conagen למשתלמת עבור ספק המפיץ ליצרני בגדים.

לדבקים הניתנים להדבקה יש פוטנציאל להשפיע באופן משמעותי על השוק על ידי הצעת פתרון בר קיימא ויעיל יותר להדבקת בדים. היכולת לפרק חומרים בקלות עשויה להוביל לאימוץ מוגבר של טכניקות ייצור מבוססות דבק ולפתוח הזדמנויות חדשות לעיבוד מחדש ומיחזור טקסטיל, ובכך להרחיב את השוק למוצרי דבק הניתנים להדבקה.

סימן ההיכר של Conagen בתחום הביוטכנולוגיה, המומחיות והמרחב התעשייתי טמון בגילוי יישומים מהפלטפורמה של תרכובות ביולוגיות טבעיות וביו-חומרים, ופותח עידן חדש של חומרים בעלי ביצועים גבוהים ובני קיימא.

"על ידי רתימת כוח התסיסה, Conagen מובילה את ההסתערות על קידום חלופות ירוקות יותר ומחוללת מהפכה בתעשיות עם מחויבותה לקיימות וחדשנות", אמר מקנמרה.

המחויבות של Conagen לכימיקלים ירוקים וקיימות קיבלה חיזוק משמעותי על ידי השותפות האסטרטגית שלה עם Sumitomo Chemical. שיתוף הפעולה מהווה צעד גדול קדימה בחזון המשותף שלהם לפיתוח פתרונות ביולוגיים לעתיד בר-קיימא יותר.

אודות Conagen

Conagen קונג'ן היא חברת מו"פ ביולוגיה מלאכותית ממוקדת מוצר עם יכולות ייצור בקנה מידה גדול. המדענים והמהנדסים שלנו משתמשים בכלי הביולוגיה המלאכותית החדשניים ביותר כדי לפתח מולקולות בנות קיימא על בסיס טבעי המיוצרות באופן ביולוגי למוצרים בעלי האיכות הגבוהה ביותר שקיימים. אנו מתמקדים בייצור ביולוגי של מרכיבים בעלי ערך גבוה לתעשיות המזון, התזונה, הטעמים והניחוחות, התרופות והחומרים מתחדשים. למידע נוסף, בקרו באתר  www.conagen.com

קבצים מצורפים

דבקים וסרטי דבק נפוצים כיום בייצור בגדים, לבד או בשילוב עם תפירה.

דבק הטקסטיל החזק של Conagen משתרע על אביזרים ויישומים אחרים של מוצרים רכים.

למידע נוסף

Ana Capretz, Head of Public Relations and Communications

Conagen

+1-781-271-1588

[email protected]

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire

סגור לתגובות על קונג'ן מפתחת דבק ניתן לפירוק עבור טקסטיל וחומרים רכים ממרכיבים ביולוגיים טבעיים

מאת:

פרסם באתר כ - 1266 מאמרים.

.

דילוג לתוכן