כמה קישורים צריך בשביל להתקדם בגוגל?

6 ביולי 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה קידום אתרים

האמצעי הטוב ביותר לקידום אתר אינטרנט במנוע החיפוש גוגל היה ונותר באמצעות קישורים נכנסים לאתר. יש הבדל בכמות הקישורים וסוג הקישורים הנכנסים לאתר כלשהו והאפקטיביות שלהם על תוצאות הקידום, ובכך עוסק המאמר שלפניכם.

קידום אתרים קיים מתחילת המילניום הנוכחי והוא עדיין בעל משמעות רבה עבור כל בעל עסק\אתר שמעוניין למשוך גולשים\לקוחות חדשים על בסיס קבוע.

יש עשרות ואולי מאות פרמטרים שונים שמשפיעים על האלגוריתם של גוגל אשר אחראי לקביעת המיקומים שתוצאות החיפוש של כל אתר ביחס לכל שאילתת חיפוש. מעל כולם עמדו מתחילת הדרך ועד היום שני פרמטרים מרכזיים תוכן העמוד המקודם וקישורים שמובילים אל העמוד.

מה החשיבות של קישורים נכנסים בקידום עמוד אינטרנט?

תוכן העמוד המקודם חייב להיות מקורי, ערוך נכון ואפילו עדיף שיהיה בעל ערך לגולש. כל זאת באחריות בעל האתר או מקדם האתרים שלו. אבל אחרי שיש עמוד שרוצים לקדם בגוגל מגיע השלב הבא בתהליך הקידום והוא כולל תהליך של בניית קישורים לאתר.

עבור מנוע החיפוש גוגל כל קישור שמוביל לאתר (יותר נכון לעמוד) כלשהו בגוגל הוא סוג של "המלצה" על אותו העמוד. מבחינה טכנית ככל שיש יותר המלצות, אז האתר זוכה ביותר "נקודות זכות" לדירוג שלו במנוע החיפוש גוגל.

מנוע החיפוש גוגל מתייחסת לכל המלצה שכזאת כבעלת ערך כלשהו, כאשר יש המלצות (קישורים) שהן בעלות ערך גבוה יותר ויש כאלו שהן בעלות ערך נמוך או אפילו שלילי עבור אותו העמוד.

הערך של כל קישורי נקבע ע"י גוגל על בסיס כמה אלמנטים:

  • מאיפה הקישור יוצא – מה המקור של הקישור שמוביל לאתר שמקדמים? האם הוא אתר פעיל, עדכני, בעל ערך לגולשים שמבקרים בו? ככל שהתשובות על כך חיוביות יותר, כך הערך שלו גבוה יותר.
  • מה הקשר בין האתרים – גוגל בודק אם יש קשר בין העמוד המקשר לעמוד המקושר. כלומר, האם אתר של עורכי דין ממליץ על עמוד של עורך דין או האם אתר של עיצוב גינה מקשר לאותו עמוד של עורך הדין. כמובן שלקישור הראשון יהיה ערך גבוה יותר מבחינת גוגל.
  • מה הטקסט בקישור – מנוע החיפוש גוגל לא נותן נקודות זכות לעמוד של עורך דין שמקבל קישור מטקסט של "עיצוב גינות בצפון". הוא כן רוצה קשר רלוונטי שהוא יוכל לקטלג בדירוג התוצאות שלו. כלומר, קישור טוב לעורך דין מקרקעין יהיה כזה שיוצא מהביטוי "עורך דין מקרקעין" או "עורכי דין למקרקעין" וכן הלאה. גם קישור ישיר מכתובת העמוד שמקשרים אליו נחשב קישור רלוונטי.

כל האלמנטים הללו משפיעים על כמות הקישורים שיעשו עבורכם את העבודה ויקדמו את העמוד שלכם.

כמה קישורים צריכים לקידום אתר?

יש רמות תחרות שונות בין ביטויים שונים ויש לקחת בחשבון שגם אחרים מקדמים את האתרים שמתחרים בכם. יחד עם זאת חשוב מאוד לבנות מערך קישורים שהולך וגדל ממקורות איכותיים ככל שניתן לפי הדוגמאות קודם לכן.

אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות קניית קישורים. ניתן היום לבצע קניית כתבות יח"צ באתרים מסוגים שונים כולל קניית כתבות במקומונים שונים מהם תוכלו להוציא קישורים לעמוד שלכם. השיטה הזאת מוצלחת כיוון שהעמוד שיקשר לאתר שלכם יהיה בעל קשר רלוונטי אליו מבחינת התוכן שיוצג בו ואפילו תחת מדור רלוונטי. לדוגמא: מדור משפטים ממנו תעלה כתבה מפרגנת לעורך דין כלשהו עם קישור לאתר שלו.

קצב טוב של קניית קישורים הוא 5-10 בחודש לאורך חצי שנה לפחות כדי ליצור אפקט בעל משמעות על תוצאות הקידום שלכם.

סגור לתגובות על כמה קישורים צריך בשביל להתקדם בגוגל?

מאת:

עידן שלומן הוא מומחה לקידום אתרים בחברת Signup. אם אתה רוצה להתקדם בגוגל, צור עימנו קשר עוד היום באמצעות האתר (http://www.signup.co.il/) - אנו עובדים עם לקוחות מרוצים בישראל ובעולם, מידי יום כבר מעל 15 שנה.

פרסם באתר כ - 103 מאמרים.

.

דילוג לתוכן