HKSTP ו-eWTP Arabia Capital מברכות את המשלחת הסעודית לחיזוק שיתוף הפעולה בין הונג קונג לערב הסעודית בתחום I&T

4 ביולי 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

HKSTP ו-eWTP Arabia Capital מברכות את המשלחת הסעודית לחיזוק שיתוף הפעולה בין הונג קונג לערב הסעודית בתחום I&T

 

מדובר באבן דרך חשובה הכוללת חתימה של 11 חברות על מזכר הבנה להתרחבות במזרח התיכון ולפתיחת המשרד הראשון של התאחדות היזמים הסעודית-סינית בהונג קונג

*המנכ"ל, ג'ון לי, נפגש פעם נוספת עם עבדולה אל סוואהא, מהנדס ושר התקשורת וטכנולוגית המידע של ערב הסעודית בעקבות משלחת קודמת של הונג קונג למזרח התיכון בפברואר השנה.

* HKSTP ו-eWTPA אירחו במשותף את האירוע "חזון משותף של שער אחד – אזור הונג קונג עם ערב הסעודית" להעמקת שיתוף הפעולה בתחום החדשנות והטכנולוגיה. התאחדות היזמים הסעודית-סינית הכריזה על פתיחת משרדים בהונג קונג, ובמקביל 11 מזכרי הבנה נחתמו בין eWTP Arabia Capital לחברות השונות.

*המשלחת ביקרה במרכז המחקר InnoHK וכן במספר תערוכות חדשנות של חברות הנמצאות בפארק במטרה להכיר את אקוסיסטמת ה-I&T המשגשגת של הונג קונג.

הונג קונג, 3 ביולי 2023, (BUSINESS WIRE):

תאגיד פארקי המדע והטכנולוגיה של הונג קונג ‏(HKSTP) ומוסד ההשקעות הסעודי eWTP Arabia Capital ‏(eWTPA), אירחו במשותף את האירוע "חזון משותף של שער אחד –- אזור הונג קונג עם ערב הסעודית" לכבודו של שר התקשורת וטכנולוגיית המידע הסעודי (MCIT) ומשלחתו להונג קונג.

ביקור MCIT בהונג קונג מתקיים בעקבות משלחת של הונג קונג בראשות מנכ"ל Hong Kong SAR ג'ון לי אשר הגיעה לסעודיה בפברואר השנה. באירוע LEAP 2023 אותו אירח MCIT בריאד, המנכ"ל נשא נאום וכן היה עד להקמת התאחדות היזמים הסעודית-סינית (SCEA). מאז הקמת ההתאחדות, קשרי הונג קונג-סעודיה התהדקו.

במהלך ביקורו בהונג קונג,  שר MCIT מ. עבדולה אל סוואהא, נפגש עם ג'ון לי, מנכ"ל Hong Kong SAR, עם הפרופסור דונג סון, המזכיר לענייני חדשנות, טכנולוגיה ותעשייה, עם ד"ר סאני צ'אי, יו"ר ועם אלברט וונג, מנכ"ל HKSTP וכן עם ניקולאס אגוזין, מנכ"ל Hong Kong Exchanges and Clearing ‏(HKEX).

ג'ון לי, מנכ"ל Hong Kong SAR, אמר, "ישנן הזדמנויות רבות לשיתוף פעולה בתחום החדשנות והטכנולוגיה בין הונג קונג לערב הסעודית. שוק אזור המפרץ רבתי מציע הזדמנויות בלתי מוגבלות עבור חברות טכנולוגיה, סטרטאפים וכישרונות. ואני מברך את עמיתיי מערב הסעודית ומהמזרח התיכון אשר מצטרפים אלינו ליצירת עתיד של חדשנות, כאן בהונג קונג".

שר התקשורת וטכנולוגית המידע של ערב הסעודית, מ. עבדולה אל סוואהא, אמר, "היום אנו מציינים אבן דרך חדשה ביחסינו עם הונג קונג, לא רק באמצעות אופקים חדשים ומשותפים לטכנולוגיה ולחדשנות, אלא גם באמצעות יצירת הזדמנויות רבות עבור ארגוני הטכנולוגיה של הונג קונג בממלכה; דבר שמקדם את קשרי הגומלין בין המדינות, משפר את פיתוח הכלכלה ומאפשר לנו ליצור עתיד של שיתוף פעולה ועבודה הדדית".

במהלך האירוע, 11 חברות הכוללות את Aerosim (HK) Limited, ‏D-Engraver Limited, ‏FJ Dynamics International Limited, ‏FreeD Group Limited, ‏GoGoChart Technology Limited,‏Triavo Limited, (Floship) ‏XtalPi, ‏Insilico Medicine, ‏H World Group Limited, ,‏New Horizon Health וכן CIMC ENRIC חתמו עם eWTPA על מזכר הבנה המביע את עניינן בכניסה לשוק הסעודי ובלקיחת חלק ב-SCEA.

בעקבות טקס החתימה, מנכ"ל SCEA והשותף המייסד בהנהלת eWTPA ג'רי לי הכריז על הקמת הסניף האסיאתי הראשון של ההתאחדות בהונג קונג.

SCEA הוא ארגון ללא כוונת רווח, אשר נתמך על ידי MCIT והפדרציה הסעודית לאבטחת סייבר, תכנות ורחפנים. מאז הקמתו בפברואר 2023 הארגון גייס למעלה מ-100 חברים אשר רבים מהם הם ארגונים מהונג קונג. פתיחת סניף SCEA בהונג קונג נעשתה במסגרת מאמציה של SCEA לקשר בין קהילות עסקיות בהונג קונג, בסין היבשתית ובערב הסעודית.

ד"ר סאני צ'אי, יו"ר HKSTP, הוסיף "אנו עדים לתור הזהב ביחסים בין הונג קונג לערב הסעודית, להם שני השווקים תורמים ערך משלים. HKSTP מציעה פלטפורמה ייחודית הכוללת את מעמדה המוכר של הונג קונג כמוקד בינלאומי למחקר, לחדשנות ולפיננסים עבור יוזמות טכנולוגיות באמצעות גישור בין מחקר, מסחור ומימון. אני נרגש וגאה לראות את חברות הפארק שלנו צומחות וגדלות בעירנו ומתרחבות אל ערב הסעודית, כמו גם חברות סעודיות המגיעות להונג קונג. הרחבת שיתוף הפעולה, הבנה ושותפות טומנות בחובן יתרונות הדדיים לפיתוח החדשנות והטכנולוגיה בשני השווקים גם יחד".

ג'רי לי, מנכ"ל SCEA ושותף מייסד בהנהלת eWTPA, אמר "אנו מאמינים כי להונג קונג יהיה תפקיד חשוב בקשרי סין-סעודיה ושהיא תיצור גשר לשיתוף פעולה טכנולוגי וכלכלי בין שתי הארצות. אנו שואפים לאפשר לחברות הטכנולוגיה והפיננסים המובילות בהונג קונג ליצור נוכחות בערב הסעודית, תוך תרומה לגיוון הכלכלי של המדינה על פי חזון ערב הסעודית לשנת 2030. אנו מקווים לקדם את רישום החברות משתי המדינות בבורסות ערב הסעודית והונג קונג".

גורמי היזמות הטכנולוגית של פארק המדע ערכו גם מצגות חדשנות בפני המשלחת, כולל סטרטאפים מבית וכן מצטייני תחרות Elevator Pitch ‏(EPiC) ,‏Archireef Limited ו-Skyland Innovation Company Limited. בנוסף, המשלחת סיירה במרכז הבינה המלאכותית והרובוטיקה (CAIR) של Hong Kong Institute of Science & Innovation Chinese Academy of Sciences, מרכז מחקר של InnoHK הנמצא בפארק המדע של הונג קונג.

במקביל להתרחבותן של חברות מהונג קונג אל המזרח התיכון, מתקיימים דיונים בנוגע להתוויית דרכים עבור חברות סעודיות אשר יצרו נוכחות ויירשמו בהונג קונג, וכן אפשרות גישה עבור משקיעים מסעודיה אל הזדמנויות בסין.

ניקולאס אגוזין, מנכ"ל Hong Kong Exchanges and Clearing(HKEX),אמר, "אלה הם זמנים מרגשים לשיתוף פעולה בין הונג קונג לערב הסעודית. הונג קונג נמצאת בעמדה ייחודית לחיבור בין הון מערב הסעודית לבין הזדמנויות מלהיבות לצמיחה בסין, וכן לחיבור של חברות סעודיות עם סין ועם המאגר העצום שקיים באזור של הזדמנויות להשקעות הון. לנו ב-HKEX יש את הערוצים, הפלטפורמות והמוצרים המתאימים לתמיכה בקישוריות הולכת וגדלה בין סין למזרח התיכון, ואנו מקדמים בברכה את העבודה עם שותפינו בשני האזורים במטרה לחבר, לקדם ולהזניק קדימה את השווקים שלנו ואת הקהילות בהן הם תומכים ולהביא שגשוג כולל".

נספח רשימת החברות אשר חתמו על מזכר ההבנה

חברה תיאור
Aerosim (HK) Limited* Aerosim מציעה פתרונות טכנולוגיים ללימוד ולהכשרה מקצה לקצה בתחום התעופה.
CIMC ENRIC

 

עיקר עיסוקה של החברה הוא בציוד שינוע, אחסון ועיבוד הנמצא בשימוש נרחב בענף האנרגיה הנקייה, הכימיקלים והסביבה וכן בתעשיות המזון הנוזלי.

החברה מובילה בעולם בתחום הייצור והמכירה של מיכלי נוזלים ISO וכן של רכבי שינוע ואחסון של גז בלחץ גבוה. CIMC Enric הקימה רשת שיווק גלובלית ובבעלותה למעלה מ-20 חברות בת בשש ארצות.

החברה מספקת גם שירותים לאחר מכירה כגון תחזוקה, ניקיון, שיפוץ והסבות למכליות.

ל-Cimc Enric מספר מותגים מוכרים ברחבי העולם בתחום הציוד למזון נוזלי, כגון Ziemann Holvrieka, ‏Briggs of Burton, ,‏McMillan ו-DME Process Systems, והיא מהיצרניות הגדולות בעולם של מוצרי אריזה וציוד עיבוד.

D-Engraver Limited*

 

D-Engraver היא חברה מובילה למוצרי בלוק'ציין והקמה אקולוגית בהונג קונג אשר נוסדה בשנת 2018. משימתה של החברה היא להטביע רשומות כהרשאות עבור ארגונים, עסקים ובני אדם במטרה למנוע את משבר האמון בתהליך שיתוף המידע. החברה זכתה בפרס הזהב לשנת 2021 של Honk Kong ICT והיא קיבלה הסמכת ISO27001.
FJ Dynamics International Limited* FJ Dynamics היא חברת רובוטיקה המתמקדת בדיגיטליזציה, באוטומציה ובאנרגיות חדשות ליישומי בנייה, חקלאות וניהול נכסים.
FreeD Group Limited* FreeD היא ספקית של פתרון בינה מלאכותית דיגיטלי לשיפור מעורבות הלקוחות בתחום סגנון החיים, ערים חכמות, מסחר אלקטרוני ונסיעות עם רשת סוחרים וניהול אירועים ברחבי העולם.
GoGoChart Technology Limited* חברת GoGoChart Group נוסדה בשנת 2016, והיא מעצימה מותגים ברמה הגלובלית באמצעות פתרונות נגישים, ניידים ומותאמים של שיווק Web3 הכולל פלטפורמות CMP ו-SaaS. בשנת 2019  קיבלה GoGoChart את פרס Hong Kong Technology Fast and Rising Star Program הניתן מטעם Deloitte, עבור השימוש המיטבי בקמפיין נייד ומקוון (העונה הרשמית) של Interactive Advertising Bureau Hong Kong ‏(iAB HK) ב-2021.
H World Group Limited קבוצת H World היא כיום הבעלים של 29 מותגים, וכן היא מנהלת או חוכרת למעלה מ-8,500 בתי מלון ב-17 ארצות.

בשנת 2019, ‏H World רכשה את רשת המלונות הגרמנית Deutsche Hospitality ואת המותגים הבינלאומיים של הרשת כולל CitiGO, ‏Steigenberger, ‏MAXX, ‏Jaz in the City, ‏Intercity Hotel, ‏Zleep, ‏Steigenberger Icon, וכן Song.

H World חברה עם ענקית האירוח הצרפתית Accor וברשותה זכויות של זכיינית ראשית עבור Mercure, ‏Ibis ו-Ibis Styles, וכן זכויות פיתוח משותף עבור Grand Mercure ו-Novotel, בסין כולה.

כיום קבוצת H World היא קבוצת האירוח השביעית בגודלה בעולם.

Insilico Medicine* בשנת 2016, Insilico world תיארה לראשונה את הרעיון של שימוש בבינה מלאכותית גנרטיבית לתכנון של מולקולות חדשות בכתב עת שעובר ביקורת עמיתים.

בהמשך, פיתחה Insilico מספר גישות ותכונות חדשות עבור פלטפורמת הבינה המלאכותית הקניינית שלה, מבוססת GAN, לתכנון של תרופות.

Insolico, המונעת על ידי בינה מלאכותית גנרטיבית, הקימה קו של 31 תכניות יעילות ל-29 יעדי תרופות בתחומים בהם ישנה דרישה גבוהה שעדיין לא נענתה הכוללים פיברוזיס, אונקולוגיה, אימונולוגיה ומחלות נוספות.

מאז הקמתה Insilico גייסה למעלה מ-400 מיליון דולר, והחברה נהנית מתמיכה ממושכת מצד משקיעים פיננסיים ואסטרטגיים מובילים ברחב העולם.

New Horizon Health* New Horizon Health נוסדה בשנת 2015 מתוך חזון למניעה ולריפוי סרטן באמצעות סינון וזיהוי מוקדם.

החברה לוקחת חלק במחקר ובפיתוח של מוצרי סינון עבור סרטן המעי הגס ופי הטבעת, הצוואר וכן סוגים נוספים של סרטן בסין.

מוצרי החברה כוללים את ColoClear, מוצרי סינון מוקדם של סרטן המעי הגס; את Pupu Tube, מוצר לבדיקה עצמית של דם נסתר בצואה; וכן UU Tube, מוצרים לבדיקה עצמית של helicobacter pylori.

החברה מחזיקה בזכויות הגלובליות לכל המוצרים אותם היא משווקת ישירות ודרך ערוצי המכירות שלה.

לחברה יש תוכניות להתרחב לאזור המזרח התיכון.

Triavo Limited (Floship)* Floship נוסדה בשנת 2015, ומטה החברה נמצא בהונג קונג. Floship מתמחה בפתרונות לוגיסטיקה וביצוע בתחום המסחר האלקטרוני הגלובלי באמצעות אקוסיסטמה של שרשרת אספקה מעגלית ומקיפה המונעת על ידי טכנולוגיה חכמה אשר מאיצה את הצמיחה העסקית.
XtalPi  XtalPi משתמשת בבינה מלאכותית, בפיזיקת קוואנטים וברובוטיקה במטרה לספק יכולות גילוי תרופות מקיפות, פיתוח solid-state וסינתזה כימיקלית אוטומטית עבור לקוחות גלובליים.

החברה מטמיעה את הטכנולוגיה שלה בבנייה של פלטפורמת לולאה סגורה עם תשתית שמחברת את המעבדה ה"יבשה" עם המעבדה ה"רטובה".

XtalPi מגובה על ידי משקיעים הכוללים את Alphabet, ‏Tencent, ‏Sequoia, ‏5Y, China Life, ‏PICC, ‏HOPU, ‏OrbiMed ו-Sinobiopharm, ולה למעלה מ-1,000 עובדים בסין ובארצות הברית, כמו גם קמפוסים ברחבי בוסטון, בייג'ינג, שנחאי ושנזן.

עד היום, XtalPi חברה ללמעלה מ-200 שותפים ברחבי העולם וסיפקה שירות ל-16 מתוך 20 חברות הפארמה המובילות בעולם כולל Pfizer, ‏Johnson & Johnson ו-Eli Lilly. בנוסף, XtalPi היא הקבוצה החקלאית המובילה בעולם כולל Corteva בארה"ב ו-Bayer בגרמניה.

*חברות פארק המדע של הונג קונג

אודות תאגיד פארקי המדע והטכנולוגיה של הונג קונג

מזה 20 שנה ש-Hong Kong Science and Technology Parks Corporation ‏‏(HKSTP) מחויב למיצובה של הונג קונג כמוקד בינלאומי לחדשנות ולטכנולוגיה ולהנעת הצלחה בקרב חלוצים מקומיים וגלובליים, כיום ובעתיד. HKSTP הקים אקוסיסטמת I&T משגשגת התומכת בלמעלה מ-10 חברות מובילות וכן במוקד המו"פ המוביל של הונג קונג הכולל קרוב ל-13,000 אנשי מקצוע בתחום המחקר כמו גם למעלה מ-1,300 חברות טכנולוגיה המתמקדות בטכנולוגיית הבריאות, בינה מלאכותית ורובוטיקה, פינטק וכן טכנולוגיות עיר חכמה.

הארגון נוסד בשנת 2001 ומאז גייס וטיפח כשרונות, האיץ ומסחר חדשנות וטכנולוגיה עבור יזמים במסע הצמיחה שלהם בהונג קונג, דרך אזור המפרץ (Greater Bay), אסיה ומעבר. אקוסיסטמת החידושים ההולכת וגדלה שלנו נבנתה סביב אתרי המפתח שלנו בפארק המדע של הונג קונג בשאטין, InnoCentre בקוולון טונג וכן שלושה פארקי InnoPark מודרניים בטאי פו, צונג ק'ואן או ויואן לונג. שלושת פארקי InnoParks מממשים את חזון התיעוש החדש בהונג קונג. היעד הוא עיצוב מחדש של מגזרים כגון ייצור מתקדם, אלקטרוניקה וביוטכנולוגיה עבור דור חדש של תעשיות.

בכוונת HKSTP לעזור לגבש חדשנות וטכנולוגיה כבסיס חזק של צמיחה בהונג קונג, זאת באמצעות התשתית, השירותים, המומחיות ורשת השותפים, תוך חיזוק מעמדה הבינלאומי של הונג קונג כמוקד I&T וכקרש קפיצה לצמיחה גלובלית בליבה של עוצמת החדשנות באזור המפרץ רבתי.

ניתן לקבל פרטים נוספים על HKSTP בכתובת www.hkstp.org.

אודות eWTP Arabia Capital

eWTP Arabia Capital ‏(“eWTPA”) נוסדה בשנת 2019 והיא פלטפורמה לצמיחה אשר בסיסה נמצא בערב הסעודית ובסין. החברה מגובה על ידי המשקיעים המוכרים Public Investment Fund ו-eWTP Capital, ושואפת ליצור אקוסיסטמה דיגיטלית באזור MENA באמצעות חבירה לעסקים מובילי שוק בסין וכן אספקת שער לחברות האלה להקים נוכחות חזקה וברת קיימא באזור.

בארבע השנים האחרות, ובעזרת Fund I עם 400 מיליון דולר השקענו ב-18 חברות במגזר הדיגיטלי, אשר 13 מהן כבר מיצבו את עצמן בהצלחה בערב הסעודית תוך הצעת שירותים ארגוניים, שירותי ענן, אבטחת סייבר, פינטק, שרשרת אספקה חוצת גבולות, הצעות קמעונאיות וצרכניות, מסחר אלקטרוני, לוגיסטיקה ובידור דיגיטלי.

eWTPA מתגאה ביכולתה להציע תמיכה מקיפה לחברות הפורטפוליו שלה, תוך העצמתן ואפשור מחקר והצלחה בשווקים אסטרטגיים באזור MENA. ארבע מתוך חברות הפורטפוליו של eWTPA צפויות להירשם בקרוב בבורסה, וחברות נוספות מקבעות את מעמדן כמובילות בענף או באזור.

כמו כן, eWTPA יצרה באופן ישיר או עקיף למעלה מ-10,000 משרות בערב הסעודית, זאת הודות להשקעותיה.

eWTPA היא חלוצה סינית בערב הסעודית ובתחום מוסדות ההשקעה המקצועיים, והיא הפכה בהדרגה לגשר עבור שיתוף פעולה תעשייתי וכן השקעה חוצת גבולות בין סין למזרח התיכון. בפברואר 2023 eWTPA הכריזה בתמיכת משרד התקשורת וטכנולוגיית המידע של ערב הסעודית על תכניתה להקמת התאחדות היזמים הסעודית-סינית. eWTPA היא חברה מייסדת של SCEA, והיא תמשיך לטפח שותפות בעולם הטכנולוגיה והפיננסים בין סין למזרח התיכון תוך הגשמת "חזון 2030" של ערב הסעודית וחזון "יוזמת החגורה והדרך" הסינית בגרסה משותפת אשר תפיק תועלת עבור כל הצדדים.

למידע נוסף

Hong Kong Science and Technology Parks Corporation
Angela Wan
טלפון: ‎+852 2629 2329
דואר אלקטרוני: [email protected]

Edelman Public Relations
Vicky Lo
טלפון: ‎+852 2837 4786 / 9886 0423
דואר אלקטרוני: [email protected][email protected]

מקור: Hong Kong Science and Technology Parks Corporation

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire

סגור לתגובות על HKSTP ו-eWTP Arabia Capital מברכות את המשלחת הסעודית לחיזוק שיתוף הפעולה בין הונג קונג לערב הסעודית בתחום I&T

מאת:

פרסם באתר כ - 1267 מאמרים.

.

דילוג לתוכן