איך טכנולוגיה יכולה לסייע לקיימות בשנת 2023

15 ביוני 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה תרבות דיגיטלית

בראיון שנערך לאחרונה עם Pablo Jimenez-Asenjo על תפקידו החדש בהובלת עסקי הטכנולוגיה של Visual Mesa, שאלנו אותו כיצד טכנולוגיה יכולה לסייע לקיימות ולמרכיבים הכלכליים, הסביבתיים והחברתיים שלה.

Digital Solutions

הדרכים שבהן אנו צורכים ומייצרים אנרגיה הפכו לחשיבות עליונה כדי להבטיח שהילדים שלנו, והדור הבא יוכל לקיים חיים על כוכב שמתדרדר במהירות. בהקשר זה, התעשייה שלנו נמצאת בעיצומו של מעבר גדול להיות בר קיימא בטווח הארוך ומכוונת לאפס בזבוז.

 

Visual MESA ידוע באופטימיזציה של אנרגיה, אז למה אתה מתעניין בקיימות?

להיות חלק מהמטרה הזו מניע אותי הכי הרבה. זה מה שמניע אותי, ואני רואה המון אתגרים אבל עם זאת, זמנים מרגשים!

איך מתאימים את יעד הקיימות לביצועים העסקיים?

קיימות הפכה ליעד אסטרטגי עבור חברות ברחבי העולם. זו כעת לא רק חובה מוסרית אלא מנדט עסקי. כולנו נמצאים בזה ביחד. להיות אחראי לביצועים העסקיים פירושו לעבוד עם הצוותים המנוסים והמקצועיים של Digital Solutions כדי לספק כיוון אסטרטגי שמשלש את ההכנסות. יש לשלב קיימות ולהשתמש בטכנולוגיה העדכנית ביותר. אין להתחמק מהצורך בכלכלה בריאה על מנת לספק את היכולת לבצע טרנספורמציה, אך טכנולוגיה מתקדמת תמלא תפקיד קריטי בהפיכתו לזרז לשינוי. לדוגמה, מפתחי המוצר משלבים כמה יישומי בינה מלאכותית, כגון Machine Learning, כדי לשפר את ההבנה של התנהגות המפעל התעשייתי, כך שנוכל לבצע שיפורים מהירים ומדויקים יותר בביצועים סביבתיים.

האם התעשייה יכולה להשיג את הפחתת הפליטות הנדרשת?

אני מאמין שניתן להשיג אפס נטו על ידי הפחתת האנרגיה ממפעלים קיימים, מעבר הדרגתי למקורות אנרגיה מתחדשים ולבסוף קיזוז פליטת פחמן בתהליכים טבעיים.
אפס פסולת פירושו יותר מסתם פחמן דו חמצני. זה קשור גם להפסדים תעשייתיים אחרים. כהמחשה, בנוסף לפליטות בעירה, יעד אפס פסולת משתמש בהתחשבנות ייצור עם יישום של ניתוח נתונים כדי לזהות במהירות שגיאות במדידות, לאתר את המולקולות וכן לזהות את התנאים המובילים לפסולת לפני שזה קורה.

טכנולוגיית MESA חזותית נבנתה במקור כדי להגיב לשינוי, וכעת יש לה ניתוח מבט קדימה כדי לצפות את השינוי. זה מושלם למצב שבו יש בחירות ואופטימיזציות מהירות לטווח קצר, והוא יושם בהצלחה בתעשיות אינטנסיביות אנרגיה שונות, כגון זיקוק נפט, עיסת נייר, אלכוהול וסוכר וכו'. לאחרונה יש לנו יישם אותו עבור חימום וקירור מחוז ביוסטון.

כיצד הטכנולוגיה מיטיבה עם האלמנט החברתי?

שאלה טובה מאוד. הטמעת תוכנה מסתמכת במידה רבה על האלמנט האנושי שכן מערכת חדשה תעבוד רק אם היא יוצרת השפעה חיובית על האנשים המשתמשים בה; לכן, צוות של יועצים מנוסים מאוד עם ניסיון רב בתפעול ואופטימיזציה של מפעלים תעשייתיים, יכול לעזור בהגדרת תהליכי עבודה המבטיחים למשתמשים למקסם את הערך מהתוכנה.

עם זאת, יש להכיר בכך שרוב העבודה שלנו היא בתעשיות בסיכון גבוה וכאן אנו משתמשים בדיגיטליזציה כדי למזער אינטראקציות אנושיות, להגביר את הבטיחות. דוגמה טובה היא היישום של מערכת ניהול האנרגיה Visual MESA במעגל סגור. זה היה חלוץ עם מפקד נפט, שמפעיל רבים מהמפעלים שלהם במצב לולאה סגורה. למעשה, זה מבטיח שההמלצות של המערכת יושמו אוטומטית ללא התערבות אנושית. אנו מצפים שהתעשייה תיישם יותר מזה, תוך התבססות על הרקורד העמוק שיש לנו.

מה הוא דבר אחד שלא ציפיתם כשלקחתם את התפקיד?

דבר אחד שהפתיע אותי הוא שאנחנו מתקדמים בפיתוח של ייעול אנרגיה באמצעות מקורות חלופיים כמו שמש ורוח. לכן, הוא מתאים באופן מושלם לתמוך בתעשייה בהפחתת פליטת גזי חממה וניצול מקורות מתחדשים. אני בר מזל לעבוד עם קבוצה נהדרת של אנשים, מוצרים, אנליטיקה מובילה ופוטנציאל עסקי וזה יעזור לי להניע אותי במטרה לתרום תרומה חיובית לכדור הארץ.

סגור לתגובות על איך טכנולוגיה יכולה לסייע לקיימות בשנת 2023

מאת:

קרית טק kiryatech כל הפתרונות הדיגיטליים במקום אחד: שיווק בפייסבוק שיווק בגוגל בניית חנות וירטואלית בניית אתר תדמית בניית דף נחיתה אחסון אתרים מוצרים בניית אתרים תחזוקת אתרים עיצוב לוגו קידום אתרים אורגני ניהול מוניטין ברשת כתיבת תוכן שיווקי

פרסם באתר כ - 128 מאמרים.

.

דילוג לתוכן