דומיניקה מדורגת כמדינה הבטוחה ביותר בקריביים בשנת 2023 על פי דו"ח אזרחות עולמי של CS Global Partners

12 ביוני 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

דומיניקה מדורגת כמדינה הבטוחה ביותר בקריביים בשנת 2023 על פי דו"ח אזרחות עולמי של CS Global Partners

לונדון, 12 ביוני 2023, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

חבר העמים של דומיניקה הוכתר כמקום הבטוח ביותר באיים הקריביים בדו"ח האזרחות העולמי השנתי השני שפורסם על ידי חברת הייעוץ והשיווק הממשלתית המובילה בעולם, CS Global Partners.

באמצעות נתונים ממדד האזרחות העולמי (WCI), הכלי מבוסס הנתונים של דו"ח האזרחות העולמי המודד 188 מדינות על פני חמישה מניעים הרלוונטיים ביותר להמוני האמידים, אי הטבע עמד בראש עמוד הבטיחות והביטחון באזור עם ציון של 76.9, מה שהביא אותו למקום ה -38 הבטוח ביותר בזירה הבינלאומית.

באיים הקריביים, גרנדה (46), סנט קיטס ונוויס (48), סנט לוסיה (50) ואנטיגואה וברבודה (52) עקבו אחרי דומיניקה בדירוג הבטיחות והביטחון של 38. איסלנד (1), ניו זילנד (2) ושוויץ (3) שמרו על הדירוג העולמי שלהן זו השנה השנייה ברציפות, בעוד ענקיות כלכליות כמו ארה"ב (65) וסין (111) השתרכו הרבה יותר מאחורי דומיניקה.

דומיניקה ממשיכה לשים דגש על בטיחות פיזית, שלטון החוק ויציבות פוליטית ומדורגת גבוה בקטגוריות כמו קול ואחריותיות, שבהן האזרחים מרגישים מוסמכים לדרוש מהמנהיגים לתת דין וחשבון לדרישותיהם ולצרכיהם.

החזרה ל"שגרה" שלאחר המגפה הוכתמה על ידי אינפלציה דורית, תנודתיות מאקרו-כלכלית רחבה יותר וכן חוסר היציבות הגיאופוליטית הנובעת מהמשבר באוקראינה – שאיים לערער את "השלום הארוך" שממנו נהנו מאז סוף מלחמת העולם השנייה.

שרשרת האספקה, האנרגיה והלחצים הפוליטיים כתוצאה מכך דחפו את הכלכלה העולמית קרוב יותר למיתון ומאלצים ממשלות לבצע שינויים במדיניות המוניטרית והפיסקלית שלוחצים על משקי הבית ברחבי העולם. ואולי חשוב מכך, הטלטלה של השנתיים האחרונות, שהולידה הן הגבלות על תנועה מקומית ובינלאומית והן רוחות נגדיות כלכליות גוברות, אילצו את אזרחי העולם להעריך מחדש את יחסיהם עם ממשלותיהם ביחס לחופש, ביטחון והזדמנויות.

המוני האמידים ובעלי ההון הגבוה (HNWI) מחפשים יעדים חלופיים כחור בריח למשברים עתידיים במדינות המציעות את החירויות החסרות במדינות מוצאם.

כאשר חלקים רבים של העולם חווים גם עלייה בפשיעה אלימה בשל מדיניות לא יעילה ואי שוויון גובר, תחומי שיפוט קטנים במיוחד מתעדפים יותר ויותר מאמצים להבטיח את שלטון החוק לכולם כחלק מהמאמצים להגביר את התיירות ולמשוך נוודים דיגיטליים. באיים הקריביים למשל, נתוני משרד האו"ם לסמים ופשיעה (UNODC) מראים כי סנט קיטס ונוויס ראתה ירידה של 50% בסטטיסטיקת הפשיעה הממוצעת שלה בחמש השנים האחרונות, וכתוצאה מכך היא דורגה בין האיים הבטוחים ביותר לביקור בשנת 2023 על ידי מדריך התיירים הידוע "מטיילים ברחבי העולם".

מדינות קריביות המציעות תוכניות הגירת השקעות כמו דומיניקה, מציעות לאזרחי העולם גישה לכמה משוקי הנסיעות והכלכלה הטובים ביותר בעולם.

דומיניקה החלה לקבל בברכה אזרחים זרים לקבלת אזרחות בשנת 1993. האי נותר יציב מבחינה פוליטית וכלכלית, עם שיעור פשיעה נמוך והזדמנויות השקעה עשירות.

למידע נוסף:

Chantal Mabanga

CS Global Partners

+44 (0) 207 318 4343

[email protected]

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire

סגור לתגובות על דומיניקה מדורגת כמדינה הבטוחה ביותר בקריביים בשנת 2023 על פי דו"ח אזרחות עולמי של CS Global Partners

מאת:

פרסם באתר כ - 1262 מאמרים.

.

דילוג לתוכן