5 טיפים למציאת עורך דין תכנון ובניה

14 בפברואר 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה חוק ומשפט

על מנת למצוא עורך דין תכנון ובניה המתאים לסנריו שלכם, בנינו לכם מקבץ טיפים יעיל שיסייע לכם לבחור בעורך דין המוצלח ביותר. מטרתכם, כמי שנזקקים לעורך דין שכזה, היא להצדיק את הפרויקט הנדלני שלכם, ולא להציגו ככלי ריק. אם זו קרקע להפשרה, על העורך דין להוכיח שהיא ראויה להפשרה, ולהציג תכניות מתאר סדורות לחיבור ראלי לתשתיות. אם מדובר על פרויקט בבניה, עליו להציג את טיבה של הבניה וכדאיותה וועדת התכנון בעירייה או במועצה על מנת שהתכנית תאושר. לכן, כאשר אתם בוחרים עורך דין תכנון ובניה אסור לכם לפספס. חייבים לבחור ישות מצטיינת ביותר שתוכל להיטיב עם האינטרסים שלכם.

ודאו כי סוג הפרויקט שלכם הוא תחום עיסוקו העיקרי של עורך דינכם

ליווי קרקע מחקלאית להפשרה, ומשם לבעלת זכויות לבנייה הוא ליווי שונה בתכלית מזה של אישור תכנית מתאר לבניינים חדשים בתמ"א 38 או בפינוי בינוי. בעוד הליווי הראשון מצריך ידע בחיבור לתשתיות, בניסוח חוזי ארכיטקטורת-הפשרות, וכד', הליווי השני מצריך ידע במשאים ומתנים עם וועדות תכנון של המועצה או העירייה, ושינוי דעתם של קובעי המדיניות של חזות פני העיר. למשל, הטמעת בניינים מודרניים בשכונה עתיקה או כפרית אינה משימה קלה אף פעם בעיריות, אבל עם עורך דין טוב זה עשוי לצאת לפועל.

ודאו כי בתחום המדובר התקבלו המלצות על עורך דינכם ומשרדו

חשוב לוודא כי התקבלו המלצות חמות על עורך דינכם בתחום בו הוא עתיד לייצג אתכם. המלצות ניתן לקבל מקולגות אחרות בתחום הנדלן, וגם לשאול בעצתם של דיירים כאלו ואחרים שנקלעו לסיטואציות בהן הם היו צריכים ייצוג הפוך: הם כדיירים היו מול הקבלן או היזם. בדרך כלל, עורך דין שייצג אותם באופן מושלם וחלק, יעשה זאת גם בכיוון ההפוך, כאשר הוא ייצג אתכם כיזמים או קבלנים.

ודאו כי התקבלו המלצות מקוונות על אותו עורך דין בפורומי נדלן

אין כמו פורומים כדי לגלות מידע אמתי מהנעשה במציאות. בעוד האינטרנט מלא ברישומים וחיוויי דעה מזויפים, בפורומים מקצועיים העוסקים בנדלן קטנים הסיכויים שכך יקרה, משום שמי שכותב בהם הם אנשי נדלן מקצועיים, ומטרת כתיבתם היא ייעוץ נטו. לכן, כאשר אתם מחפשים עורך דין ברמה גבוהה, ובפורום ממליצים על ישות מסוימת, סימן שהוא האיש בשבילכם למשימה.

ודאו כי התקבלו המלצות ברשתות חברתיות

ברשתות חברתיות כמו פייסבוק וגוגל פלוס לא חסרות קבוצות העוסקות בנדלן, בהן חברים יזמי נדלן המחפשים לא פעם ייעוץ משפטי לפרויקטים שלהם. שם, בייחוד אם אלו קבוצות סגורות, ניתן לקבל מידע מהימן אודות עורכי דין תכנון ובניה.

קראו פסקי דין קודמים, והתרשמו שמדובר בישות מקצועית

גם אם אתם סמוכים ובטוחים שאתם יודעים את מי אתם רוצים כעורך דין, חשוב לוודא גם בפסקי דין קודמים שלו, אותם ניתן למצוא בנקל בגוגל לפי שמו, האם התרשמתם שהוא צלח במשימות דומות לשלכם, והנחיל ללקוחותיו ניצחונות משפטיים במה שהם ביקשו להשיג.

צריכים עורך דין מקצועי? לפניכם דירוג עורכי הדין BDICode, תוכלו להיכנס לדירוג ולבחור את העורך דין הכי טוב עבורכם!

סגור לתגובות על 5 טיפים למציאת עורך דין תכנון ובניה

מאת:

פרסם באתר כ - 17 מאמרים.

.

דילוג לתוכן