מחקר אחד שישנה את כל דרך חייכם…

12 בפברואר 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה ניהול ואחזקת מבנים

האם גם אתם מנשנשים אוכל ליד השולחן בעבודה? יודעים כמה חיידקים יש לכם שם? האם אתם יודעים שיש שם יותר חיידקים מאשר בתא השירותים? מפתיע, מרעיש, אבל זה הנתון שגילו באוניברסיטת אריזונה.
יש יותר חיידקים בשולחן העבודה, ובכלל, במשרד, מאשר בחדרי שירותים.
ללא ספק, מדובר באחד הנתונים היותר משמעותיים עליהם שמענו לאחרונה. במאמר הבא, ננסה להבין קצת על ניקיון ועל תרבות היגיינית במשרד ואיך ניתן לצמצם את הנזקים הבעייתיים?

על תרבות ניקיון
תרבות ניקיון היא דבר שלומדים אותו עם השנים. כאשר אנו נולדים, ההורים שלנו מחנכים אותנו לשמירה על ניקיון. ככל שאנחנו מתפתחים, מגיל הגן, דרך הילדות, הנערות והבגרות אנו לומדים את תרבות הניקיון, שומרים ומטפחים את עצמנו באופנים ובמינונים שונים. תרבות ניקיון היא לכאורה דבר אוניברסאלי ברעיון, יחד עם זאת, עדיין ניתן למצוא, בעיקר במדינות עולם שלישי, בני אדם, שאינם מודעים לתרבות הניקיון, או שלא יכולים מסיבות שונות, לשמור על התרבות הזו.

החיים בעידן המודרני מתפתחים בכל עת, אבל לצערנו, גם החיידקים מתפתחים ונכנסים לכל פינה בה יש שאריות של אוכל, אבק או לכלוך. במקרים שונים, החיידקים הללו, עלולים אף להעביר מחלות בין האנשים השוהים במקום, מה שיגרום בסופו של דבר לחוסר תפוקה, עייפות, ותחושה כללית שאינה נעימה. הדבר נכון במיוחד, כאשר אנו מדברים על תרבות ניקיון במשרד. כמה פעמים מצאתם את עצמכם אוכלים ליד השולחן? גם אם נשפך לכם הקפה, וניקיתם את הכתמים, החיידקים עדיין נמצאים.
אז מה עושים? איך מצליחים להיפטר מהם?

כיצד נוכל לשמור על סביבה נקייה מחיידקים ?
• נתחיל בכך שתמנעו מאכילת מזון ליד השולחן, וזה כולל את כל סוגי המאכלים, שוקולד, סנדוויץ', אפילו פירות וירקות. גם כאשר אתם שותים, הקפידו על ניקיון מירבי, שכן אפילו שארית חלב יכולה להחמיץ ולהפוך למושבה של חיידקים.
• שמרו על שולחנות נקיים ומסודרים.
• אפשרו לעובדים שלכם לצאת להפסקות אוכל מסודרות, וזאת על ידי פינות אוכל ייעודיות. רצוי שיהיו בחוץ, בחצר, על הגג של מרפסת או לחילופין, אם יש לכם מקום מתאים בפנים, אז בחלל גדול ומאוורר היטב.
• מומלץ לשכור את שירותיה של חברת ניקיון, שמומחית בניקיון משרדים. בדרך כלל, חברה כזו, תבצע ניקיון בהתאם לתדירות של המשרד. אם מדובר במשרד בו עובדים בכל יום אנשים, כמובן שיש צורך לפנות בכל יום את פחי האשפה ולנקות את כל אזורי המטבח והשירותים. כאשר מבצעים ניקיון יסודי, אחת לשבוע לרוב, מטאטאים, עושים ספונג'ה, מנקים את השולחנות ואת המדפים מאבק ומלכלוך שהצטבר. חברת ניקיון מקצועית, תבצע ניקיון משרדים מקיף ויסודי, שיצמצם באופן משמעותי את החשיפה לחיידקים.

לסיכום…
אין ספק, כי הבחירה נמצאת בידנו ואופן הפעולה בידנו. כל החלטה שנחליט, כל התנהגות ופעולה שנבצע, תוכל לצמצמם באופן משמעותי את כמות החיידקים הנכנסת אלינו למשרד. אז, יאללה, למה אתם מחכים?

סגור לתגובות על מחקר אחד שישנה את כל דרך חייכם…

מאת:

פרסם באתר כ - 84 מאמרים.

.

דילוג לתוכן