Hitachi Energy חותמת על הסכמים עם ENOWA וחברת החשמל הסעודית לתכנון ופיתוח השלב הראשון של מערכת ההולכה מלאת החזון באזור NEOM

30 במאי 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

Hitachi Energy חותמת על הסכמים עם ENOWA וחברת החשמל הסעודית לתכנון ופיתוח השלב הראשון של מערכת ההולכה מלאת החזון באזור NEOM

שיתוף פעולה להאצת הפיתוח של NEOM בערב הסעודית עם עד 9 ג'יגה וואט של יכולת הולכת חשמל

ציריך, שוויץ, 30 במאי 2023, (GLOBE NEWSWIRE):

 

Hitachi Energy, מובילה טכנולוגית עולמית המקדמת עתיד עם אנרגיה ברת קיימא לכולם, חתמה על הסכמים בפיקוח וניהול של משרד האנרגיה עם חברת החשמל הסעודית (SEC) ועם ENOWA. ההסכמים כוללים אספקת שלוש מערכות להעברת זרם ישר במתח גבוה (HVDC) ללקוח הקצה ENOWA, החברה המספקת את השירות ל-NEOM בצפון מערב ערב הסעודית. NEOM, שנוצרה מתוך מחשבה על קיימות, היא אחת מהגיגה-פרויקטים1 של ערב הסעודית המעצבים מחדש את עתיד הפיתוח. שלושת מערכות ה-HVDC יספקו יחדיו קיבולת הספק כוללת של עד 9 גיגה-וואט.

ההסכמים כוללים הזמנה משותפת ההנדסה, הרכש והבנייה (EPCM) של ENOWA, שחברת החשמל הסעודית העניקה ל-Hitachi Energy ושותפתה לקונסורציום, Saudi Services for Electro Mechanical Works (SSEM), כדי לספק את HVDC Light®, אחת ממערכות ההולכה הראשונות בעולם שמציעות 3 גיגה-וואט במתח של 525 קילו-וולט. היא תחבר את Oxagon, זרוע הפיתוח האזורי של NEOM, עם אזור יאנבו הגדול יותר שממוקם 650 ק"מ משם במערב ערב הסעודית.

היקף האספקה של Hitachi Energy כולל תכנון, הנדסה, רכש של טכנולוגיית HVDC והזמנת תחנות ממיר HVDC Light. בעוד SSEM – EPC סעודי מוביל המתמחה בפרויקטים של חשמל, מים ותעשייה – יתכנן ויספק את חלק ציוד AC ויבצע את הבנייה וההתקנה. תחנות הממירים ממירות את החשמל מ- AC ל- DC ואז חזרה ל- AC לשילוב ברשת הקליטה. הממירים יסופקו על ידי חברת החשמל הסעודית, אשר נשכרו בשנת 2022 על ידי ENOWA לשמש כ-EPCM שלהם לבניית מערכת HVDC ראשונה זו עבור NEOM.

בהמשך לכך, היטאצ'י אנרג'י ו-ENOWA חתמו על הסכם עבודות מוקדמות ושימור קיבולת לשני פרויקטים נוספים של HVDC, שכל אחד מהם מדורג עד 3 ג'יגה-וואט. במסגרת הסכם זה, שתי החברות מתחייבות להחזיק במשאבים וביכולת הדרושים כדי ליישם את שתי מערכות HVDC אלה. כחלק מתכנון רשת אזורי חדש מדרגי ומודולרי המיועד לשלב בצורה חלקה טכנולוגיות עתידיות של אנרגיה מתחדשת ואגירת אנרגיה במערכת האנרגיה NEOM, מה שהופך אותה לייחודית מבחינת גודל ומורכבות. שיתוף הפעולה יבחן גם הזדמנויות לפיתוח יכולות מקומיות בממלכה, כולל דרכים להרכבה בת קיימא של רכיבי HVDC Light הנחוצים באופן מקומי.

"אנו שמחים לחזק את שיתוף הפעולה שלנו עם ENOWA וחברת החשמל הסעודית כדי להניע את אחד מפרויקטי הפיתוח בעלי החזון הגדול ביותר בכל הזמנים", אמר ניקלאס פרסון, מנכ"ל עסקי שילוב הרשת של Hitachi Energy. "ככל שהעולם מתקדם לעבר עתיד בר-קיימא יותר, המומחיות שלנו וטכנולוגיות HVDC הן מאפשרות אמיתיות של חשמול מערכת האנרגיה העולמית והמעבר לאנרגיות מתחדשות".

"על ידי הבטחת היכולות הראשונות עבור חלק כה חשוב ברשת העתידית שלנו תוך שנה אחת בלבד מאז ההחלטה להשתמש בטכנולוגיה זו, אנו מראים את מחויבותה של ENOWA לתמוך בחזון 2030 הסעודי בשיתוף פעולה עם חברת החשמל הסעודית והיטאצ'י אנרג'י", אמר תורסטן שוורץ, מנכ"ל טכנולוגיית רשת ופרויקטים, אנרגיה של ENOWA.

ENOWA, חברת האנרגיה והמים של NEOM, מייצרת ומספקת אנרגיה נקייה ובת קיימא ליישומים תעשייתיים ומסחריים. החברה נהנית מאתר השדות הירוקים של NEOM וממיקום אסטרטגי בחלק הצפון-מערבי של ערב הסעודית, עם שפע של משאבי שמש ורוח. ENOWA תפעל כזרז וחממה לפיתוח עסקי אנרגיה ומים חדשים וברי קיימא תוך יצירת מגזר כלכלי איתן מבחינה אזורית.

ENOWA שואפת על ידי מחויבותה לאנרגיה מתחדשת וניהול מים יעיל, להפוך להתייחסות גלובלית עבור מובילי התעשייה ולקבוע אמת מידה למערכות מעגליות כלכליות בנות קיימא ברחבי העולם. ENOWA, שהוקמה בשנת 2022, היא בעלת המניות העיקרית במפעל ייצור המימן הירוק הגדול בעולם שאמור להיות מוזמן בשנת 2026 ויאפשר ל-NEOM להיות מרכז מימן ירוק עולמי.

NEOM יופעל על ידי 100 אחוז אנרגיה נקייה, באמצעות אנרגיה מתחדשת מבוססת שמש, רוח ומימן ירוק. האזור מתוכנן להיות תוכנית לחיים עירוניים ברי-קיימא עם השפעה מינימלית על הסביבה ויכולת מחיה משופרת.

הערה לעורכים:

פתרון HVDC מבית Hitachi Energy משלב מומחיות מובילה בעולם בשסתומי ממיר HVDC; פלטפורמת הבקרה הדיגיטלית MACH™2, שנאי כוח ממיר וציוד מיתוג מתח גבוה; כמו גם הדרכת מערכת, תכנון והנדסה, אספקה, פיקוח התקנה והזמנות.

HVDC Light היא טכנולוגיית ממיר מקור מתח שפותחה על ידי Hitachi Energy, שהושקה לפני למעלה מ -25 שנה. זוהי הטכנולוגיה המועדפת עבור יישומי רשת רבים, כולל חיבור בין מדינות, שילוב אנרגיות מתחדשות וחיבורי "חשמל מהחוף" למתקני ייצור ימיים. התכונות המגדירות של HVDC Light כוללות תחנות ממיר קומפקטיות באופן ייחודי והפסדי חשמל נמוכים במיוחד.

Hitachi Energy הייתה חלוצה בטכנולוגיית HVDC מסחרית לפני כמעט 70 שנה וסיפקה יותר ממחצית מפרויקטי HVDC בעולם.

שירותי הייעוץ של היטאצ'י אנרג'י מסייעים ללקוחות אנרגיה לאתר את האתגרים שלהם ולהציע פתרונות מותאמים אישית המותאמים לדרישותיהם הייחודיות. היועצים שלנו פועלים באופן עצמאי, עם גישה אגנוסטית למוצר ולמערכת, בעלי ידע מעמיק בטכנולוגיות גלובליות, תקנים וקודי רשת מקומיים.

1 פרויקטי ג'יגה של סעודיה
2 בקרה מתקדמת מודולרית עבור HVDC (MACH™)

ראו גם:

Hitachi Energy תספק את חיבור HVDC הראשון בקנה מידה גדול אי פעם במזרח התיכון ובצפון אפריקה (2022)

Hitachi Energy ומועצת שיתוף הפעולה של מדינות המפרץ חתמו על חוזה לשדרוג מערכת הולכת זרם ישיר במתח גבוה (2023)

אתר האינטרנט של ENOWA

אודות Hitachi Energy Ltd. 

היטאצ'י אנרג'י היא מובילה טכנולוגית עולמית שמקדמת עתיד אנרגיה בר קיימא לכולם. אנו משרתים לקוחות בענף השירות, התעשייה והתשתיות עם פתרונות ושירותים חדשניים לאורך שרשרת הערך. יחד עם לקוחות ושותפים, אנו חלוצים בטכנולוגיות ומאפשרים את הטרנספורמציה הדיגיטלית הנדרשת כדי להאיץ את המעבר האנרגטי לעבר עתיד ניטרלי מבחינה פחמנית. אנו מקדמים את מערכת האנרגיה העולמית להפוך לבת קיימא, גמישה ובטוחה יותר תוך איזון בין ערך חברתי, סביבתי וכלכלי. ל- Hitachi Energy יש רקורד מוכח ובסיס מותקן שאין שני לו ביותר מ-140 מדינות. המטה שלנו בשוויץ, אנו מעסיקים כ -40,000 אנשים ב -90 מדינות ומייצרים נפחים עסקיים של למעלה מ -10 מיליארד דולר.

https://www.linkedin.com/company/hitachienergy

אודות Hitachi, Ltd

Hitachi היטאצ'י היטאצ'י מניעה את עסקי החדשנות החברתית, ויוצרת חברה בת קיימא עם נתונים וטכנולוגיה. היטאצ'י פותרת את הבעיות העומדות בפני הלקוחות והחברה באמצעות פתרונות Lumada הממנפים IT, OT (טכנולוגיה תפעולית) ומוצרים. היטאצ'י פועלת תחת המבנה העסקי של "מערכות ושירותים דיגיטליים" – תמיכה בטרנספורמציה הדיגיטלית של לקוחותינו; "אנרגיה ירוקה וניידות" – תרומה לחברה נטולת פחמן באמצעות מערכות אנרגיה ורכב, ו"תעשיות חיבור" – חיבור מוצרים באמצעות טכנולוגיה דיגיטלית למתן פתרונות בתעשיות שונות. מונעים על ידי דיגיטל, ירוק וחדשנות, אנו שואפים לצמיחה באמצעות שיתוף פעולה עם הלקוחות שלנו. הכנסותיה המאוחדות של החברה לשנת הכספים 2022 (שהסתיימה ב-31 במרץ 2023) הסתכמו ב-10,881.1 מיליארד ין, עם 696 חברות בנות מאוחדות וכ-320,000 עובדים ברחבי העולם. למידע נוסף על היטאצ'י, אנא בקרו באתר החברה בכתובת https://www.hitachi.com.

קובץ מצורף

  • Hitachi Energy signs agreements with ENOWA and Saudi Electricity Company to design and develop the first phase of visionary NEOM region transmission system

לפרטים נוספים

Jocelyn Chang

Hitachi Energy

[email protected]

 

 

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire

סגור לתגובות על Hitachi Energy חותמת על הסכמים עם ENOWA וחברת החשמל הסעודית לתכנון ופיתוח השלב הראשון של מערכת ההולכה מלאת החזון באזור NEOM

מאת:

פרסם באתר כ - 1266 מאמרים.

.

דילוג לתוכן