מה זה מיתוג (branding)? ואיך לעשות לעסק

24 במאי 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה פרסום באינטרנט

מיתוג (branding) הוא תהליך בו מוצר מקבל מערכת סימני זיהוי: שם, מונח, סמל, עיצוב או צירוף שלהם. סימני זיהוי מיועד לזהות את סחורות/שירותים של מוכר אחד ולבדל אותם מאלה של המתחרים. מותג הוא גם הבטחה של המוכר לספק בעקביות מערך ייחודי של תכונות, תועלות ושירותים לקונים.

היסטוריה של מיתוג

כבר לפני מאות שנים בעלי מקצוע מפורסמים ויקרים שמו את שמם על מוצריהם היוקרתיים. אך רק במאה ה-19 החלו חברות גדולות לעסוק במיתוג של מוצריהם. היצרים החלו להשתמש בכיתוב על אריזות בשביל לשכנעה את הקונים לרכוש את המוצרים.

עם השנים התברר שלמיתוג יש גם חשיבות כלכלית – אי רציונאליות של הצרכנים שמעדיפים מותגים מוכרים ומוכנים לשלם עליהם מחיר גבוה יותר על פני מותגים לא מוכרים (אך לא פחות איכותיים).

מה זה מיתוג Branding

חשיבות המיתוג

מוצרים הלא ממותגים נמכרים בשוק החופשי ומתחרים בעיקר במחיר. הדבר פוגע ברווחיות של חברות ולא מבטיח להם מכירות בעתיד. מיתוג מאפשר למצב ולבדל את המוצרים ובמקרה בו הצרכנים תופסים ערך מוסף של המותג (איכות, מעמד חברתי) הם יהיו מוכנים לשלם על אותו מוצר מחיר גבוה יותר ויהיו נאמנים כלפי המותג גם בעתיד.

כמו כן, קיימת רגישות כלפי מותגים בקרב הצרכנים. מיתוג טוב הופך את הצרכן לצרכן הלא-רציונאלי שמעדיף מותגים מסוימים על פני אחרים גם אם המוצר האהוב עליו הוא לא הטוב ביותר בשוק.

מיתוג מחדש

מיתוג מחדש הוא תהליך בו החברה משנה את המותג וערכי המותג שלה. מיתוג מחדש הינו מסוכן ויקר מאוד, אך לפעמים נידרש למיצוב טוב יותר של מוצרי החברה.

קידום מותגים

מטרתם של קידום מותגים היא למצב ולבדל את המוצר. בנילים הפשוטות הלקוח הפוטנציאל של המוצר צריך להבין מה הוא יקבל מרכישת המוצר במובן הממשי והרגשי. לדוגמא מכוניות מרצדס ידועות כמכוניות איכותיות לאנשים אם הכנסה גבוהה.

זאת אומרת שבן אדם שקנה לעצמו מרצדס חדש מקבל מוצר איכותי שמדגיש את המעמד הסוציו-אקונומי שלו.
קידום מותגים נעשה בעזרת אמצעי תקשורת רבים ומגוונים.

משרד פרסום קרית טק מספק שירותי מיתוג לחברות ולעסקים קטנים.
יעוץ אסטרטגי, בחירת שם למוצר או קו מוצרים, עיצוב לוגו וניירת משרדית, סלוגן.

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך..

סגור לתגובות על מה זה מיתוג (branding)? ואיך לעשות לעסק

מאת:

קרית טק kiryatech כל הפתרונות הדיגיטליים במקום אחד: שיווק בפייסבוק שיווק בגוגל בניית חנות וירטואלית בניית אתר תדמית בניית דף נחיתה אחסון אתרים מוצרים בניית אתרים תחזוקת אתרים עיצוב לוגו קידום אתרים אורגני ניהול מוניטין ברשת כתיבת תוכן שיווקי

פרסם באתר כ - 128 מאמרים.

.

דילוג לתוכן