נאס\

21 במאי 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

נאס\"א בוחרת ב-  Blue Origin למשימת אסטרונאוטים לירח

קנט, וושינגטון, 21 במאי 2023, (BUSINESS WIRE):

נאס\"א העניקה את החוזה NextSTEP-2 Appendix P Sustaining Lunar Development (SLD) לחברת Blue Origin, ששותפיה לנבחרת הלאומית כוללים את לוקהיד מרטין, Draper, בואינג, Astrobotic ו- Honeybee Robotics.

תחת חוזה זה, Blue Origin ושותפיה לנבחרת הלאומית יפתחו ויטיסו רכב נחיתה ירחי שיכול לבצע נחיתה מדויקת בכל מקום על פני הירח וטרנספורטר סיסלונרי.

רכבים אלו מונעים באמצעות LOX-LH2, שהינו בעל מתקף סגולי גבוה ומספק יתרון דרמטי במשימות חלל עמוק הצורכות אנרגיה רבה. יחד עם זאת, חומרי הנעה בעלי ביצועים נמוכים יותר אך שניתנים לאחסון בקלות רבה יותר (כגון הידרזין וחנקן טטרוקסיד, שבהם השתמשו ברכבי הנחיתה הירחיים של אפולו) הועדפו למשימות אלו בגלל הרתיחה הבעייתית של LOX-LH2 במהלך לוחות הזמנים הארוכים של המשימה. באמצעות החוזה, ניתן יהיה לקדם טכנולוגיה מתקדמת זו על ידי הפיכת ה-LOX-LH2 בעל הביצועים הגבוהים לחומרי הנעה הניתנים לאחסון. תחת SLD, נפתח ונטיס מכשירי cryocooler סולאריים המקררים ל-20 מעלות קלווין ואת שאר הטכנולוגיות הנדרשות למניעת הרתיחה של LOX-LH2. הפיכת LH2 לניתן לאחסון תועיל רבות למשימות נוספות אל מעבר לירח וליכולות כגון מדחף תרמי גרעיני בעל ביצועים גבוהים. מלבד זאת, הארכיטקטורה של Blue Origin מתכוננת גם לעתיד וליום שבו ניתן יהיה להשתמש בקרח לונארי לייצור חומרי הנעה LOX ו-LH2 על הירח.

Blue Origin ושותפיה כבר עובדים ונרגשים לקחת חלק במסע המרתק עם נאס\"א.

גלריית תמונות/מולטימדיה אפשר למצוא בכתובת – https://www.businesswire.com/news/home/53403548/en

אנשי קשר

[email protected]

מקור: Blue Origin

 

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire

סגור לתגובות על נאס\

מאת:

פרסם באתר כ - 1266 מאמרים.

.

דילוג לתוכן