כיצד המזג אוויר בעיר ירושלים, משפיע על עבודות האיטום בה?

31 בינואר 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בנייה ושיפוצים

יש את התקופות האלה בחורף, בהן החזאים מזהירים מפני "עוד סופה קרבה". הם מלחיצים את כולם באשר לטמפרטורות הנמוכות, לקרה שיכולה להתרחש ודואגים להכין את כולם לקראתה. ואז, אנו רואים בהלה בסופר. אנשים קונים מצרי מזון ושתייה, קונים תנורי חימום, ודואגים להצטייד בביגוד חם ונעים. בין כל ההתארגנות הזאת, ישנה שאלה נוספת. האם אותם אנשים, גם מכינים את הגג שלהם לקראת הסופה?

"הגג? אולי לא טיפלנו בו כבר ארבע שנים…"

" הגג? דווקא טיפלנו בו לפני שנה. אנחנו בטוחים שהוא יחזיק מעמד גם לשנה הקרובה!"

בטוחים?

איטום הגג, הוא אחד הדברים החשובים ביותר שיש לבצע לכל מבנה, באשר הוא. מאחר והוא הגורם הראשון שנפגש עם הגשם, הוא יכול ברגע לגרום לסכנות רבות, במידה והוא לא אטום. רבים חושבים, כי אם הם ביצעו איטום גגות לפני מספר מועט של שנים, או שאפילו ביצעו איטום לגג, ממש שלא מזמן, לפני מספר חודשים או שנה, אין שום צורך לבדוק. אך האמת היא, שאין הדבר נכון כלל וכלל. חשוב לבצע בדיקה מקיפה, ועדיף כמובן לפני בואו של החורף, על מנת להיות סמוכים ובטוחים, שברגע האמת, הגג שלכם יהיה בסדר, ואתם תהיו בסדר.

איטום בירושלים

בניגוד לערים רבות בישראל, העיר ירושלים היא עיר מיוחדת. כמובן שיש את הקדושה שבה, את הסיפורים, הריחות והיופי שבה, אבל מעבר לזה, העיר ירושלים מיוחדת בגלל האקלים שלה. זו עיר שבמספר ימים בודדים, יכולה להיות שמשית, מלאת חיוניות ושמחה, ויום לאחר מכן היא יכולה להיות גשומה, מלאה בסופות וברוחות. שלא לדבר על השלג שיכול לרדת ולעטוף אותה בלבן. כן,ממש ככה, במספר ימים בודדים. מזג האוויר הייחודי של העיר, מצריך התייחסות שונה בכל מה שקשור לאיטום בירושלים. איטום בירושלים, חייב להיות איטום יסודי בכל שטח הגג. הוא חייב לכסות את כל הסדקים אשר מועדים לפורענות, ויכולים ברגע לפרוץ וליצור אצלכם נזילה בבית. אחת השיטות הנפוצות לאיטום בירושלים, הוא זיפות גגות.

זיפות גגות בירושלים

לשימוש הראשון לזפת, לצורך איטום, אנו נחשפים בסיפור של נוח, כאשר הוא אטם את התיבה שלו. מאז ועד היום, הזפת משמש לאיטום של גגות, חלונות, ספינות, סירות ועוד. מדובר על חומר חזק ביותר אשר מצליח לבצע את האיטום בצורה מיטבית. צריך לדעת, שזיפות גגות אורך מספר ימים, מאחר ויש צורך למרוח מספר שכבות של זפת, להמתין שיתבייש ולבסוף גם לבצע לו הלבנה. בנוסף, זיפות גגות בירושלים, יעלה פחות מהלחמה של יריעות ביטומניות למשל, אבל חשוב לדעת שעל מנת שהגג שלכם יהיה אטום כמו שצריך, מידי כמה שנים צריך לחזור שוב על הפעולה של הזיפות. זיפות גגות יתבצע, לרוב לבתים שכבר בוצעה בהם עבודת זיפות בעבר,ובעיר ירושלים הדבר נפוץ במיוחד, בגלל היסטוריית הבנייה של העיר בעבר.

לסיכום…

אם נסכם, נאמר שהעיר ירושלים, היא עיר מיוחדת מבחינת מזג האוויר, ולכן, בכל מה שקשור לאיטום, היא גם מחייבת תשומת לב אחרת. אחת השיטות הנפוצות לביצוע איטום, הוא באמצעות זיפות גגות. פעולה זו אמנם אורכת מספר ימים, אבל משתלמת מבחינת העלות. גם כאשר ביצעתם את האיטום, חשוב מידי שנה לבדוק את מצב הגג שלכם. שווה להזמין חברת איטום מקצועית, שתבצע בדיקה מקיפה ותטפל בבעיות האיטום במידת הצורך.

סגור לתגובות על כיצד המזג אוויר בעיר ירושלים, משפיע על עבודות האיטום בה?

מאת:

פרסם באתר כ - 84 מאמרים.

.

דילוג לתוכן