עורך דין לביטוח תאונות תלמידים

25 בינואר 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה ביטוח כללי

עורך דין לביטוח תאונות תלמידים

ביטוח תאונות תלמידים הנו ביטוח בו מבוטחים כל תלמידי ישראל בכפוף להוראות השעה בחוק. ברמה העקרונית, אם יש לכם ילד במסגרת חינוכית כלשהי הוא כנראה מבוטח בביטוח זה. כאשר הילד ייפצע חלילה, או יקרה לו משהו שיצריך את הפעלת אותו ביטוח, תזדקקו לעורך דין שיעשה זאת עבורכם משום שמדובר בחברה אחת שמבטחת את כל תלמידי ישראל, וזה יגרור עמו ים של סחבת שתקשה עליכם מאד להתנהל משפטית לבד. גם אם תחליטו לתבוע את חברת הביטוח לבד, קיים סיכוי שתפסידו בתיק גם אם הילד שלכם ייראה פצוע לעיני כל.

תפקידו של עורך דין תאונות תלמידים

לבחון סעיפים בחוק לפיהם הילד זכאי להטבות הביטוח (לא על כל תאונה שהוא עושה יש כיסוי ביטוחי). בהתאם לכך, לפעול לתביעת חברת הביטוח להנגשת הפיצויים הכלכליים המגיעים לילדיכם על פי חוק. התפקיד של עורך הדין הוא בראש ובראשונה סינון. לא כל תלמיד פצוע זכאי לתבוע את חברת הביטוח על עובדת היותו כזה, וכאן נכנס תפקידו הראשון של עורך הדין: לבחון את נסיבות המקרה ולהסיק האם הוא בר תביעה או לא. לאחר מכן, עליו לפעול לניסוח חוות דעת רפואית שתוביל לכתב תביעה נגד חברת הביטוח. את חוות הדעת הרפואית מנסח עורך הדין באמצעות מומחה רפואי ומומחה לפציעות ילדים במשרדו.

גם אם על פי חוק מגיעים לכם פיצויים, אל תנסו להילחם עליהם לבד בבית המשפט

קחו בחשבון שחברת ביטוח שמשרד החינוך ממנה לביטוח תלמידים תהיה בדרך כלל חברה גדולה במשק, עם עורכי דין מאד חזקים שיעשו הכל כדי להוכיח שאתם טועים, ולרוב גם יצליחו בכך. מול חברה כזו אתם צריכים עורך דין באותו משקל, שיבלום את מהלכיה המשפטיים ויוכיח כי הם מוטעים. דיון משפטי אינו כמו כל דיון אחר, וסביר שאם אתם אנשים עובדים, כבר חוויתם מספר דיונים מכריעים אחרים כמו דיונים על השכר שלכם בעבודה או על מעמדכם בקהילה כלשהי. קחו בחשבון שבדיון משפטי החומר בדרך כלל הרבה יותר סבוך, ורוב הסיכויים שהוא כלל לא ניתן להתמודדות עצמאית ללא עורך דין.

לתחום נוסף, הכירו את פורטל דיני מסחר ומקרקעין המעניק לכם מידע אודות עורכי דין מובילים בתחום.

סגור לתגובות על עורך דין לביטוח תאונות תלמידים

מאת:

פרסם באתר כ - 2 מאמרים.

.

דילוג לתוכן