אדריכלות בניה בימינו

4 במאי 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בניה שיפוצים ונדל"ן

סוגי האדריכלות השונים, בכל העולם, נקבעים על ידי החברה, בהתאם לצרכים של כל מוסדותיה השונים. החברה היא זאת שתמיד קובעת את המטרות ומטילה על האדריכל את מציאת האמצעים להשגת המטרות.

כיום, המגמה בענף הבנייה הינה להפריד את ניהול הבניה מהאדריכלות. בעוד שבעבר, האדריכלים תמיד השתתפו בפיקוח ותצפית על הבניה באופן הדוק.

פיקוח בניה, ניהול פרויקטים של בניה הפכו לתחום הולך וגדל בעולם. באופן כללי, ניהול פרויקט בניה הוא ייחודי, כאשר כל פרויקט מורכב ממספר רב של מרכיבים, לרבות מגוון רחב של משאבים ובכך דורש שליטה מלאה באינטראקציה בין כל המשאבים.

תכנון הנדסי, עיצוב פנים,  היתרי בניה – הינם חלק בלתי נפרד מכל ביצוע פרויקטים בניה.

תפקיד האדריכל הינו בהתאמת העיצובים לשימושים השונים ולצרכים הפיזיים הכלליים של הפרויקט ולהטמיעו בסביבה. לדוגמא, בימינו: קיר המגורים הוא אלמנט עיצובי שיכול להיות: קיר נטוע, קיר ירוק, גינה אנכית. במילים פשוטות, הם משטחים אנכיים המכילים צמחייה. סוגים מסוימים כוללים צמחים המושרשים בקיר עצמו; אחרים משמשים כסבכות לצמחים מטפסים הנטועים באדמה מתחת. ללא קשר לעיצובו, קיר חי, עם צמחייה, יכול להיות אמצעי דינמי לתמוך בטבע בתוך סביבות עירוניות. כשהם מיושמים בתוך הבית, קירות חיים יכולים להכניס אסתטיקה רעננה וניחוח הטבע למשרדים, בתים וחללים מסחריים.

סגור לתגובות על אדריכלות בניה בימינו

מאת:

פרסם באתר כ - 26 מאמרים.

.

דילוג לתוכן