אני רוצה משהו שיעזור לי בעת מצוקה, אני רוצה תיק עזרה ראשונה

23 בינואר 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בריאות ורפואה

למי מיועד תיק עזרה ראשונה? במילה אחת של חמש אותיות, לכולם. תארו לכם שקרה משהו בבית ומישהו החליק על הריצפה הרטובה, שבר את ידו ושפריץ אדיר של דם יצא לו מהיד, מה עושים? איזו פאניקה. ובכן קודם כל הכי חשוב ברגעים של מצוקה הוא לשמור על קור רוח, ואחת הדרכים שמאוד עוזרות לשמירה על קור הרוח הוא אחזקה של תיק לעזרה ראשונה בבית. אני מדבר על הבית אבל בהמשך אסביר גם על עוד מקומות שבהם כדאי להחזיק את התיק. בסך הכל מדובר בתיק נייד וקטן שיכול להרגיע את כל הרוחות בעת הסערה. בתוך התיק יחכו לכם הכלים שבדיוק אותם תרצו עד להגעת הצוותים הרפואיים או עד שתביאו את הפצוע אל בית החולים. בין אם זה אורח בביתכם, שכן או בעל מקצוע ובין אם זה אחד מיקיריכם שזה אפילו עוד יותר מלחיץ, כדאי לכם מאוד להכין תיק עזרה ראשונה למקרה הצורך ושלא תגידו שלא אמרנו לכם.

למי מיועד תיק עזרה ראשונה?

כמו שאמרנו לעיל תיק עזרה ראשונה מיועד לכל בית אבל לא רק כמובן, אפשר למצוא תיקי עזרה ראשונה במשרדים, בסוכת המציל, בבתי הספר, בטיולים למיניהם, במוסדות ציבוריים, בקניונים ולכל תיק יש את הייחוד שלו ואת האיפיון שלו מפני שמה שיש בתוך תיק בקניון לא מאוד הכרחי שיהיה בבית והטח שלא באותם כמויות. למשל אם בקניון יש תיק עזרה ראשונה אז יהיו בו גם המון סוגי תחבושות ובכמויות גדולות, יהיו בו אמצעים נוספים להחייאות, יהיו בו כלים לקיבוע שברים והוא בדרך כלל גם יוצב ליד מכשיר החייאה אוטומטי. יהיו בתיק חוברות ועלונים המתארים תרחישים מסויימים וכיצד כדאי להתנהל בהם וכמובן חוברת החייאות ושימוש במכשיר ההחייאה. בתיק הביתי אין צורך בכמות כה גדול של תחבושות ואמצעים. בדרך כלל נמצא בבית בתוך התיק תחבושות, פלסטרים, יוד, משחות נגד כוויות, כדורים ומשכחי כאבים, כפפות סטריליות, מספריים מקצועיות, סד לקיבוע, גזות, אמצעים לעצירת שטפי דם וגם איזשהו עלון המסביר איך להתנהל בתרחישים מסויימים.
ישנם אפילו בתים המחזיקים ארון עזרה ראשונה ולא מסתפקים רק בכלי כמו תיק עזרה ראשונה ובדרך כלל זה מה שנראה במשרדים. ארון המוצב בחדר המיועד ופשוט הוא אינו נייד אבל יש בו יותר מקום לאחסן עוד אמצעים לעזרה ראשונה.

איך אני אמור לדעת להגיש עזרה ראשונה?

קודם כל מומלץ לעבור קורס, אבל תיק עזרה ראשונה לא צריך להיקנות לאחר קורס אלא עוד היום, כי פלסטר וקצת משחות כל אחד יודע לשים, כמו כן תמיד טוב שהם ישבו באותו המקום ונוכל להביא אותם עד הפצוע ולא נתחיל לחפש כל פריט בשלב הפאניקה. תיק כזה יתן לכם הרבה מאוד שקט ומומלץ בחום לכל בית, מקלט, משרד ואפילו יש כאלו הנוהגים לשים אותו באוטו.

סגור לתגובות על אני רוצה משהו שיעזור לי בעת מצוקה, אני רוצה תיק עזרה ראשונה

מאת:

פרסם באתר כ - 11 מאמרים.

.