על פרמטרים לבחירת מערכות אוורור, תפקידם של מנדפים ואיך בוחרים חברה שתתקין?

19 בינואר 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בנייה ושיפוצים

יכול להיות שאתם מכינים אוכל מצוין. יכול להיות שיש לכם מסעדה מקסימה, בפינה נעימה, שמשדרת אווירה של כפריות. יכול להיות שיש לכם קהל לקוחות קבוע, אבל אם אין לכם מערכות אוורור, ששומרות עליכם, על העובדים שלכם, ועל המקום, אתם נמצאים בבעיה גדולה.

החוק במדינת ישראל, מחייב התקנה של מערכות אוורור שונות לתחומים שונים. התקנה של מערכות כאלה, אמורה לסנן את האוויר, ואת כל החומרים המסוכנים שנפלטים לחלל, נועדה להקטין את החשיפה לחומרים מסוכנים, לסנן אדים וכמובן לסנן את העומס של החום. על מנת לבחור את מערכת האוורור המתאימה ביותר, יש להתייחס למספר דברים עיקריים:

 

  • סביבת העבודה- האם מדובר בבית פרטי? במפעל תעשייתי? במסעדה? במטבחים תעשייתיים?
  • תנאי עבודה- מהו מיקום הגיאוגרפי של המקום? היכן המבנה הפיזי שלו?
  • תהליכי עבודה- מהם תהליכי העבודה המתרחשים במקום? מדובר בתהליכים ביתיים? תעשייתיים? כימיים?
  • סיכונים בסביבה- מהם הסיכונים שמתרחשים באותה הסביבה? האם מדובר על חומרים מסוכנים? אדים? עומס חום?

 

מנדפים

בכל מערכת אוורור, נמצאים מנדפים. למנדפים יש תפקיד חשוב והכרחי במיוחד בבתי עסק, במפעלים, מסעדות, מטבחים תעשייתיים. הם אמורים להוציא את כל העשן והאדים החוצה, ולשמור על סביבת עבודה בטוחה ובריאה. על מנת לרכוש מנדף מתאים, יש צורך לפנות לחברה מקצועית, אשר למנדפים שלה יש תו תקן של משרד הבריאות. חשוב לציין ולומר בהקשר של המנדפים, שגם כאשר כבר רכשתם מנדפים, והתקנתם אותם בסביבת העבודה הרלוונטית שלכם, חשוב לבצע ניקוי של המנדפים אחת לשנה, לפחות. כמו כן, ניתן למצוא מפעלים תעשייתיים ומעבדות שונות, אשר מחויבות לבצע ניקיון של המנדף אחת לחצי שנה, והעובדה הזו תלויה בעיקר באופי הפעילות, ובתדירות שבה מתרחשים הדברים באותו מקום.

הסיבה העיקרית לכך, שיש חשיבות עצומה לבצע ניקוי יסודי של המנדפים, הוא בגלל שמנדפים מלוכלכים, עלולים ליצור עם הזמן הצטברות של שמן דליק, שעלולה לגרום להצטברות של שמן דליק וסכנה שבהתלקחות של דליקה. על מנת למנוע זאת, אותו מקום מחויב לבצע את הניקיון על פי הוראות משרד הבריאות. פעולת הניקיון דורשת הוצאה של חלקי המנדף, והרכבתם מחדש. הניקוי המלא יתבצע על ידי מכונה מיוחדת של לחץ אוויר.

למה חשוב לשים לב, כאשר בוחרים חברה שתתקין עבורכם מנדפים?

כאשר באים לבחור חברה שתתקין את המנדפים, חשוב במיוחד לשים לב למספר דברים. ראשית, כמה שנים החברה קיימת בשוק? חברה שקיימת שנים ארוכות, תבטיח את המקצועיות, האיכות, הבטיחות והידע. בצורה כזו, תוכלו להיות רגועים ובטוחים, כי אכן, אתם נמצאים בידיים טובות. שנית, האם לחברה יש את כל האישורים הנצרכים ממשרד הבריאות. ולבסוף, האם מדובר בחברה אמינה, שיש לה לקוחות גדולים באותו תחום שבו אתם עוסקים. כאשר חברה עובדת עם מספר חברות גדולות, ניתן להיות בטוחים כי השירות שתקבלו, יהיה הגבוה ביותר.

לסיכום…

לסיום, נאמר, שמדובר על מוצר, שמתוקף בטיחות חובה להתקין אותו, וכאשר אינכם מתקינים אותו, אתם גם מסתכנים בעברה על החוק, וגם מסתכנים בסכנה בריאותית. החיים שלכם, של העובדים שלכם, וכל האנשים אשר באים במחיצת אותו מקום- חשובים בהרבה.

 

 

סגור לתגובות על על פרמטרים לבחירת מערכות אוורור, תפקידם של מנדפים ואיך בוחרים חברה שתתקין?

מאת:

פרסם באתר כ - 84 מאמרים.

.

דילוג לתוכן