טיפול חניכיים בלייזר

11 באפריל 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה רפואת שיניים

כיצד מטפלים בחניכיים בלייזר?

טיפול חניכיים בלייזר, מסייע לטיפול מידי, מהיר ויעיל, החיוני להפחתת סיבוכים והחמרה. בעוד שעד כה, המטופלים הופנו לטיפולים ניתוחיים, הנושאים בחובם כאב ואי נוחות, מה שגרם לחלקם להזניח את הטיפול ולחלקם לסבול מחרדות, כיום קיימת אפשרות אחרת בסיוע הלייזר. אפשרות שהיא פחות כואבת ופולשנית וההחלמה ממנה מהירה.
זהו הליך העושה שימוש בקרן לייזר עוצמתית מאוד ועם זאת דקה מאוד, המשמשת להסרת רקמה דלקתית. הלייזר שיכול להבחין בין רקמה בריאה לחולה, שהיא כהה יותר, מטפל באזורים נגועים ברמת דיוק גבוהה. הטיפול כשלעצמו, גם מונע שובן של מחלות וזיהומים.
המטרה היא כמובן לשמר כמה שיותר רקמה בריאה, לשמור על גובה החניכיים ולמזער את אי הנוחות של המטופל. חלק ממכשירי הלייזר יכולים להגביר את מחזור הדם וליצור קולגן בכיסי החניכיים.
ההחלמה לאחר טיפול חניכיים בלייזר, מחדשת את הרקמה וזו משפרת את יציבות השיניים ואובדנן.
הליך שכזה אורך בדרך כלל ביקור אחד עד שני ביקורים במרפאה, הוא יעיל לטיפול במחלות חניכיים, הדימומים והכאבים מופחתים וההחלמה מהירה.

יתרונות הלייזר על פני הניתוח המסורתי

חניכיים המטופלות בלייזר, זוכות לטיפול פחות פולשני שאינו כולל חיתוך ותפרים, הוא איננו טראומטי והוא כמעט חף מכאב, דימום ונפיחות. ההחלמה כאמור מהירה יותר, קיימת אי נוחות מינימלית, קיימת ירידה ברגישות, הסיכון לזיהום מופחת, והלייזר קוטל חיידקים, שהם מלכתחילה הגורם לדלקות ולמחלות שיניים.
באמצעות העברת הלייזר ללא חיתוך, על גבי השיניים ובכיס החניכיים מסביב, מופחתים החיידקים באופן קיצוני, בתוך מספר שניות. עם הזמן, ישובו החיידקים לרמה ההתחלתית שלהם, אך יחד עם טיפול ביתי נכון, מתאפשרת ההחלמה של החניכיים בתקופה זו.
במשך השנים, מחלת החניכיים טופלה באמצעות הניתוח המסורתי, אך הטיפול בחניכיים בלייזר, היא הטכנולוגיה החדשנית המכונה LANAP, המחליפה את מסורת הטיפול.
מבחינת הרפואה הקוסמטית, הרי שההליך משמר את הרקמות משום שהוא מבוצע רק על רקמות נגועות. בנוסף, ההליך מעודד צמיחת רקמות חיבור, קולגן ועצם בתאי הגזע ברקמות, מה שמאפשר את ריפוי ושחזור המבנה על ידי הגוף.
ניתוח חניכיים בלייזר, בטוח לחלוטין ויעיל במחלות חניכיים, גם לאלו בעלי הרקע הרפואי במחלות סכרת ולב.

עשה ואל תעשה בזמן ההחלמה

Dental Art Clinic של ד"ר מיכאל רייר, המבצעת טיפולי ניתוח בלייזר לחניכיים, כמו גם טיפולי שיניים בלייזר, משחררת את מטופליה לאחר הפרוצדורה עם כלים ומידע לגבי אופן ההחלמה. מה צריך לעשות וממה צריך להימנע.
למרות ועל אף שהטיפול בלייזר כמעט שאינו מורגש, לחניכיים יש דרך להחלמה, ולכן כדאי להישמע להוראות למניעת סיבוכים.
1. יש להישאר במנוחה מיד לאחר ניתוח לייזר בחניכיים.
2. יש להימנע ממאמץ ומפעילות גופנית, שכן פעילות מאומצת עשויה לגרום לדמם מוגבר.
3. היות והחניכיים פצועות, יש להישמר ממזונות המצריכים לעיסה מוגזמת, ורצוי להתמקד במזונות רכים ונוזליים למשך כשבוע, מה שיזרז את הליך הריפוי.
4. באופן כללי, מומלצת בשלושת הימים הראשונים, צריכת ארוחות נוזליות קרות כמו מיץ, ג'ל, גלידה, מילקשייק וכו'.
5. החל מהיום הרביעי, ניתן לשלב מאכלים רכים חמימים כגון, פירה, פודינג, חביתה מקושקשת. לאחר כשבוע, ניתן לעבור לתזונה פחות רכה כמו, פסטה, עוף ודגים.
6. ביום הראשון לאחר ההליך, ניתן לשטוף את הפה במי מלח חמים. יש להימנע מיריקה גסה.
7. יום למחרת, ניתן לצחצח את השיניים בלבד מבלי לגעת בחניכיים.
8. יש להימנע משימוש בחוט דנטלי

סגור לתגובות על טיפול חניכיים בלייזר

מאת:

פרסם באתר כ - 5 מאמרים.

.

דילוג לתוכן