רשלנות רפואית – כל מה שצריך לדעת

9 בינואר 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה רשלנות רפואית

לפניכם מאמר קצר הפורש בקצרה כל מה שעליכם לדעת על רשלנות רפואית. רשלנות רפואית, בניגוד גמור למה שחושבים, אינה תביעה משפטית שעל כל מכאוב שנגרם לכם מרופא ניתן להגישה. ישנם מכאובים שהם חלק תקני מהטיפול, תופעות לוואי של ניתוח או טיפול מורכב, וכד'. ישנם מכאובים שגם גורמים לנזק ממשי אשר לא ניתן לתבוע עליהם. הדוגמאות הכי בולטות הן בניתוחים, עת הרופאים חשופים מאד לביצוע טעויות, והם מגנים על עצמם באמצעות הסכם שהם חותמים עם המטופלים שלהם, לפיו טעויות ספציפיות מסוג X, Y, Zלא חייבות בתביעת רשלנות רפואית. דוגמאות: אובדן חוש הטעם בניתוח עקירת שן כירורגי עקב חתך של התער את מיתר העצבים האחראי על חוש הטעם, נזקים בניתוח לייזר בעין העלולים להתרחש לאחריו כמו זריחת-יתר ליד העין או מול הקרנית בשבועיים הראשונים לאחר הניתוח, ועוד.

מה עושים בכל זאת אם נגרם לנו נזק שחתמנו עליו בהסכם לפני ניתוח?

בפועל, הפציינטים, ודאי לא הישראלים, לא יושבים בחיבוק ידיים ומנסים בכל זאת לתקוף את הצוות הרפואי מהזווית המשפטית. כאשר עורך דין רשלנות רפואית מספיק טוב, הוא גם מזכה את לקוחותיו בתוצאות לטובתם במקרים דנן. לכן, מומלץ שגם אם נכוויתם בטיפול, ונדמה לכם שזה חלק מההסכם שחתמתם, אל תתפתו שלא להגיש תביעה: לכו הכי רחוק שאתם יכולים, פעלו עם עורך דין רשלנות בהריון, ותחת הנחייתו, ואולי תנצחו בתביעה מעין זו.

האם רשלנות רפואית יכולה להיות נדונה גם כאשר הרופא טעה לוגיסטית?

כן. ישנם כל מיני מקרים כמו העפה מאמצע טיפול שיניים פרטי עקב מחסור כספי, רישום לא נכון מטעה או לא ברור של תרופות על ידי הרופא, וכד'. טעויות לוגיסטיות אל כלכליות אלו אינן ממין הצדק, ואתם זכאים, כמי שספגו טעות זו, לתבוע את הרופא על רשלנות רפואית.

כיצד מומלץ לערוך תביעת רשלנות רפואית?

מומלץ לפנות לעורך דין שזהו תחום ההתמחות שלו, לגבש יחד עמו חוות דעת רפואית משפטית, ולבסס את כתב התביעה עליה. חוות הדעת הרפואית צריכה להתבסס על ממצאים מהטיפול או הניתוח, כלומר מסמכים המעידים עליהם, ועל מומחיותו של מומחה רפואי מטעם משרד עורכי הדין.

סגור לתגובות על רשלנות רפואית – כל מה שצריך לדעת

מאת:

פרסם באתר כ - 82 מאמרים.

.

דילוג לתוכן