מהמכרה לבית המכירות: סותבי'ס מביאה למכירה פומבית את אחת מתגליות אבני החן הגדולות של המאה

6 באפריל 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

 

מהמכרה לבית המכירות: סותבי'ס מביאה למכירה פומבית את אחת מתגליות אבני החן הגדולות של המאה

 

אסטרלה דה פורה

 

Estrela de Fura – Gem

Estrela de Fura _ Raw gem

Estrela de Fura _ Raw gem

Estrela de Fura– סגנון חיים

Estrela de Fura– סגנון חיים

במשקל של 55.22 קרט, אבן החן הנדירה היא אבן האודם הגדולה והיקרה ביותר שהופיעה אי פעם במכירה פומבית

התגלתה במוזמביק ונחתכה מ-101 קרט גולמי וצפויה להשיג יותר מ-30 מיליון דולר

אבן האודם הגדולה בעולם באיכות אבני חן – אסטרלה דה פורה 55.22 תוצג במכירת התכשיטים המפוארת של סותבי'ס ביוני הקרוב

"כבר במצבה הגולמי, אסטרלה דה פורה הראתה תכונות איכות יוצאות דופן עם פוטנציאל להפוך לאבן חן יחידה במינה. החותך הצליח לממש את הפוטנציאל הזה ויצר אבן אודם בעלת פאות במשקל מדהים של 55.22 קרט, המציגה צבע אדום רווי והומוגני, בשילוב עם דרגת בהירות שלא נראתה בשום אודם לא מחומם אחר בגודל דומה. לראות אודם טבעי בגודל כזה, עם שילוב כזה של מאפיינים איכותיים שנחסכו מהטיפול נחשב כמעט בלתי נתפס. האודם הטבעי של 55.22 קרט קובע שיא חדש לא רק לאבני אודם מוזמביקיות, אלא גם לאודם בכלל". מעבדת אבני החן של גובלין

ניו יורק, 6 באפריל 2023, (GLOBE NEWSWIRE) :

כאשר FURA Gems  הודיעה על חשיפתה ההיסטורית של אבן האודם הגדולה ביותר בעולם באיכות אבני חן שהתגלתה אי פעם בספטמבר 2022, החדשות שלטו בכותרות ברחבי העולם, עוררו התרגשות עצומה וכבשו את שוק אבני החן בסערה. אבן החן, שנחשפה ממכרה האודם של FURA במונטפואז, מוזמביק ביולי 2022, נקראה לאחר מכן אסטרלה דה פורה (כוכב פורה בפורטוגזית), כמחווה לעומק הצבע והגודל יוצאי הדופן שלה, וכדי להאיר זרקור על מוזמביק כמקור עשיר לאבני אודם באיכות פרימיום. אפילו במצבה הגולמי והלא מעובד, אסטרלה דה פורה נחשבת על ידי מומחים לאוצר טבע יוצא דופן בזכות הפלואורסצנטיות שלה, הבהירות יוצאת הדופן והגוון האדום החי, המכונה 'דם יונה' – צבע המזוהה באופן מסורתי רק עם אבני אודם בורמזיות.

כעת, שבעה חודשים לאחר הופעת הבכורה הראשונית שלה, כשהפטיש נפל על המגרש האחרון של המכירה הפומבית בערב היוקרה יוצא הדופן בהונג קונג, הספקולציות על מקום הימצאה של האודם סוף סוף נרגעו כאשר מנהל המכירות הפומביות של סותבי'ס, אוני קים, חשף רשמית את אסטרלה דה פורה 55.22 לעולם. במשקל ניכר של 55.22 קרט, פנינה חשובה ונדירה במיוחד זו ממוזמביק היא אבן האודם הגדולה ביותר באיכות אבני חן שהופיעה אי פעם במכירה פומבית. השילוב של רוויה עשירה של צבע, טיפול בחום, מראה גבישי מאוד וגודל שאין דומה לו, שעם הערכה של יותר מ-30 מיליון דולר מציב את אסטרלה דה פורה 55.22 כאבן האודם היקרה והחשובה ביותר שיצאה אי פעם לשוק.

לאחר סדרה ראשונית של מחקרים על הגביש הגולמי 101 קרט כדי לקבוע אפשרויות חיתוך בתחילת השנה, אסטרלה דה פורה נחתכה ביד אמן על ידי צוות של אומנים – לאחר מכן הפכה לאבן יפהפייה בצורת כרית, אשר על פי דו"ח של המכון הגמולוגי השוויצרי (SSEF), "הביאה גוונים אדומים עזים עקב השתקפויות פנימיות מרובות". עוד נכתב בדו"ח כי "אודם טבעי ממוזמביק בגודל ובאיכות כאלה יכול להיחשב נדיר מאוד ולכן אוצר טבע יוצא דופן". אבן החן הנ"ל עשירה מאוד בכרום, אשר כאשר היא נחשפת לאור אולטרה סגול – כפי שנמצא באור השמש – גורם לאבן להקרין פלואורסצנטיות אדומה לוהטת, נתון שמגביר עוד יותר את חיוניות האבן, כאילו היא מוארת מבפנים.

אבן האודם הפכה לאחת מאבני החן הצבעוניות המבוקשות ביותר בתקופה בה הצבע שולט בעולם התכשיטים והנדירות מניעה את השוק. אבני אודם בסדר גודל וחשיבות כאלה הן נדירות ביותר, כאשר רק שתי דוגמאות שברו אי פעם את מחסום 15 מיליון הדולר במכירה פומבית, מה שהופך את המראה של הפנינה הנוכחית לאירוע מכונן בפני עצמו. מעבדת אבני החן של גובלין מציינת עוד כי האודם "קובע שיא חדש לא רק עבור אבני אודם מוזמביק, אלא גם עבור אבני אודם בכלל". אסטרלה דה פורה 55.22 עומד לעשות היסטוריה כשהוא עומד לעקוף את רובי הזריחה, רובי 25.59 קרט ממוצא בורמזי, שנמכר תמורת 30.3 מיליון דולר (1,185,451 דולר לקרט) בסותבי'ס ז'נבה בשנת 2015, ועדיין מחזיק בשיא העולמי במכירות פומביות לאבן אודם*.

המסע החדש של האבן מתחיל היום בסותבי'ס הונג קונג, שם היא תצא לסיבוב הופעות עולמי, עם תערוכות מתוכננות בטאיפיי, סין, סינגפור, ז'נבה ודובאי (התאריכים המלאים יפורסמו בבוא העת) לפני שהיא תככב במכירה הפומבית של סותבי'ס בניו יורק ב-8 ביוני.

"התגלית המופלאה אשתקד של אסטרלה דה פורה 101 קרט במכרה FURA במוזמביק הייתה בעלת חשיבות עצומה, וזעזעה את כל ציבור העוסקים בעולם התכשיטים. עכשיו, במצב החדש שלה של 55.22 קראט, אסטרלה דה פורה 55.22, הוא פלא טבע אמיתי ואבן סנסציונית של צבע מושלם ובהירות יוצאת דופן, בשילוב עם צורת כרית מעולה. היא ללא ספק ממוצבת להיות נושאת הדגל של אבני אודם אפריקניות – ואבני חן בכלל, ולהביא את המודעות העולמית ליכולתן להשתוות ואף להתעלות על אלה מבורמה, שהיו באופן מסורתי המקור הנחשק והמוכר ביותר לאבני אודם", מצהיר קוויג ברונינג, מנהל תכשיטי סותבי'ס, אמריקה.

"אנו, ב-FURA, גאים מאוד בגילוי אסטרלה דה פורה בשלב כה מוקדם של מסענו במוזמביק. אבני חן חשובות, כגון אסטרלה דה פורה (Estrela de FURA), הן נדירות ביותר, ואבן אודם יפהפייה באיכות אבני חן של 55.22 קרט היא כמעט בלתי מתקבלת על הדעת. החל מניתוח מעמיק ולימוד האבן – דרך תהליך החיתוך והליטוש – עבדנו בזהירות ובכבוד מרביים לאבן האודם, מתוך הכרה בחשיבותה ובקומתה. לחזות בהשלמת אסטרלה דה פורה 55.22 היה הישג אדיר עבור כולנו, ואנחנו נרגשים שדף חדש בסיפור של פנינה מדהימה זו ואודם מוזמביק עומד להיכתב עם סותבי'ס", מצהיר דב שאטי, מייסד ומנכ"ל FURA Gems.

כריית רובי במוזמביק

כריית רובי במוזמביק מחזיקה בהיסטוריה ארוכה ועשירה, עם התגליות המשמעותיות הראשונות של מרבצי אודם במדינה שראשיתן בשנות השישים. עם זאת, רק בתחילת שנות ה -2000 כריית אבני אודם במוזמביק צברה תאוצה של ממש, עם גילוי מרבץ האודם מונטפואז בחלק הצפוני של המדינה, שם נמצא במקור הגביש הגולמי אסטרלה דה פורה. הטובים ביותר של אבני אודם אלה ממוזמביק מאופיינים בשקיפות יוצאת דופן וצבע עשיר, וכתוצאה מכך איכות כוללת יוצאת דופן. מרבץ רובי מונטפואז הוא אחד ממרבצי האודם הגדולים בעולם, ומושך עניין רב מחברות כרייה בינלאומיות.

הערה לעורכים

*שיא העולם הנוכחי לאבן אודם שנמכרה במכירה פומבית מוחזק על ידי Sunrise Ruby, אבן בורמזית במשקל 25.59 קראט, שנמכרה במכירה פומבית בסותבי'ס בז'נבה במאי 2015 תמורת 30.3 מיליון דולר. מחיר זה גם קבע שיא חדש עבור כל אבן אודם לקרט (1,185,451 דולר לקרט), באותה תקופה

אודות FURA GEMS

FURA Gems Inc. היא חברה צעירה לשיווק ולכריית אבני חן צבעוניות שהוקמה בשנת 2017. FURA, שהמטה שלה נמצא בדובאי, איחוד האמירויות הערביות, מעסיקה יותר מ-1,200 עובדים ברחבי יבשות. זהו המפעל החלוצי, היצירתי והאתי הראשון באמת המכסה את כל קשת אבני החן הצבעוניות.

ל-FURA שלוש חברות בת הפועלות בתחום הכרייה בקולומביה, מוזמביק ואוסטרליה, אשר כורות אמרלד, אבני אודם וספיר בהתאמה. זוהי חברת כריית אבני החן הצבעוניות בעלת הצמיחה המהירה ביותר במטרה היחידה להבטיח יציבות ועקיבות של אבני חן צבעוניות שנכרו באופן אתי מגלם לקמעונאי.

FURA Gemsתקצה חלק מהכנסות המכירה להקמת האקדמיה להכשרה Fura לתמיכה בקהילה שבה היא פועלת במוזמביק.

המטרה העיקרית היא לקדם גישה לחינוך מוסמך והכשרה טכנית לאוכלוסייה המקומית בזרמי עבודה שונים כגון כרייה, נגרות, הנדסה וחקלאות כדי לספק להם הכנסה בת קיימא. www.furagems.com

צרו קשר ב- FURA GEMS INC. FURA COMMUNICATION

MR GIANLUCA MAINA

[email protected]

תמונות יח"צ המצורפות להודעה לעיתונות זו זמינות בכתובת:

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/b1433b00-f614-4216-8a1a-ebaee7e1db31
https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/a4e05397-5511-4677-bf29-4e2c856d5bd5
https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/be3a749e-fd1d-4314-96f3-bc2ca459e829

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire

סגור לתגובות על מהמכרה לבית המכירות: סותבי'ס מביאה למכירה פומבית את אחת מתגליות אבני החן הגדולות של המאה

מאת:

פרסם באתר כ - 1266 מאמרים.

.

דילוג לתוכן