המרכז הרפואי סוראסקי בתל אביב בוחר בפתרון SOPHiA DDMTM HRD מבית SOPHiA GENETICS

6 באפריל 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

 

המרכז הרפואי סוראסקי בתל אביב בוחר בפתרון SOPHiA DDMTM HRD מבית SOPHiA GENETICS

 

הפתרון SOPHiA DDMTM HRD יעזור להעצים מחקרים רפואיים כדי לקדם את חקר הסרטן

 

בוסטון ולוזאן, שוויץ, 4 באפריל 2023, (BUSINESS WIRE):

 

‏SOPHiA GENETICS (נאסד"ק: SOPH), חברת תוכנה מקורית בענן בתחום שירותי הבריאות ומובילה בתחום הרפואה מבוססת הנתונים, הכריזה היום שהמרכז הרפואי ע"ש סוראסקי בתל אביב (איכילוב), המרכז הרפואי הגדול בישראל, בחר בפתרון SOPHiA DDM™‎ כדי לשפר את יכולות הבדיקות הגנטיות. המרכז, שמשרת אוכלוסייה של מיליון תושבים, יעשה שימוש                                                      בפתרון DDM™ Homologous Recombination Deficiency ‏(HDR) כדי לקדם את תהליכי המחקר האונקולוגי.

HDR נגרם בשל אי יכולת של התאים לתקן פגמים בסלילי דנ"א באמצעות תיקון נתיבי הרקומבינציה ההומולוגית (HRR) – תופעה נפוצה במקרים של סרטן השחלות (HGSOC), כמו גם במקרים של סרטן שד, ערמונית ולבלב. במקרה של אבחון סוגי הסרטן האלה, ניתן לעשות שימוש ב-HDR כסמן ביומטרי שמספק תחזיות לגבי התגובה לטיפול.

הפתרון SOPHiA DDMTM HRD מספק גישה ייחודית לביצוע בדיקות סרטן מולקולריות באמצעות שילוב בין היכולת לזהות את גורם ה-HDR שגורם להתפתחות המוטציות ליכולת לנתח את נתוני ה-HDR שגורמים לאי יציבות גנטית לכל אורך הגנום בדגימות הגידול. יישום הפתרון SOPHiA DDMTM HRD יאפשר למרכז הרפואי סוראסקי (איכילוב) בתל אביב ליהנות מההזדמנות לזהות קבוצות גדולות יותר באוכלוסייה שסובלות מגידולים סרטניים עם HDR חיובי ויוכלו להפיק תועלת מטיפול במדכאי PARP (‏PARPi).

"יישום שיטות שמאפשרות זיהוי HRD חיוניות לזיהוי חולים שיכולים להפיק תועלת מטיפול ב-PARPi", אמר ד"ר אריאל ארנטל מהמרכז הרפואי ע"ש סוראסקי בתל אביב. "הפתרון SOPHiA DDMTM HRD יעזור לנו לקבל החלטות מונחות נתונים שיקדמו את המחקר של זני סרטן הקשורים ל-HDR במרכז הרפואי ע"ש סוראסקי בתל אביב".

הפתרון SOPHiA DDMTM HRD מאפשר למעבדות ולמרכזים רפואיים לזהות מוטציות HDR ולמדוד את אי היציבות הגנטית הודות לגישה מבוזרת. הגישה הזאת לבדיקות HDR בדגימות גידולים מאפשרת למשתמשים לנצל את מלא הבעלות על הנתונים שלהם, לחסוך זמן והוצאות כספיות ולספק תובנות מקיפות בתחום הגנום בעזרת אלגוריתמים של למידה עמוקה.

"SOPHiA GENETICS פועלת כדי להפוך רפואה מבוססת נתונים לנגישה באופן נרחב יותר עבור מטופלים ברחבי העולם", אמר קן פרידמן, סמנכ"ל הכנסות ב-SOPHiA GENETICS. "יישום הפתרון SOPHiA DDMTM HRD יאפשר למרכז הרפואי ע"ש סוראסקי בתל אביב ליהנות יכולות ניתוח נתונים גבוהות ומזרימות עבודה חלקות בתחום המידע הביולוגי (ביואינפורמטיקה), כדי לשפר את רמת היעילות בעת זיהוי סטטוס HDR במקרי סרטן שחלות מתקדמים וסוגי סרטן רלוונטיים אחרים".

בנוסף לתמיכה במאמצי המרכז הרפואי ע"ש סוראסקי בתל אביב לזהות סטטוס HDR בסוגי סרטן מסוימים, יכולות ניתוח הנתונים רבות העוצמה של הפתרון SOPHiA DDMTM HRD יעזרו למרכז הרפואי למקסם יכולות של חילוץ תובנות בתחום הגנום כדי לקדם את מאמצי המחקר הרפואי.

לקבלת מידע נוסף אודות SOPHiA GENETICS, בקרו באתר האינטרנט שלה בכתובת SOPHiAGENETICS.COM או צרו קשר ב-Twitter, ‏LinkedIn, ‏Facebook ו-Instagram.

אודות SOPHiA GENETICS

SOPHiA GENETICS (נאסד"ק: SOPH) היא חברת תוכנה שמתמחה בפיתוח פתרונות רפואה מבוססת נתונים לצרכים טיפוליים ולצרכי מחקרים בתחום מדעי החיים. החברה פיתחה את SOPHiA DDM™‎, פלטפורמת ענן מקורית שמאפשרת ניתוח נתונים והפקת תובנות מערכות נתונים מורכבות ומרובות מודלים, כמו גם ביצוע מודלי אבחון שונים. הפלטפורמה SOPHiA DDM™‎ והפתרונות, המוצרים והשירותים הקשורים משמשים בימים אלה רשת נרחבת של בתי חולים, מעבדות וחברות לפיתוח תרופות ביולוגיות ברחבי העולם. לקבלת מידע נוסף אודות , בקרו באתר האינטרנט שלה בכתובת SOPHiAGENETICS.COM או צרו קשר ב-Twitter, ‏LinkedIn, ‏Facebook ו-Instagram. כשאחרים רואים נתונים, אנו רואים תשובות.

המוצרים מבית SOPHiA GENETICS מיועדים לצורכי מחקר בלבד ואינם מיועדים לביצוע הליכי אבחון, אלא אם צוין אחרת. המידע במסגרת ההודעה לעיתונות עוסק במוצרים שעשויים להיות זמינים (או לא זמינים) במדינות שונות וכן, אם ישים, עשויים לקבל (או לא לקבל) אישורים וגורמי רגולציה ממשלתיים עבור שימושים שונים. לקבלת המידע המתאים לגבי המוצרים שרלוונטי למדינה שבה אתם מתגוררים, יש לפנות אל [email protected].

אנשי קשר

מדיה:
ניק פולאו
[email protected]

 

מקור: SOPHiA GENETICS

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, הוא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire

סגור לתגובות על המרכז הרפואי סוראסקי בתל אביב בוחר בפתרון SOPHiA DDMTM HRD מבית SOPHiA GENETICS

מאת:

פרסם באתר כ - 1266 מאמרים.

.

דילוג לתוכן