על איטום גגות ועל יריעות ביטומניות

20 בדצמבר 2016 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בנייה ושיפוצים

אחד הדברים החשובים ביותר שאנו צריכים לבצע בכל מבנה שהוא, הוא איטום. איטום מבנה נחשב לאחד הדברים החיוניים, משום שברגע שהמבנה אינו אטום כמו שצריך, הוא חשוף לסכנות רבות, אם זה בצורה של הרס ודהייה של חפצים, ואם זה סכנות חמורות יותר חלילה, הקריסה של המבנה ופגיעה בגוף או בנפש. את האיטום יש לבצע לא רק כאשר אנחנו נמצאים בעיצומו של בנייה או שיפוץ מאסיבי של הבית, אלא אחת לכמה שנים, כאשר אנו פועלים על מנת לתחזק ולשמר את האיטום שנעשה.

איטום גגות

אחד המקומות העיקריים והחשובים ביותר לביצוע עבודות איטום, הוא בגג. הסיבה לכך פשוטה. הגג הוא הראשון שנפגש עם הגשם. גג שאינו אטום כמו שצריך, ואפילו יש מספר סדקים עלול להוביל לחלול של המים אלינו הביתה, לרטיבויות, נזילות, כתמים ואף ריח נוראי של עובש על הקירות. על פי החוק בישראל, הגג נחשב לאזור משותף, מה שאומר, שאם אתם גרים בבניין משותף, ואתם צריכים לבצע איטום לגג, כל הדיירים חייבים להשתתף בתשלום. זה יוריד את העול והנטל שהיה אמור לכאורה ליפול על דייר אחד.

כיצד מבצעים איטום גגות?

איטום גגות מתבצע במספר שיטות, ביניהם שימוש בזפת, הלחמה של יריעות ביטומניות, והתזה או מריחה בחומרים שונים. הבחירה בין השיטות השונות, נעשית תוך בחינת מספר מאפיינים של הגג, כמו ההיסטוריה שלו, כיצד נעשה בו איטום בעבר? באילו חומרים השתמשו בו אז? מה יש בגג? האם הוא חלק? או מרובה מכשולים ועוד. בחירה מיטבית תעשה על ידי בעל מקצוע מומחה בדבר.

יריעות ביטומניות

השיטה הנפוצה היום לאיטום הגג, היא באמצעות הלחמה של יריעות ביטומניות. היריעות הביטומניות עשויות מחומר מיוחד שנקרא ביטומן. חומר זה, הינו תוצר זיקוק מסוים של נפט. הוא חומר צפוף אך בעל משקל קל ויכולת עיבוד גבוהה לצורה של יריעות. מדובר על יריעות חזקות, אלסטיות וגמישות שמצליחות להחזיק מעמד לאורך זמן רב. ההלחמה נעשית על ידי חיבור של היריעות זו לזו, בצורה שיוצרת מעיין שטיח.

חשוב לציין ולומר, שלא בכל גג נבצע הלחמה של יריעות ביטומניות. למשל בגג שעבר מריחה ושימוש בזפת, או גג שעבר מריחה של חומרים אקריליים, לא בהכרח יהיה נכון לבצע בו הלחמה של יריעות ביטומניות. במצבים כאלה, יתאימו יותר איטום באמצעות הזיפות הקלאסי המוכר, או איטום באמצעות חומרים אקריליים PVC. הכלל החשוב הוא להתייעץ עם איש מקצוע מומחה בתחום האיטום, על מנת להיות סמוכים ובטוחים שהחומר שבו אתם משתמשים לצורך האיטום הינו החומר המתאים ביותר עבור הגג שלכם.

סגור לתגובות על על איטום גגות ועל יריעות ביטומניות

מאת:

פרסם באתר כ - 84 מאמרים.

.

דילוג לתוכן