החברה הפתוחה מכריזה על 1.7 מיליון דולר לתמיכה בהחלפת חובות במזרח התיכון ובצפון אפריקה לפיתוח בר-קיימא

17 במרץ 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

 

החברה הפתוחה מכריזה על 1.7 מיליון דולר לתמיכה בהחלפת חובות במזרח התיכון ובצפון אפריקה לפיתוח בר-קיימא

 

 

עמאן, 15 במרץ 2023, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

קרנות החברה הפתוחה הודיעו היום כי הן מעניקות 1.7 מיליון דולר ליוזמת האו"ם באזור המזרח התיכון וצפון אפריקה (MENA) המבקשת לזרז את הגדלת ההוצאה הציבורית על השגת יעדי הפיתוח בר הקיימא של האו"ם על ידי משא ומתן על הפחתת תשלומי שירות החוב הלאומי. חשוב מכך, היוזמה מספקת ערוץ לארגוני החברה האזרחית של MENA להשמיע את קולם לגבי המקומות שבהם סוגים כאלה של מימון חדשני נחוצים ביותר.

 

שותפות הפרויקטים בת השנתיים וחצי, שתימשך מאפריל 2023 עד ספטמבר 2025, תתמוך בעבודה של הנציבות הכלכלית והחברתית של האו"ם למערב אסיה (ESCWA) עם מדינות חברות מעוניינות והחברה האזרחית כדי לזהות פרויקטים להשקעה המתעדפים את הצרכים הדחופים ביותר של חברות MENA. ESCWA תתמוך במדינות החברות בהגעה להסכמות עם הנושים שלהן כדי להפנות את תשלומי שירות החוב המתוזמנים להשקעות מקומיות בנות קיימא.

 

דגש על ניטור והערכה חזקים של פרויקטים מספק תמריץ לנושים שמוכנים לעמוד בהתחייבויותיהם למימון יעדי אקלים ופיתוח בר קיימא ב- MENA. היוזמה מתחזקת עוד יותר על ידי תפקידה של הוועדה המייעצת של ESCWA, המורכבת ממומחים בעלי ניסיון ביישום החלפות חוב ומתן ייעוץ למדיניות כלכלית לגבי צמיחה מכלילה בחלקים אחרים של העולם.

 

למדינות MENA החייבות בצרכים מיוחדים יש צרכי מימון דחופים כדי לטפל ביעדי הסתגלות אקלימית ופיתוח בר קיימא, בעודן נאבקות להתאושש מנשורת מגפת קוביד-19 והשלכות המלחמה באוקראינה, כולל חוסר ביטחון תזונתי גובר. כמדינות בעלות הכנסה בינונית, שתיהן מודרות ממסגרות ההקלה בחובות ומתקשות לגשת למימון הדרוש להן.

 

נטל החוב הציבורי המשולב של מדינות ערב עמד על 1.5 טריליון דולר, שווה ערך לכ-54% מהתמ"ג של האזור ב-2021. בנוסף, האזור הערבי ממשיך לסבול באופן לא פרופורציונלי משינויי האקלים ו-90 אחוזים מהאוכלוסייה מתגוררים במדינות מוכות מחסור  במים. סכסוכים באזור הרסו מוסדות ותשתיות וכ-66 מיליון בני אדם במדינות ערב שנפגעו מהסכסוך תלויים בסיוע הומניטרי.

 

"יוזמת ESCWA היא אסטרטגיית רווח לכל עבור כל בעלי העניין המעורבים", אמר איסנדר אמראני, מנכ"ל החברה הפתוחה – המזרח התיכון וצפון אפריקה. "כמוסד רב-צדדי עם מחויבות לזכויות אדם ולמעורבות בחברה האזרחית, ESCWA מספק הזדמנות חדשה לחברה האזרחית לעסוק עם ממשלות בסדרי עדיפויות של הלוואות, הוצאות ופיתוח. החברה הפתוחה מחויבת לתמוך בפרויקטים חדשניים שיכולים לעזור לספק צדק כלכלי".

 

ימיד דאגנט, מנהל החברה הפתוחה לצדק אקלימי, הוסיף: "שיבוש האקלים מציב סיכונים אקספוננציאליים לאתגרים הכלכליים והפוליטיים של MENA. התמיכה הפרו-אקלימית והפיסקלית של Open Society  יכולה לסלול את הדרך להשקעה קטליטית בשינוי אקלים צודק וכוללני. החל מעידוד דינמיות ואיכותיות יותר, הזדמנויות תעסוקה חדשות וירוקות שמעוררות אופטימיות בקרב צעירים, נשים וקהילות מודרות אחרות, ועד לטיפול בבעיות הסתגלות כמו מחסור במים שעלול להעצים את הקונפליקט. המרחב הפיסקלי וההזדמנויות הצודקות שההתחייבות הזו יוצרת מרחיבים את האופן שבו עלינו ליישם צדק אקלימי".

 

נשיא החברה הפתוחה הודיע על השקת המענק במהלך ישיבת מליאה בדרג גבוה של הפורום הערבי לפיתוח בר קיימא בביירות, לבנון, ב-15 במרץ 2023.

 

למידע נוסף

Office of Communications

Open Society Foundations

212-548-0378

[email protected]

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE

סגור לתגובות על החברה הפתוחה מכריזה על 1.7 מיליון דולר לתמיכה בהחלפת חובות במזרח התיכון ובצפון אפריקה לפיתוח בר-קיימא

מאת:

פרסם באתר כ - 1266 מאמרים.

.

דילוג לתוכן