תיקון נזילה בכיור

13 במרץ 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אינסטלציה

נזילה בכיור עלולה לגרום כתמי רטיבות ונזקים נוספים, אך אפשר לתקן אותה באופן מהיר ויעיל. במאמר הבא נסביר כיצד מאתרים את המקור של הנזילה ומתי צריך להחליף את הכיור

כיור הוא אביזר סניטרי חשוב שגם קובע את האופי של חדרי רחצה, שירותים ומטבחים. בגלל השימוש היום יומי בכיור והחשיפה שלו לכמויות גדולות של מים, הוא נמצא תחת סיכון מסוים של בלאי ושחיקה. כתוצאה מהבלאי, הכיור עלול להיסדק ויופיעו בו נזילות כאשר פותחים את הברז. בנוסף, יש כיורים שנפגעים בגלל מכה או אם נופלים לתוכם חפצים כבדים.

הדרך המהירה לתקן נזילה בכיור היא פשוט להחליף אותו. אם הכיור ישן, סדוק ובלוי, לא צריך לנסות לתקן אותו כי יהיה ככל הנראה יותר משתלם לשדרג ולהחליף אותו לכיור חדש. אבל במקרים אחרים או כאשר הנזילה היא בחיבור שבין הכיור לבין השיש והמשטח, ניתן להיכנס אל עובי הקורה כדי לברר מה בדיוק המקור של הנזילה.

איך יודעים איפה מתחילה הנזילה?

תיקון נזילה בכיור מאוד תלוי בסוג הבעיה שאיתה מתמודדים. לעיתים קרובות רואים נזילה של מים בין הכיור לבין השיש במטבח או בין הכיור לבין הצנרת מתחת לארון באמבטיה, אבל זה לא אומר שזה המקום שבו צריך להתמקד כדי לתקן את הבעיה.

התייעצות עם בעלי מקצוע עוזרת לבחון כל מקרה לגופו ולהחליט על שיטה מתאימה של תיקון נזילה בכיור. במהלך התייעצות מן הסוג הזה, שמים את הדגש על מספר נושאים:

א. מיקום הנזילה והמפגעים – המטרה של התייעצות עם בעלי מקצוע מתחום האינסטלציה היא לזהות את מיקום הנזילה והמפגעים. הזיהוי הזה חשוב, כי הוא מבטיח שלא יופיעו עוד כתמי רטיבות גם אחרי שמנסים לתקן את הבעיה הספציפית שקיימת בכיור. ברוב המקרים, בעלי מקצוע ישתמשו בציוד מתקדם ומשוכלל כדי לשלול נזילה ברצפה, בקירות או בצינורות.

ב. ייבוש ושיקום נזקי מים – קיימים מקרים שבהם פונים להתייעצות עם בעלי מקצוע רק אחרי תקופה מסוימת שבה ממשיכים לספוג את נזקי הנזילה בכיור. בנסיבות כאלה, התפקיד של בעלי מקצוע יהיה ייבוש ושיקום נזקי המים. בעזרת ייבוש מהיר ושיקום יסודי, ניתן למנוע השלכות ארוכות טווח של נזילות מים בכיור או בצנרת.

ג. איטום מחדש של הכיור – יכול להיות שיהיה צורך לבצע איטום מחדש לאחר תיקון נזילה בכיור. ברוב המקרים, האיטום מתבצע גם אם מחליפים לכיור חדש וגם אם רק מתקנים את הכיור הקיים.

לסיכום, תיקון נזילה בכיור הוא שירות שמבוצע על ידי בעלי מקצוע מתחום האינסטלציה. בשביל לתקן את הנזילה, משתמשים בציוד מתקדם כדי לבדוק איפה המקור שלה. לאחר מכן, מוצאים את הפתרון הכי מתאים ובמידת הצורך מחליפים את הכיור לכיור חדש. בנוסף, יש לאטום כדי למנוע עוד בעיות.

סגור לתגובות על תיקון נזילה בכיור

מאת:

פרסם באתר כ - 116 מאמרים.

.

דילוג לתוכן