דיאטה – המדריך המקוצר

12 בדצמבר 2016 | מאת: | מאמרים בקטגוריה דיאטה

דיאטה הינה תכנית תזונתית מסוימת או תפריט קבוע כלשהו. לרוב, כאשר רוצים לעשות דיאטה מומלץ לפנות גם אל רופא משפחה וגם אל דיאטנית. תפקידה של דיאטנית הוא בין השאר להתאים דיאטה מתאימה באופן אישי לכל אדם. הדיאטה צריכה להתחשב בהעדופתיו, בסדר היום שלו, בבעיותיו הבריאותיות, בטעמו האישי וכן הלאה של כל אדם ואדם. אנשים מסוימים אולי יופתעו לשמוע זאת אך לא כל תפקידה של דיאטה הינה לגרום לירידה במשקל. יש דיאטה שקוראים לה דיאטת השמנה ותפקידה הוא דווקא לגרום לאנשים מסוימים להעלות במשקל. אנשים בעלי הפרעות אכילה שונות, אנשים הסובלים מתת משקל או ממחלות שונות נדרשים לא פעם לבצע דיאטה מסוג זה על מנת שיוכלו להעלות במשקל ולשפר את בריאותם.

דיאטה עבור מטרות של הרזיה, ירידה במשקל, הינה נפוצה הרבה יותר בקרב האוכלוסייה הרחבה. אנשים רבים מבצעים דיאטה בתוספת לפעילות גופנית מסוימת וכך מגיעים לרוב לתוצאות טובות מאוד בכל הקשור לירידה במשקל ולשמירה על בריאותם. עם זאת, כאמור, יש לבצע דיאטה בפיקוח של רופא או של דיאטנית על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר. דיאטה שמכונה 'דיאטת כסאח' לרוב אינה דיאטה טובה ואף יכולה להזיק מאוד לגוף. דיאטה זו הינה כינוי לסוג מסוים של דיאטה בה אנשים מרעיבים את עצמם או אוכלים מעט מאוד ובצורה לא מאוזנת ולא מבוקרת. במקרים כאלה אמנם הירידה במשקל היא לרוב מהירה אך האנשים מייד לאחר מכן מעלים חזרה במשקל שהורידו.

דיאטה הינה נושא שמעסיק מאוד אנשים רבים. לכן ניתן לראות פורומים רבים באינטרנט ואתרי אינטרנט שונים כמו למשל מרכז מידע בדיקות רפואיות, אשר עוסקים בנושא של ירידה במשקל, מתכונים בריאים ומרזים, דיונים על דיאטה מומלצת ודיאטה נכונה וכן הלאה. ישנם גם ספרים רבים מאוד אשר נכתבו על ירידה במשקל ועל סוגים שונים של דיאטה.

סגור לתגובות על דיאטה – המדריך המקוצר

מאת:

פרסם באתר כ - 82 מאמרים.

.

דילוג לתוכן