ריסקיפייד מעלה את התחזיות השנתיות שלה לשנת 2022; מודל מגוון הממוקם היטב להמשך ההצלחה בשנת 2023

28 בפברואר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

ריסקיפייד מעלה את התחזיות השנתיות שלה לשנת 2022; מודל מגוון הממוקם היטב להמשך ההצלחה בשנת 2023

 

מספקת תחזית ראשונה לשנת 2023

 

ניו יורק, 23 בינואר 2023, (BUSINESS WIRE) :

 

חברת Riskified Ltd. (NYSE: RSKD), מובילה בתחום הונאות מסחר אלקטרוני ובינת סיכונים, הודיעה היום על התוצאות הכספיות שלה ל-3 ו-12 החודשים שהסתיימו ב-31 בדצמבר 2022. החברה תדון עם משקיעים לגבי תוצאות אלה היום, 23 בפברואר, בשעה 8:30 בבוקר שעון החוף המזרחי.

 

\"אני מאמין שאנחנו ממוקמים היטב להמשך ההצלחה ב-2023 ואילך, ואני מייחס זאת, בין השאר, לסדרה של החלטות אסטרטגיות שקיבלנו ב-2022. במהלך השנה, הרחבנו באופן מתחשב את טביעת הרגל הגלובלית שלנו, הגדלנו את הכיסוי שלנו בכמה ענפי תעשייה קיימים, ונטלנו נתח בקטגוריות מתפתחות. אנחנו עדים גם לתאוצה רבה בסוויטת המוצרים המשופרת שלנו. בשילוב ההיקף הנכון של בסיס ההוצאות שלנו בשנת 2022, אנו בטוחים שהתקדמנו באופן משמעותי לקראת המטרה שלנו להאיץ את דרכנו לרווחיות, שאותה כמעט השגנו ברבעון האחרון\", אמר עידו גל, מייסד שותף ומנכ\"ל ריסקיפייד.

נקודות השיא העסקיות ברבעון הרביעי ושנת 2022 כולה

*הצלחה בזכייה בלוגואים חדשים במסגרת תהליכים תחרותיים: הדיוק והמיצוב שלנו כאחד הערבים הגדולים ביותר לעסקאות מסחר אלקטרוני הקשורות להונאות בעולם יצרו יתרון תחרותי מובהק עבורנו. זוהי סיבה מרכזית להצלחה הבלתי פרופורציונלית שלנו בתהליכים תחרותיים, שבהם אנו מנצחים לעתים קרובות יותר מהמתחרים שלנו.

*ביצוע חזק של אסטרטגיית הקרקע וההרחבה בשנת 2022: המשכנו לבצע בהצלחה את אסטרטגיית \"הקרקע וההרחבה\" שלנו בשנת 2022. עשרת בתי העסק החדשים המובילים שלנו ייצגו חמש קטגוריות בשלושה אזורים, והייתה לנו הצלחה גדולה בביצוע מכירות נוספות, על בסיס בתי העסק הקיימים שלנו.

*עמדת מנהיגות מחוזקת עוד יותר בתחום כרטיסי נסיעה ונסיעות אנכית: לאחרונה, צירפנו בית עסק מרכזי חדש מענף מכירת הכרטיסים והנסיעות. לבית העסק הזה יש אחת מאפליקציות הנסיעות שהורדו ביותר בצפון אמריקה, והוא מוסיף לענף שלנו השני בגודלו ובמהירותו.

*מודל תזרים מזומנים משופר: המזומנים שלנו המשמשים לפעילות שוטפת ותזרים המזומנים החופשי השתפרו באופן משמעותי בכ-70% ברבעון האחרון של 2022. אנו מרגישים מצוין לגבי היכולת שלנו לנהל את עמדת המזומנים שלנו וסיימנו את השנה עם כ-483 מיליון דולר מזומנים, פיקדונות וריבית צבורה במאזן, ללא חובות.

*שנה זוכת פרסים עבור הפלטפורמה שלנו: זכינו גם במספר פרסים יוקרתיים, כולל ההכרזה האחרונה עלינו כפתרון האבטחה הטוב ביותר ב-National Retail Foundation (NRF) של ספקים בשותפות (VIP). בנוסף ציינו את שמנו כזוכה בפרס Juniper Research Future Digital עבור חדשנות השנה במאבק נגד הונאה ואבטחה.

*מוצר של מדיניות הגנה ששופר באחרונה באמצעות הוספה של \"חקר זהות\": יכולת חדשה זו מאפשרת לבתי עסק לדמיין זהויות ואורח התנהגות של לקוחות, להתאים את חוויית הלקוח ולהתאים אישית החלטות  של מדיניות. לדוגמה, באמצעות Policy Protect, בתי עסק הצליחו למנוע עד פי 15 החזרות פוגעניות ותביעות להחזר כספי, לזהות כמעט 95% מהמפיצים הלא מורשים והם עשויים לחסוך עד 70% מתקציב קידום המכירות שלהם על ידי סיכול קונים שמשתמשים לרעה בקופונים ובקודי קידום מכירות.

 

\"המאמצים הממוקדים שלנו לייעל את בסיס ההוצאות שלנו בשנת 2022 השפיעו – ואנו מאמינים – ימשיכו להשפיע באופן משמעותי על השורה התחתונה שלנו. בעודנו מנווטים בסביבה המקרו-כלכלית המשתנה באופן עקבי, אנו נשארים ממוקדים ביעדים ארוכי הטווח שלנו ובהשקעה אסטרטגית בטכנולוגיה שלנו, במוצרים שלנו ובאנשים שלנו\", אמרה אגליקה דוצ\'בה (Aglika Dotcheva), מנהלת הכספים הראשית של ריסקיפייד.

תחזית

בעודנו מצפים לשנת 2023, אנו ממשיכים להיות נלהבים מההזדמנויות העומדות בפנינו. אנו צופים כי אי-ודאות המקרו שעמה התמודדנו בשנה שעברה תימשך ולא מצפים שסביבת המקרו תשתנה מהותית בטווח הקרוב, מה שנכלל בהנחיית ההכנסות הראשונית שלנו לשנה המסתיימת ב-31 בדצמבר 2023 כדלקמן:

*הכנסות בין 297 ל-303 מיליון דולר

אנו צופים להמשיך ולבצע שיפורים משמעותיים בשורה התחתונה שלנו בשנת 2023, ככל שאנו מתקרבים לרווחיות EBITDA מותאמת. עבור השנה המסתיימת ב-31 בדצמבר 2023, אנו מצפים כעת:

* EBITDA מתואם(2) בין 27 מיליון דולר שלילי לשלילי 22 מיליון דולר

זה יהווה שיפור של 32% משנה לשנה לנקודת האמצע, ובאופן משמעותי עולה על צמיחת ההכנסות הצפויה שלנו לשנת 2023, תוך הצגת מינוף במודל העסקי ומחויבות לניהול העסק בצורה ממושמעת.

(1) GMV הוא אינדיקטור ביצועים מרכזי והתאמת EBITDA היא מדד Non-GAAP לביצועים פיננסיים. ראו \"אינדיקטורים מרכזיים לביצועים ומדדי Non-GAAP\" ולמידע נוסף \"התאמה בין מדדי Non-GAAP ל-GAAP\" להתאמה למדד GAAP בעל ההשוואה הישירה ביותר.

(2) אין באפשרותנו לספק התאמה בין הנחיית ה-EBITDA המתואם לשנת הכספים המסתיימת ב-31 בדצמבר 2023 לרווח (הפסד) משום שסעיפים מסוימים שאינם נכללים ב-EBITDA המתואם אך נכללים ברווח הנקי (הפסד), בחשבונאות המקבילה ביותר להשוואה ישירה. לא ניתן לחזות את המדד הפיננסי GAAP על בסיס צפיה לעתיד ללא מאמץ בלתי סביר או נסיבות שאינן בשליטתנו. לדוגמה, אין באפשרותנו לחזות את היקף הרווחים או ההפסדים בעסקאות במטבע חוץ ללא מאמצים בלתי סבירים, וסעיף זה עשוי להשפיע באופן משמעותי על מדדי ה-GAAP בעתיד.

פרטי שיחת ועידה ושידור אינטרנט

החברה תערוך שיחה עם משקיעים כדי לדון בתוצאות אלה היום בשעה 8:30 בבוקר שעון החוף המזרחי. ניתן להתחבר לשידור חי באינטרנט של השיחה מאתר קשרי המשקיעים של ריסקיפייד בכתובת ir.riskified.com. שידור חוזר של שידור האינטרנט יהיה זמין לזמן מוגבל גם בכתובת ir.riskified.com. ההודעה לעיתונות עם התוצאות הכספיות, כמו גם חומרי מצגת המשקיעים, יהיו נגישים באתר קשרי המשקיעים של החברה לפני שיחת הוועידה.

מדדי ביצועים מרכזיים ומדדים שאינם מבוססים על ה-GAAP

הודעה לעיתונות זו והטבלאות המצורפות מכילות הפניות ל-GMV, המהווה מדד ביצועים מרכזי, ולמדדי Non-GAAP הכוללים מדדי ביצועים פיננסיים Non-GAAP (כגון EBITDA מתוקן, רווח גולמי,Non-GAAP  ברוטו שולי רווח  Non-GAAP, עלות הכנסה Non-GAAP, הוצאות תפעול Non-GAAP לפי סעיף שורת הרווח נקי (הפסד) שאינו מבוסס GAAP ורווח נקי (הפסד)  Non-GAAP למניה), ומדדי נזילות שאינם GAAP (כמו בתור תזרים מזומנים חופשי). ההנהלה והדירקטוריון שלנו משתמשים במדדי ביצועים מרכזיים ובמדדי Non-GAAP כמדדים משלימים של ביצועים ונזילות, מכיוון שהם מסייעים לנו להשוות את הביצועים התפעוליים שלנו על בסיס עקבי, שכן הם מסלקים את ההשפעה של פריטים שלדעתנו אינם משקפים ישירות את פעולות הליבה שלנו. אנו משתמשים גם בהתאמת EBITDA למטרות תכנון, כולל הכנת תקציב התפעול השנתי הפנימי שלנו ותחזיות פיננסיות, לצורך הערכת הביצועים והיעילות של היוזמות האסטרטגיות שלנו, ולהעריך את היכולת שלנו להרחיב את העסק שלנו. תזרים מזומנים חופשי מספק מידע שימושי להנהלה ולמשקיעים, על כמות המזומנים שמפיק העסק אשר יכול לשמש להזדמנויות אסטרטגיות, כולל השקעה בעסק שלנו וחיזוק המאזן שלנו.

אין לפרש את המדדים האלה שאינם מבוססי GAAP  כדי להסיק שהתוצאות העתידיות שלנו לא יושפעו מפריטים חריגים או אחרים. למדדי Non-GAAP של ביצועים פיננסיים יש מגבלות ככלים אנליטיים בכך שמדדים כאלה אינם משקפים את ההוצאות שלנו במזומן, או דרישות עתידיות להוצאות הוניות, או התחייבויות חוזיות. מדדים אלה אינם משקפים שינויים או דרישות למזומנים עבור צורכי ההון החוזר שלנו; מדדים אלה אינם משקפים את הוצאות המס שלנו או את דרישות המזומנים לתשלום המיסים שלנו, ולעתים קרובות יצטרכו להחליף נכסים מופחתים או שיופחתו בעתיד ומדדים אלה אינם משקפים דרישות מזומנים כלשהן להחלפות כאלה. תזרים המזומנים החופשי מוגבל מכיוון שהוא אינו מייצג את תזרים המזומנים השיורי הזמין, עבור הוצאות מתוך שיקול דעת. תזרים מזומנים חופשי אינו בהכרח מדד ליכולת שלנו לממן את צרכי המזומנים שלנו.

ההנהלה מפצה על מגבלות אלה על ידי הסתמכות על תוצאות GAAP שלנו בנוסף לשימוש במדדים שאינם מבוססים על ה-GAAP אלה, כמדדים משלימים לביצועים שלנו. המדדים שאינם מבוססי GAAP המשמשים כאן אינם בהכרח בני השוואה לכתובים בעלי כותרת דומה של חברות אחרות, בשל שיטות חישוב שונות. אין להתייחס למדדים פיננסיים שאינם מבוסס GAAP בנפרד, כחלופה למידע שהוכן והוצג בהתאם ל-GAAP או עדיף על מידע זה. מדדים אלה משמשים לעתים קרובות על ידי אנליסטים, משקיעים ובעלי עניין אחרים, כדי להעריך חברות בענף שלנו. על ידי מתן מדדים אלה שאינם מבוססים על ה-GAAP יחד עם התאמה למדד GAAP הדומה ביותר, אנו מאמינים שאנו משפרים את ההבנה של המשקיעים לגבי העסקים שלנו ותוצאות הפעילות שלנו, וכן מסייעים למשקיעים להעריך עד כמה אנו עומדים ביוזמות האסטרטגיות שלנו.

אנו מגדירים את נפח הסחורה ברוטו (\"GMV\") כערך הדולר הכולל ברוטו של הזמנות שנבדקו באמצעות פלטפורמת מודיעין הסיכון של המסחר האלקטרוני שלנו, במהלך התקופה המצוינת, כולל הזמנות שלא אישרנו.

אנו מגדירים כל אחד ממדדי הביצועים הפיננסיים שלנו שאינם לפי ה- GAAP, כמו יתרות GAAP המתאימות שמוצגות בטבלאות שלהלן, מותאמת לפי העניין, פחת והפחתות (כולל הפחתת תוכנות לשימוש פנימי מהוונות כפי שהוצגו בדוח על תזרימי המזומנים שלנו), הוצאות פיצויים מבוססות מניות, מיסים על שכר הקשורים לפיצויים מבוססי מניות, הוצאות הקשורות להליכים משפטיים, הפרשה (הטבה) מס הכנסה, הכנסות (הוצאות) אחרות כולל מדידה מחדש של התחייבויות לגבי מניות בכורה הניתנות להמרה וזכויות מניות בכורה להמרה , והכנסות ריבית (הוצאות). מרווח הרווח הגולמי Non-GAAP מייצג את הרווח הגולמי Non-GAAP מבוטא כאחוז מההכנסות. אנו מגדירים רווח נקי (הפסד) Non-GAAP למניה כרווח נקי (הפסד) Non-GAAP בחלוקה  למניות בממוצע משוקלל Non-GAAP. אנו מגדירים מניות ממוצעות משוקללות Non-GAAP, כמניות ממוצעות משוקללות לפי GAAP, מותאמות כדי לשקף (1) את המניות הרגילות שהונפקו בקשר להנפקה והן עומדות לרשותם בסוף התקופה, כאילו הן עומדות לרשותם בתחילת התקופה המוקדמת ביותר המוצגת לצורך השוואה ו-(2) כל שווי מניות רגילות מדללות הנובעות מרווח נקי (הפסד) שאינו GAAP.

אנו מגדירים תזרים מזומנים חופשי כמזומנים נטו שמסופקים על ידי (המשמשים) בפעילויות תפעוליות, בניכוי רכישות במזומן של רכוש וציוד, ומזומנים שהושקעו בעלויות פיתוח של תוכנה מהוונות.

ההנהלה מאמינה כי על ידי אי-הכללת פריטים מסוימים ממדד GAAP המשויך, מדדים אלו שאינם GAAP הנם שימושיים בהערכת הביצועים שלנו ומספקים מידע משלים משמעותי בשל הגורמים הבאים:

פחת והפחתות: אנו לא כוללים פחת והפחתות מכיוון שאנו מאמינים שעלויות אלה אינן הליבה של ביצועי העסק שלנו והניצול של נכסי הבסיס המופחתים והפחותים יכול להשתנות ללא השפעה מקבילה על הביצועים התפעוליים של העסק שלנו. ההנהלה מאמינה כי אי הכללת פחת והפחתות מאפשרת השוואה לחברות אחרות בענף שלנו.

הוצאות פיצוי מבוסס מניות: אנו לא כוללים הוצאות פיצויים מבוססות מניות, בעיקר מכיוון שמדובר בהוצאה שאינה במזומן ואינה קשורה ישירות לביצועים הנוכחיים של החברה שלנו. הסיבה לכך היא שההוצאה מחושבת על סמך תאריך ההענקה והשווי ההוגן של פרס שעשוי להשתנות באופן משמעותי משווי השוק ההוגן הנוכחי של הפרס, בהתבסס על גורמים שאינם בשליטתנו. הוצאות תגמולים מבוססי מניות מכוונות בעיקר להתאים את האינטרסים של העובדים שלנו לאלו של בעלי המניות שלנו ושימור לטווח ארוך, במקום להתייחס לביצועים תפעוליים לכל תקופה מסוימת.

מיסים על שכר הקשורים לתגמול מבוסס מניות: אנו לא כוללים הוצאות של מיסים על שכר של המעסיק הקשורות לתגמול מבוסס מניות על מנת לראות את ההשפעה המלאה שהייתה, ללא כל הוצאות שכר מבוסס מניות, על התוצאות התפעוליות שלנו. הוצאות אלה קשורות למימוש או הבשלה של פרסי הון בסיסיים ולמחיר המניות הרגילות שלנו, בעת ההבשלה או המימוש, אשר עשויים להשתנות מעת לעת ללא תלות בביצועים התפעוליים של העסק שלנו.

הוצאות הקשורות להליכים משפטיים: אנו לא כוללים עלויות הקשורות לעניין המשפטי הנדון תחת הכיתוב \"הליכים משפטיים\" בטופס 6-K שלנו שהוגש לרשות ניירות ערך (\"SEC\") ב-23 בפברואר 2023, מכיוון שהן אינן משקפות את העלויות הקשורות עם תוצאות עסקיות ותפעוליות מתמשכות והן יוצאות דופן ושכיחות.

ניתן לעיין בטבלאות להלן כדי לראות את ההתאמות של מדדים פיננסיים אלו, שאינם מבוססי GAAP למדדי GAAP בעלי השוואה ישירה ביותר.

אודות ריסקיפייד

Riskified (NYSE:RSKD) מאפשר לעסקים להגדיל את ההכנסות והרווחים ממסחר אלקטרוני על ידי הפחתת הסיכון. הסוחרים ומותגי היוקרה הגדולים בעולם משתפים פעולה עם Riskified כדי להבטיח הגנה מפני הכחשות עסקה, להילחם בהונאות ובשימוש לרעה במדיניות בקנה מידה גדול ולשפר את שימור הלקוחות. פלטפורמת למידת המכונה של Riskified, הנתמכת על ידי הצוות הגדול ביותר של מנתחי סיכוני מסחר אלקטרוני, מדעני נתונים וחוקרים, מנתחת את האדם שמאחורי כל אינטראקציה כדי לספק החלטות בזמן אמת ותובנות חזקות המבוססות על זהויות. קבלו מידע נוסף ב-riskified.com.

 

 

אנשי קשר

קשרי משקיעים: Chett Mandel, Head of Investor Relations | [email protected]

תקשורת תאגידית: Cristina Dinozo, Senior Director of Communications | [email protected]

מקור: Riskified Ltd.

תוכן הודעה זו בשפת המקור, הוא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire

סגור לתגובות על ריסקיפייד מעלה את התחזיות השנתיות שלה לשנת 2022; מודל מגוון הממוקם היטב להמשך ההצלחה בשנת 2023

מאת:

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

פרסם באתר כ - 438 מאמרים.

.

דילוג לתוכן