תולדות האמנות

27 בפברואר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אמנות

תולדות האמנות הם עולם רחב ומרתק המשתרע על מגוון רחב של תרבויות ותקופות היסטוריות. כאן אציג כמה מתוך הנקודות המרכזיות בתולדות האמנות.

תקופה פרה-היסטורית

אם נתחיל מהתקופה הפרה-היסטורית, אז נמצא ציורי קיר ואת הפסלות הקדומות של התרבויות העתיקות, כמו מצרים ומסופוטמיה. אותם פסלות היו מוקדשות לאלים ולמלכים ובהן מוצגים מעטפי גוף ופנים בפרטים מפורטים. כמו כן, היו ציורי קיר וציורי רקמה המתארים תמונות מהחיים היומיומיים של העם.

תולדות האמנות מתחילות עם יצירות האמנות הקדומות, אשר נוצרו במזרח התיכון ובאפריקה כבר לפני 5000 שנה. יצירות האמנות הקדומות היו קשורות בעיקר לדת ולמסורת, ונוצרו בעיקר על מנת לשרת את האלים ולייצג את הקהילה. בנוסף, הן היו חשובות ככלי להעברת מסרים וסיפורים.

העת הקלאסית:

העת הקלאסית עדיין מצויה עם יצירות אמנות קלאסיות כמו יווניות ורומיות היו מאופיינות בכנות וסדר ובהתאמה לקנונים אתיים ודתיים. העיצוב היה גיאומטרי, והנושאים היו מעטים: בעיקר בני אדם ואלים. המטרה של האמנות הקלאסית הייתה לייצג את הקנונים האתיים ולצייר את הגופות האנושיות בצורה מושלמת

 

תקופת האנטיקה

בתקופת האנטיקה היו היוונים והרומאים מבטאים את תפיסתם הייחודית של היופי והמוסר האישי באמצעות הפסלות והציורים שלהם. האמנות שלהם הייתה חשובה ביותר לתרבות והיוותה חלק בלתי נפרד מהחיים היומיומיים.

לימודי אמנות

 

סגור לתגובות על תולדות האמנות

מאת:

מורה להכשרת מורות לאמנות

פרסם באתר כ - 3 מאמרים.

.

דילוג לתוכן