איך לבחור נכון דלת לממד

22 בפברואר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בטיחות ובטחון

מרחב מוגן דירתי, או בקצרה ממ"ד, הוא אזור פרטי ומאובטח בתוך דירתכם בו תוכלו לאחסן את חפצי הערך שלכם, לשמור מידע רגיש ולהבטיח את שלומם של משפחתכם גם במקרים של איומים ביטחוניים. במאמר הבא נסביר מה היתרונות של חדר מן הסוג הזה ולמה חשוב לבחור עבורו את הדלתות המתאימות

מרחב מוגן דירתי מרכז שורה ארוכה של יתרונות שאותם אנחנו לא תמיד לוקחים בחשבון. קודם כל, חלל מאובטח מן הסוג הזה מציע מקום מאובטח לאחסון חפצים יקרי ערך כגון תכשיטים, מסמכים חשובים ופריטים אחרים שלא תרצו ליפול לידיים הלא נכונות. אם סוגרים היטב דלתות ממ"ד ונועלים אותן, אין שום אפשרות לפרוץ ולהיכנס אליו.

חוץ מזה, בעידן שבו רבים ורבות מאיתנו בוחרים לעבוד מהבית – הממ"ד מספק פרטיות: מרחב מאובטח כזה מספק אזור פרטי שבו אפשר לאחסן מידע רגיש או לנהל שיחות סודיות מבלי להפריע. גם כאן, הידיעה שחפצי הערך והמידע הרגיש מאוחסנים בבטחה במרחב מאובטח יכולה לספק שקט נפשי ולהפחית את רמות הלחץ.

איך בוחרים דלתות ממ"ד?

בשביל לבנות ממ"ד צריך לבחור מיקום שנגיש בקלות אך גם נסתר ומרוחק מהעין. מבחינה הנדסית, אפשר להשתמש בחומרים מוצקים כגון פלדה או בטון כדי לבנות את המרחב המוגן הדירתי וכמובן לשקול להוסיף דלת וקירות מחוזקים ליתר ביטחון.

דלתות ממ"ד אמורות לעמוד בתקן כדי למנוע הדף מפיצוץ ולספק איטום מפני חדירה של גזים. מסביב לדלת הממ"ד מתקינים גומי, אך היא בנויה כחתיכת ברזל אחידה ללא חיתוכים. מעבר לכך, מדובר על דלת שנפתחת רק כלפי חוץ ואפשר לזהות שהיא כבדה משמעותית לעומת דלתות אחרות.

איזה עוד סוגים של דלתות אפשר לבחור?

דלתות ממ"ד הן כמובן לא האלמנט האדריכלי היחיד שמשולב בבית. בבחירת דלתות לחלל מאובטח מכל סוג, ישנן כמה אפשרויות פופולריות:

  • דלתות פלדה: דלתות פלדה הן אחת האפשרויות המאובטחות ביותר. הם עמידים, עמידים בפני אש, וניתן לחזק אותם עם בריח או תכונות אבטחה אחרות.
  • דלתות עץ מחוזקות: ניתן לחזק דלתות עץ עם לוחות פלדה או מסגרות מתכת כדי להפוך אותן לאבטחות יותר. אפשרות זו משתלמת יותר מדלתות פלדה וניתן לעצב אותה גם כך שתתאים לסגנון הבית שלכם.
  • דלתות ביטחון: דלתות ביטחון תוכננו במיוחד למטרת ביטחון וזמינות במגוון סגנונות וחומרים, לרבות פלדה ועץ מזוין. לעתים קרובות הם כוללים מנגנוני נעילה מרובים, כגון בריח, עבור אבטחה נוספת.
  • דלתות ביומטריות: דלתות ביומטריות משתמשות בטביעת אצבע או בטכנולוגיית זיהוי ביומטרי אחרת לגישה מאובטחת. סוג זה של דלת הוא אידיאלי עבור חללים מאובטחים כי הוא דורש רמות אבטחה גבוהות ומשמשים לאחסון מידע רגיש.

לבסוף, השקיעו במנעולים איכותיים למרחב המאובטח שלכם. מנעול קומבינציה או מנעול ביומטרי יכולים לספק ביטחון נוסף. אם רוצים, ניתן לוודא שלחלל המאובטח יש תאורה מתאימה כדי להבטיח גישה בקלות לחפצי הערך בכל עת.

טיפים לתכנון הממ"ד

מלבד השטח והגודל, יש לשקול את התקציב בעת תכנון הממ"ד. מנעולים איכותיים, חומרי בנייה ודלתות מחוזקות עלולים להיות יקרים, לכן הקפידו להפריש מספיק כסף לכיסוי ההוצאות הללו.

 

לאחר מכן צריך לוודא שהמרחב המאובטח נגיש בקלות במקרה חירום וחשוב לתכנן מקור כוח גיבוי במקרה של הפסקת חשמל. כאשר מתייעצים עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו, מרכזים את כל השאלות תחת קורת גג אחת: גם מקבלים הצעת מחיר מסודרת על דלתות ממ"ד וגם מתכננים את המרחב המוגן על פי התקן המקובל בענף.

סגור לתגובות על איך לבחור נכון דלת לממד

מאת:

פרסם באתר כ - 116 מאמרים.

.

דילוג לתוכן