ביקורת מחזמר:  השנה היפה בחיי – תוסס, מבדר, חוויה מוזיקלית – תיאטרון הבימה בשיתוף תיאטרון חיפה

20 בפברואר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה תיאטרון

 

 

ביקורת מחזמר:  השנה היפה בחיי – תוסס, מבדר, חוויה מוזיקלית – תיאטרון הבימה בשיתוף תיאטרון חיפה

 

מאת חיים נוי

 

המחזמר השנה היפה בחיי, העולה בתיאטרון הבימה ובשיתוף תיאטרון חיפה, הוא תוסס ומבדר ומעניק חוויה תיאטרלית ומוזיקלית לצופים. השירים והלחנים קליטים ומוצלחים מאוד וכל ההפקה היא מקצועית, ללא רגע דל, בבואה של הפקה בווסט אנד או ברודווי.

היוצר והמוזיקאי אוהד חיטמן הצליח לכתוב מחזה, פזמונים ולחנים  נהדרים , בידור לשמו. הבמאי משה קפטן, המנהל האומנותי בהבימה, הצליח ללהטט עם להקת שחקנים מהמעלה הראשונה והתוצאה היא – סוף סוף מחזמר שתענוג לצפות בו.

ייתכן שהמחזמר מעט ארוך וניתן היה לוותר על קטעים מסוימים וייתכן גם שניתן היה לעדן את העלילה. אבל, לסיכומו של דבר ולדעתי – מדובר במחזמר ברמה בינלאומית , קולח ומוצלח.

העלילה עוסקת בזוג צעיר, דנה ורוני, המצפים לבן בכור. אימו של רוני, שוש, טרחנית מצויה, סבורה שיש לקרוא לו על שם הסבא יעקב ואילו אימה של דנה, סילבי, מעוניינת בשם הסבא מכלוף. לבסוף נבחר השם אריק ואולם העקיצות בין האימהות גוברות וגם בחיי הזוג הצעיר נפערים תהומות המעיבים על הנישואין. גם ידידיהם בן ואודי, שני גאים, מתמודדים עם בעיות זוגיות ובטיפול בתאומים שלהם. רוני נפרד בעל כורחו מדנה ומוצא ניחומים במלצרית החביבה נועה. ואולם הסחרחורת של כל נפתולי העלילה מגיעה לבסוף לסיום מלווה כמובן בשירים וריקודים נלהבים.

לי בירן מגלם את רוני והוא מעולה במשחק וביכולות ווקאליות. אין ספק שיש לו כישרון תיאטרלי והוא מוצלח מאוד. רוני דלומי מגלמת נפלא את דנה, בת הזוג. רוני כובשת את הבמה במשחק ובשירה והיא חיית במה מוצלחת.

מיקי קם היא בית ספר מהלך למשחק ולמחזמר והיא כובשת את הבמה במשחק,  בתנועה וביכולות ווקאליות מופלאות. הקטע של ד"ר רות הסקסולוגית הוא מלאכת מחשבת של ביצוע ותנועה מלוים בשירה מדהימים.

אורנה דץ זמרת מקצועית ושחקנית טובה מאוד ,מגלמת מצוין את סילבי אימה של דנה והיא יודעת היטב את המלאכה בכיבוש הבמה ובעיצוב הדמות והיא נהדרת.

יואב מילשטיין גונב לעתים את ההצגה בדמות אודי , ידיד בני הזוג. הופעתו היא מוצלחת מאוד במשחק ובביצועים ווקאליים והוא זוכה למחיאות כפיים סוערות. בן יוסיפוביץ, כבן זוגו בן, משחק יפה מאוד ומגיש ביצועים קוליים מרגשים.

ישראל ארנסט כסקסולוג ד"ר גריי מצוין בקטע של הטיפולים המשפחתיים והשיר בביצועו זוכה לתשואות הידד סוחפות. אחד הקטעים המוצלחים במחזמר.

שירה לוי בדמות נועה המלצרית טובה מאוד ומשחקה מלבב ונעים ויש לה יכולות משחק חינניות.

בולטת מאוד גם גל שטרית, שחקנית, רקדנית וזמרת המפגינה ביצועים נפלאים והופעתה היא חוויה לעין ולאוזן.

חנן שוורצברג, נעם גז, עדן גולדמן וגיא מאור מוצלחים בתפקידיהם בלהקה.

את המחזמר מלווה תזמורת חייה על הבמה בניצוח ארנון זיו.

 

הניהול המוזיקלי והעיבודים הם של המוזיקאי המעולה ליאור רונן. את הכוריאוגרפיה היפה עיצב עוז מורג. ערן עצמון עצב תפאורה נעה ומוצלחת במיוחד. אורן דר עצב את התלבושות היפות. אבי יונה בואנו עצב תאורה ראויה. דלית כהנא אחראית להדרכה הקולית. גיא בן חמו  עיצב את הסאונד המוצלח. ירדנה אסולין אחראית לכל ההפקה .

אין ספק ,לדעתי, שהמחזמר השנה היפה  בחיי הוא גם אחד ממחזות הזמר הטובים של השנה  וראוי לצפות ולהתענג מממתק מוזיקלי מעולה שכזה.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתי"ם, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צילום – רדי רובינשטיין, אליעד סודאי

סגור לתגובות על ביקורת מחזמר:  השנה היפה בחיי – תוסס, מבדר, חוויה מוזיקלית – תיאטרון הבימה בשיתוף תיאטרון חיפה

מאת:

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

פרסם באתר כ - 438 מאמרים.

.

דילוג לתוכן