כיצד לבחור נכון יועץ בטיחות אש?

16 בפברואר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בטיחות ובטחון

יועץ בטיחות אש הוא איש מקצוע המתמחה בהבטחת מבנים, מבנים ומתקנים עומדים בתקני בטיחות אש. תפקידם להעריך את סכנות השריפה והסיכונים הקיימים בבניין ולספק המלצות והכוונה כיצד לצמצם או להעלים אותם

יועצים בתחום של בטיחות אש פועלים כדי להבטיח שהבניינים עומדים בקודים ובתקנות בטיחות אש הרלוונטיים, ושיש להם מערכות הגנה מתאימות מפני אש ותוכניות חירום. בנוסף, הם מייעצים לגבי מערכות מיגון אש מתאימות, כגון מערכות ספרינקלרים, אזעקות אש ומערכות כיבוי אש.

מתי להשתמש בשירותיו של יועץ בטיחות אש?

ישנם מספר תרחישים בהם יהיה נכון להשתמש בשירותיו של יועץ בטיחות אש מוסמך. לדוגמה, בעת תכנון בניין חדש: יועץ בטיחות אש יכול לסייע להבטיח שתכנון המבנה עומד בכל תקני בטיחות האש והקודים מלכתחילה, להפחית את סכנת השריפה ולהקל על קבלת היתרי בנייה.

מה הקשר בין יועץ בטיחות לבין שיפוצים?

אפשר להשתמש ביועץ גם במהלך שיפוצים או שדרוגים של מבנים: אם בניין עובר שיפוצים או שדרוגים, יועץ בטיחות אש יכול להעריך את השינויים ולספק הנחיות כיצד לשמור או לשפר את בטיחות האש. בנוסף, אפשר לפנות אליו לאחר אירוע שריפה: יועץ בטיחות אש יכול לחקור את הסיבה לשריפה ולספק המלצות כיצד למנוע אירועים דומים בעתיד.

יועץ בטיחות לטובת ביקורת מבנים

במהלך ביקורת מבנים צריך לערב בעלי מקצוע שונים. בין היתר, יועץ בטיחות אש יכול לבצע בדיקת בטיחות אש כדי להעריך עמידה בקודי ותקנות בטיחות אש ולספק המלצות לשיפורים. את ההמלצות אפשר ליישם תוך ליווי מטעם היועץ או במעורבות של קבלני בנייה, אדריכלים וכן הלאה. לכל המלצה יש שיטת יישום אחרת, לכן חשוב לבחור את בעלי המקצוע הרלוונטיים.

כיצד לבחור יועץ בטיחות אש

מאוד כדאי לחפש יועץ בעל רקורד מוצק בתעשייה והבנה מעמיקה של קודים ותקנות בטיחות אש. לאחר מכן, יש לחקור את המוניטין של היועץ בתעשייה ולבדוק הפניות מלקוחות עבר. בנוסף, כדאי לחפש יועץ שהוסמך על ידי ארגון מקצועי ומוכר. במידת הצורך, אפשר גם לשים דגש על זמינות והיענות ולבחור יועץ שזמין לענות על שאלותיכם ולספק סיוע בזמן.

מהם סיכוני האש הנפוצים במבנים?

סיכוני האש העיקריים בבניין יכולים להשתנות בהתאם למספר גורמים כגון סוג המבנה, החומרים המשמשים בבנייה, סוג התפוסה ומערכות ההגנה מפני אש במקום. עם זאת, ישנם כמה סיכוני שריפה נפוצים שלגביהם אפשר לערב את היועץ. ראשית, סכנות חשמליות: מערכות וציוד חשמלי מתוחזקות בצורה גרועה, מעגלים חשמליים עומסים וחיווט מיושן עלולים להוות סכנת שריפה משמעותית.

יועץ לשירות פרטי – מתי פונים אליו?

מטבחים ואזורים אחרים שבהם אוכל מוכן או מבושל עלולים להוות סכנת שריפה עקב נוכחותם של שמני בישול דליקים, שומן וחומרים דליקים אחרים. במקרים של הפעלת עסק פרטי כמו מסעדה, אפשר לפנות ליועץ ולערב אותו. בסקטור הפרטי, ניתן גם לשקול לפנות אליו בגלל סכנות עישון: עישון הוא גורם שכיח לשריפה בבניינים, במיוחד באזורים בהם מותר לעשן. סילוק לא נכון של חומרי עישון עלול להוביל לשריפה אם הם באים במגע עם חומרים דליקים.

יועץ בטיחות – לא זכות אלא חובה

לסיכום, יועץ בטיחות אש ממלא תפקיד חשוב בהבטחת בטיחות האש של מבנים, מבנים ומתקנים. בין אם אתם מתכננים בניין חדש, משדרגים בניין קיים או מגיבים לאירוע שריפה, יועץ בטיחות אש יכול לספק הנחיות והמלצות חשובות. על ידי בחירה קפדנית של יועץ בטיחות אש עם הניסיון, המומחיות והמוניטין הנכונים, אפשר לשפר את בטיחות המבנה.

סגור לתגובות על כיצד לבחור נכון יועץ בטיחות אש?

מאת:

פרסם באתר כ - 116 מאמרים.

.

דילוג לתוכן