מהם היתרונות של שירותי גיבוי בענן לעסקים? 

14 בפברואר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אחסון אתרים

עסקים שרוצים להתקדם חייבים לעשות שימוש מושכל בטכנולוגיה המתקדמת ביותר שקיימת היום ואחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות שירותי גיבוי בענן לעסקים. אין היום עסק שלא מבצע את כל הפעילות ו/או הניהול השוטף שלו באמצעות רשת מחשבים והמידע העסקי של אותו העסק חשוב ביותר עבורו. זאת סיבה מספיק טובה כדי לדאוג לאבטחה ברמה הגבוהה ביותר על המידע הזה וגם להיות בעלי אפשרות שחזור מידע במידת הצורך.

שירותי אחסון בענן לעסקים הם אחד הכלים החשובים ביותר לכל עסק שרוצה להתפתח ולגדול בקצב מהיר כיום ואחד השירותים המרכזיים שיש במסגרת חבילת שירותי מחשוב ענן.

מהו שירות גיבוי בענן?

שירות של גיבוי בענן הוא דבר הכרחי מהמעלה הראשונה בשנים האחרונות עבור כל עסק. אין היום עסקים שלא מבצעים את הפעילות או הניהול של העסק באמצעות רשת מחשבים. כל המידע העסקי נאגר ברשת המחשבים ומשם הוא מחובר לרשת האינטרנט בדרך כזאת או אחרת.

המצב הזה מביא לכך שלמרות תוכנות אבטחה שונות יש סיכון של פגיעה במידע החשוב הזה אם על ידי האקרים שפרצו למערכת, עובד שביצע טעות אנוש או פגיעה פיזית של שריפה או הצפה וכדומה. האפשרות לשחזר את המידע העסקי שנפגע היא קריטית וכאן נכנס גיבוי בענן לתמונה.

גיבוי בענן הוא חלק מהשירות שמקבלים במסגרת אחסון בענן של כל המידע העסקי שלכם או כשירות העומד בפני עצמו לצורך כך. המילה "ענן" משמשת כדי לציין שמדובר על אחסון מרוחק ומאובטח שאין לאף אחד גישה אליו, חוץ ממכם כמובן.

מה היתרונות של גיבוי בענן?

יש כמה יתרונות בולטים לשירות גיבוי בענן וכדאי להכיר אותם.

  • עלות משתלמת – השירות מבוסס על תשלום חודשי קבוע שכולל אחסון בענן של הקבצים שלכם וגם אפשרות שחזור שלכם במידת הצורך. אחסון במחשב\שרת פיזי במשרד שלכם יעלה הרבה יותר וההשקעה במערכת אבטחה ושחזור תהיה גם היא יקרה מאוד.
  • גישה נוחה – ניתן לגשת לקבצים ולמידע שלכם במחשוב ענן בכל שעה ומכל מקום. אתם מבצעים זאת ברשת וירטואלית ולא פיזית והדבר מתאים ביותר לעידן הנוכחי של עבודה מהבית וכדומה.
  • אבטחה גבוהה – השרתים עליהם מאוחסנים המידע והקבצים שלכם מאובטחים ברמה הגבוהה ביותר עם צוות בקרה וניטור שעוקב אחרי האחסון (שלכם ושל אחרים) 24 שעות ביממה על כל צרה שלא תבוא. הדבר ממעיט למינימום את האפשרות של פריצת האקרים לאחסון שלכם או פגיעה בקבצים שיש שם.
  • שחזור קל ומהיר – היתרון שלשמו שכרת את השירות הוא בעל חשיבות רבה כמובן. אתם יכולים להיכנס למערכת (מרחוק…) ולבצע שחזור לאחור של כל המידע או של חלק ממנו שמעניין אתכם לשחזר על פי תאריך ושעה. במרבית המערכות ניתן לבצע גיבוי ושחזור עד מספר חודשים לאחור.

לסיכום, נציין שאם יש לכם פעילות שוטפת ברשת המחשבים ואתם אוגרים מידע עסקי חיוני וחשוב על בסיס יומיומי, מומלץ ביותר לשכור שירותי גיבוי בענן מחברה שמתמחה בכך ויכולה להציע לכם סל שירותים שמתאים עבורכם.

המאמר נכתב בשיתוף עם Sweethome אשר מעניקה פתרונות אחסון אתרים לעסקים על גבי תשתית מחשוב ענן עוצמתית, יציבה ומקצועית בישראל. 

סגור לתגובות על מהם היתרונות של שירותי גיבוי בענן לעסקים? 

מאת:

עידן שלומן הוא מומחה לקידום אתרים בחברת Signup. אם אתה רוצה להתקדם בגוגל, צור עימנו קשר עוד היום באמצעות האתר (http://www.signup.co.il/) - אנו עובדים עם לקוחות מרוצים בישראל ובעולם, מידי יום כבר מעל 15 שנה.

פרסם באתר כ - 103 מאמרים.

.

דילוג לתוכן