גישור עסקי כלכלי

31 בינואר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

גישור עסקי הוא תהליך של משא ומתן בין צדדים על מנת להגיע להסכמה. זהו כלי שיכול לשמש את כל סוגי העסקים, מתאגידים גדולים ועד סטארטאפים קטנים.

תפקידם של מגשרים עסקיים הולך וגדל בעשורים האחרונים. כיום, הם נחשבים לאחד התפקידים החשובים בעולם העסקים ויש להם השפעה משמעותית על אופן התנהלות העסקים.

גישור יכול להפחית קונפליקטים, לשפר את התקשורת ולגרום לאנשים להרגיש יותר בנוח כשהם עובדים אחד עם השני. גישור עסקי גם עוזר לחברות לפתח מדיניות ונהלים ולספק שירות טוב יותר ללקוחותיהן.

גישור עסקי הוא תהליך חלופי ליישוב סכסוכים הכולל שימוש בצד שלישי ניטרלי כדי לסייע לצדדים לפתור מחלוקות מבלי להזדקק להתדיינות משפטית או לעבור לבית משפט. ישנם שני סוגים עיקריים של גישור עסקי – מרצון או חובה. גישור עסקי מרצון משמש בדרך כלל כאשר צדדים רוצים להימנע ממעבר במערכת בתי המשפט משום שהם רוצים פרטיות וסודיות, או משום שהם מאמינים שמעבר לגישור יביא לזמני פתרון מהירים יותר מאשר ליטיגציה או תיקי משפט. גישור עסקי חובה מתרחש כאשר צדדים אינם יכולים לפתור את המחלוקת שלהם מבלי לערב עזרה חיצונית מצד שלישי.

גישור עסקי הוא פרקטיקה המתמקדת בפתרון סכסוכים עסקיים. מדובר בהליך משפטי הכולל תקשורת ישירה בין הצדדים המעורבים על מנת להגיע להסדר.

מאמר שפורסם על ידי האפינגטון פוסט קובע כי, "לדוגמה, אם צד אחד מאמין שחייבים לו כסף, הם עשויים להביא מתווך שיעזור להם לנהל משא ומתן עם הצד השני".

גישור עסקי הוא שירות שיכול לסייע לחברות לפתור את המחלוקות שלהן עם חברות אחרות. היא מהווה אלטרנטיבה לליטיגציה ועוזרת להפחית את עלות ההתדיינות.

השירות ניתן לרוב על ידי עורכי דין או מגשרים בעלי הכשרה בניהול משא ומתן ויישוב סכסוכים. הם מציעים עצות כיצד להימנע מעימותים עתידיים וכיצד להגיע להסדר ידידותי.

שירותי גישור עסקי הופכים פופולריים יותר ויותר, הודות למספר העולה של עסקים בעולם. בשנת 2017, היו יותר מ-2 מיליון עסקים בארצות הברית לבדה, מה שאומר שיש הרבה סכסוכים פוטנציאליים שחברות גישור עסקי צריכים לפתור.

הקדמה: גישור עסקי הפך לחלק חשוב בפרקטיקות העסקיות מכיוון שהוא עוזר לחברות להימנע מתהליכי ליטיגציה יקרים ולהגיע להסדרים ידידותיים לסכסוכים ביניהם

למידע נוסף ניתן לקרוא את הכתבה של איילון אוריאל

סגור לתגובות על גישור עסקי כלכלי

מאת:

פרסם באתר כ - 187 מאמרים.

.

דילוג לתוכן