חיפוי באמצעות רשתות מתכת

22 בינואר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בנייה ושיפוצים

רשתות מתכת מאפשרות לבצע חיפוי על מנת להשיג מגוון רחב של מטרות. עם זאת, חשוב לבחור נכון את סוג הרשת ולהתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי הבדלים בין מתכת דקה ועבה, מתכת מגולוונת ורגילה או אלמנטים שונים ממתכת וברזל. אז איך עושים את זה נכון ומאיפה מתחילים? הנה כל התשובות

רשתות מתכת יכולות לשמש לחיפוי ולכיסוי אלמנטים שונים. המטרה של שימוש ברשתות מן הסוג הזה לצרכי חיפוי היא לנצל את יתרונות המתכת מבחינת חוזק ועמידות. יתרה על כך, המתכת היא חומר גלם אמין וזמין שניתן להשיג בעלות נמוכה ומשתלמת. בגלל המחירים האטרקטיביים של המתכת, אפשר לשלב אותה בקלות גם ברשתות חיפוי גדולות וגם ברשתות קטנות.

איך בוחרים את הרשת המתאימה?

הבעיה היחידה היא שלא תמיד ברור באיזה סוג של רשת מתכת להשתמש. אפשרות אחת למשל היא לבחור רשת מתכת דקה שהמאפיינים שלה באים לידי ביטוי במחיר נמוך, בעובי מינימאלי ובהתאמה לצרכים מגוונים של קהל היעד והלקוחות. אפשרות אחרת היא לבחור רשת מתכת מגולוונת, שבה הדגש הוא על ציפוי שהופך אותה עמיד יותר מפני קורוזיה, חלודה ושחיקה. חוץ מזה, יכולים להיות הבדלים גם בין צורת הרשתות וכמובן המחירים שלהן.

עם מי אפשר להתייעץ לגבי רשתות מתכת?

התהליך שבו רוצים להגן על אלמנטים שונים באמצעות חיפוי לא חייב להתבצע בצורה עצמאית. אפשר להתייעץ עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום, לראות דוגמאות לפרויקטים שכבר בוצעו ואף להביא בחשבון שיקולים של עלות מול תועלת גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. מעבר לכך, רשת מתכת מגולוונת לדוגמא יכולה לעשות עבודה טובה מבחינת ההתאמה שלה גם למקומות פתוחים שחשופים לנזקי חלודה וקורוזיה. 

מה עושים עם רשתות מתכת שונות?

עוד דרך טובה לבחור בין רשת מתכת דקה, עבה, מגולוונת ורגילה היא להסתכל על פרויקטים קודמים שכבר בוצעו על ידי חברות מקצועיות. סריקה של פרויקטים קודמים עוזרת להצביע על קו מקשר בין עבודות חיפוי באמצעות רשתות מתכת ועל המאפיינים המיוחדים שלהן. בנוסף, היתרון של השראה מפרויקטים קודמים הוא שכך ניתן לקבל מושג מסוים לגבי הערכת המחיר.

מה משפיע על המחיר של חיפוי באמצעות רשתות מתכת?

העלות של שימוש בכל סוג של רשת מתכת דקה או עבה לצרכי חיפוי אינה קבועה אלא דינאמית. הסיבה לכך שקיימים פערי מחירים של עשרות אחוזים בין העבודות קשורה לפרמטרים המשפיעים על העלות הישירה והעקיפה. העלות הישירה נקבעת לדוגמא לפי חומר הגלם עצמו, האיכות של המתכת, העובי של החיפוי והצרכים המיוחדים של הלקוח. לעומת זאת, העלות העקיפה מגלמת בתוכה את המחיר של התקנת הרשתות. 

כל כמה זמן צריך להחליף רשתות מתכת?

היתרון של עבודה מקצועית בפרויקטים שמבוססים על חיפוי באמצעות רשתות מתכת היא עמידות גבוהה. בזכות העמידות המוכחת לא צריך להחליף את הרשתות או לשלם מחדש על עבודות החיפוי. מצד שני, העמידות היא אף פעם לא לנצח. לכן בוחרים אלמנטים שונים ממתכת או ברזל לא רק לפי המחיר, אלא גם לפי הדרישה והציפיות של הלקוחות בשטח.

כל מה שצריך לדעת על ברזל ואלמנטים שמבוססים עליו

רשתות מתכת מוכיחות את עצמן בפרויקטים של חיפוי והן יכולות להשתלב עם עוד סוגים של אלמנטים. בשביל לשלב אלמנטים מברזל עם רשתות מתכת לדוגמא, צריך לבצע עבודה מוקפדת וליישם שכבת ציפוי אבץ וגלוון. באמצעות הגלוון ניתן להפוך את המתכות והברזל לחומר גלם נוח גם בחוץ ובחשיפה למים.

סגור לתגובות על חיפוי באמצעות רשתות מתכת

מאת:

פרסם באתר כ - 3 מאמרים.

.

דילוג לתוכן