Legit Security חשפה את MarkdownTime, פגיעות בשירותי Markdown המשפיעה על GitHub, GitLab ושירותים רבים אחרים

22 בינואר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

 

 

Legit Security חשפה את MarkdownTime, פגיעות בשירותי Markdown המשפיעה על GitHub, GitLab ושירותים רבים אחרים

 

תל אביב, 19 בינואר 2023, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

Legit Security , חברת אבטחת סייבר עם פלטפורמה ארגונית המגנה על שרשרת אספקת התוכנה של ארגונים מפני התקפה ומבטיחה אספקת יישומים מאובטחת, הודיעה היום כי גילתה פגיעות מסוג מניעת שירות (DoS) שקל לנצל בספריות Markdown המשמשות את GitHub, GitLab ואינספור יישומים אחרים המשתמשים בשירות ה-Markdown הפופולרי Commonmarker. עם הפגיעות המכונה MarkdownTime, גרסה פגיעה של השירות Commonmarker מאפשרת לתוקף לפרוס התקפת DoS פשוטה שתשבית אינספור שירותים עסקיים דיגיטליים ברחבי העולם על ידי שיבוש צינורות פיתוח היישומים שלהם. מידע נוסף על הפגיעות וכיצד לצמצם את הסיכונים ניתן למצוא בפוסט הגילוי הטכני כאן.

Markdown מתייחס ליצירת טקסט מעוצב באמצעות עורך טקסט רגיל שנמצא בדרך כלל בכלים ובסביבות פיתוח תוכנה. מגוון רחב של יישומים ופרויקטים מיישמים את ספריות הקוד הפתוח הפופולריות של Markdown, כמו הגרסה הפופולרית המשולבת ביישום של GitHub – GFM (GitHub Flavored Markdown). במקרה זה, חוקרי Legit Security מצאו כי מאוד פשוט להוביל לפעולה שתגרום למיצוי משאבים בלתי מוגבל המוביל להתקפת מניעת שירות שעלולה להפיל את השירות. לאחר שהפנו את תשומת הלב של צוות האבטחה של GitHub לפגיעות הזו, השירות זיהה את הבעיה ופרסם אישור ותיקון רשמיים שניתן למצוא כאן: CVE-2022-39209. יש לציין שגם כלים ושירותים רבים אחרים עשויים להיות רגישים לאותה פגיעות.

 

"ספריות קוד פתוח נמצאות בכל מקום בפיתוח תוכנה מודרני, אבל כשצצות פגיעויות, יכול להיות מאוד קשה לעקוב אחריהן בגלל עותקים לא מבוקרים של הקוד הפגיע המקורי", אמר ליאב כספי, מנהל טכנולוגיה ראשי ומייסד שותף של Legit Security. "כאשר ספריה הופכת לפופולרית ונפוצה, פגיעות בתוכה עלולה לאפשר התקפה על אינספור פרויקטים. התקפות אלו יכולות לכלול הפרעה לשירותים עסקיים קריטיים, כמו פגיעה בשרשרת אספקת התוכנה והיכולת לשחרר יישומים עסקיים חדשים".

 

זה בדיוק מה שצוות המחקר של Legit Security מצא בהקשר של MarkdownTime: עותק של יישום ה-GFM הפגיע נמצא ב-Commonmarker, חבילת Ruby הפופולרית המיישמת תמיכה ב-Markdown, לה יש יותר ממיליון מאגרים תלויים. צוות Legit Security מצא הטמעה במספר שירותי ניהול קוד מקור קריטיים לעסקים, ביניהם GitHub ו-GitLab. באמצעות ניצול זה, תוקף לא מאומת יכול להפיל צינורות ייצור תוכנה שלמים ולגרום נזק משמעותי ליוזמות העסקיות הדיגיטליות של הארגון. שירותים רבים אחרים מעבר לסביבות פיתוח תוכנה בלבד עלולים להיות פגיעים לשיבוש עסקי יקר.

 

צוות המחקר של Legit Security חשף את סוגיית האבטחה הזו לגוף המתחזק את Commonmarker, כמו גם ל-GitHub וגם ל-GitLab. כולם תיקנו את הבעיות, אך עותקים רבים נוספים של יישום ה-Markdown הזה נפרסו ונמצאים בשימוש.

 

תיאור מעמיק של MarkdownTime, יחד עם מידע על אופן ההגנה על ארגונים ופרויקטים, ניתן למצוא בבלוג של Legit Security .

אודות Legit Security

Legit Security מגינה על שרשרת אספקת התוכנה של הארגון מפני התקפה ומבטיחה אספקת יישומים מאובטחת, משילות וניהול סיכונים מהקוד עד לענן. מישור בקרת אבטחת האפליקציות האחוד בפלטפורמה, ויכולות הגילוי והניתוח האוטומטיות של SDLC מספקים נראות ובקרת אבטחה על סביבות משתנות במהירות, ומאפשרים לתעדף בעיות אבטחה בהתבסס על הקשרים ועל רמת הקריטיות העסקית כדי לשפר את יעילות צוותי האבטחה.

 

קשרי מדיה

 

Tony Keller
OutVox
[email protected]

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE

סגור לתגובות על Legit Security חשפה את MarkdownTime, פגיעות בשירותי Markdown המשפיעה על GitHub, GitLab ושירותים רבים אחרים

מאת:

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

פרסם באתר כ - 438 מאמרים.

.

דילוג לתוכן