ליסינג מלגזות

19 בינואר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה לוגיסטיקה

תנאי מימון נוחים ומועדפים מאפשרים גם לבעלי מקצוע בתחום הלוגיסטיקה להשיג מלגזות מעולות במחירים מעולים. עם זאת, חשוב להכיר את ההבדלים בין סוגים שונים של ליסינג מלגזות כי זו הדרך היחידה לנצל את היתרונות שלהם

המטרה של ליסינג לציוד מכני והנדסי היא לסייע לבעלי מקצוע, חברות, קבלנים ויזמים לחסוך בהוצאות. מסלול של ליסינג מלגזות למשל יכול להתאים למי שעוסקים בתחום הלוגיסטיקה. בין אם מדובר על פריקה וסידור של מחסנים או על הובלות של האנגרים ושטחי אחסון גדולים, השימוש במלגזות הוא יום יומי. הבעיה מתחילה כאשר לחברה אין מספיק ציוד ומלגזות זמינות כדי לבצע את הפרויקט, או שאחת המלגזות התקלקלה. במקרים כאלה הפתרון יהיה השכרת מלגזות לטווח קצר או ליסינג מלגזות לטווח ארוך יותר. 

בנוסף, ליסינג מלגזות מהווה אלטרנטיבה משתלמת בהשוואה לרכישה שלהן. אם מי שצריכים מלגזה לא מחזיקים בהון עצמי שמספיק להם על מנת להשיג אותה במחיר אטרקטיבי, סביר להניח שהם ייאלצו לקחת הלוואה. ברוב המקרים, הלוואה היא פתרון מימון לא משתלם שעולה ביוקר – לעומת ליסינג מלגזות שמציע תנאי מימון נוחים ומועדפים.

איך בוחרים מסלול נכון של ליסינג מלגזות?

השוואה בין סוגים שונים של מסלולי ליסינג רלוונטית גם אם רוצים להשתמש בהם על מנת להשיג מלגזה חדשה. הנה כמה פרמטרים שכדאי להכניס אל המשוואה בשביל לקבל את ההחלטה הכי מושכלת ונכונה:

א. סכום ראשוני – המימון באמצעות ליסינג יכול להיות מלא או חלקי. במסלולים מסוימים מחייבים את הלקוח להעמיד לרשות חברת הליסינג סכום כסף ראשוני מסוים, בעוד בחברות אחרות אפשר לקבל את הליסינג בלי הון עצמי בכלל. כך או כך, זה משהו שצריך לבדוק עוד לפני שבוחרים את המלגזה עצמה.

ב. היצע המלגזות – אפשר להשוות בין סוגים שונים של מסלולי ליסינג מלגזות על פי הדגמים שנמצאים בקטלוג. המטרה היא למצוא את המלגזה שהכי מתאימה לסוג הפרויקט שאותו מתכננים לבצע: החל מהמפרט הטכני המתואר על ידי היצרן, דרך כושר הרמה והעמסה ועד המלצות מצד לקוחות קודמים באותו תחום לוגיסטי ומסחרי.

ג. זמינות המלגזות – המטרה של ליסינג מלגזות היא להשיג אותן מהר ובלי להמתין לדגמים החדשים שמגיעים מהיבואן. בשביל לענות על המטרות האלה, בודקים את זמינות המלגזות על פי הקטלוג של חברת הליסינג ומבררים מה ההתחייבות מבחינת משך הזמן שעובר מרגע ההזמנה ועד שמקבלים את המלגזה.

ד. עלויות – כמובן שהשיקול המרכזי בהשוואה בין סוגים שונים של מסלולי ליסינג מלגזות קשור לעלויות ולמחיר. השאיפה היא לחסוך בהוצאות, אבל זה לא אמור לבוא על חשבון הביצועים של המלגזה והיכולות שלה. לכן הסוד הוא לשלב בין עלויות משתלמות לבין מלגזה שאפשר לקבל בליסינג ובתנאים הטובים ביותר.

איזה חברות מציעות מסלולים של ליסינג מלגזות?

אפשר לבחור את המסלול המתאים של ליסינג מלגזות לפי החברה שעומדת מאחוריו. כאן לא מתמקדים רק בשיקולים טכניים כאלה ואחרים, כמו למשל באיזה מלגזה מדובר או כמה יעלה להשיג אותה, אלא בודקים מה מאפיין אותה מבחינת החברה המשווקת: האם יש לחברה שמספקת את המלגזה מוקד שירות לקוחות, כמה שנים היא פעילה בתחום, מה הגב הכלכלי שלה וכן הלאה.

לסיכום, למסלולים של ליסינג לציוד מכני הנדסי יש המון יתרונות. ספציפית עם מלגזות ניתן לראות את היתרונות האלה אצל בעלי מקצוע מתחום הלוגיסטיקה והשינוע, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה טכנית. עם זאת, עדיין נדרשת עבודת הכנה כדי למצוא את המסלול הכי משתלם ואטרקטיבי. 

סגור לתגובות על ליסינג מלגזות

מאת:

פרסם באתר כ - 116 מאמרים.

.

דילוג לתוכן