מה הופך דלת חכמה לכל כך פופולארית?

18 בינואר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בית חכם

דלת חכמה זו השקעה חכמה: אבטחה ובטיחות מונעות תקלות, נזקים ועגמת נפש ומשפרות את השקט הנפשי שלנו. נוסף לשיפורי הבטיחות של דלת חכמה, היא מספקת גם נוחות מירבית ופרטיות. כמה עולה היא ומה היא כוללת?

דלת חכמה, לכל בית

דברים נעשים לאחרונה ווירטואליים, אינטרנטיים, חכמים. המהפיכה הזו מכונה כיום IOT=  internet of things והיא מתבטאת בכל שטח בחיינו. הבתים החכמים הולכים ומתרבים בכל מקום, אבל גם מי שרחוק מלעשות בית חכם, בוחרים פעמים רבות לעשות דלת חכמה. רגע, חכו שתשמעו: לא חייבים לעשות את הדלת מלכתחילה חכמה, אפשר בדר"כ להתקין את המנגנונים החכמים בכל דלת! ופשוט 'להחכים' את הדלת.

 

פיצ'רים של דלת חכמה

מנעול חכם

מנעול המתחבר לאפליקציית שליטה בטלפונים של בעלי הבית או העסק. הוא מאפשר פתיחה ונעילה של הדלת מרחוק, ללא מנעול פיזי. איך זה קורה? פשוט, למנעול נשלח קוד מוצפן באמצעות הבלוטות' או במערכת האינטרנט. הקוד הזה פותח את הנעילה האלקטרומכנית.

אפשרות זיהוי ביומטרי

טכנולוגיות מתקדמות שעד לאחרונה ראינו רק בסרטים של ג'יימס בונד, והיום נגישות לכולנו: מנעול שניתן לפתיחה באמצעות זיהוי ביומטרי. יש מספר אמצעי זיהוי ביומטריים שניתנים להפעלת המנעול – טביעת אצבע, זיהוי קשתית העין, זיהוי פנים וזיהוי קולי. טביעת אצבע היא האמצעי הנפוץ מכולן.

פעמון חכם

פעמון המזהה את המצלצלים בו, מצלם אותם, ומאפשר הוראות קוליות אליהם או שיחה איתם. מערכת הפעמון החכם כוללת גם מצלמת ווידיאו, רמקולים ומכשיר הקלטה, וחיישן תנועה. זה מאפשר לצפות במבקרים, לתעד אותם, לעקוב אחריהם ולשוחח אתם – וכל זה גם כשאנו לא בבית או במשרד.

יתרונות הדלת החכמה

בטיחות

  • דלת חכמה גם מרתיעה את הגנבים שמכירים את היכולות הגבוהות שלה ומבכרים שלא להסתכן אתה. היא מאפשרת לנו מעקב אחרי הנכנסים והיוצאים מהבית ואליו, וכך ניטור ופיקוח על חשודים אפשריים. נוכל גם לגלות אם הילדים שלנו נשארו בבית הבוקר.
  • האפשרות לנעול מרחוק, מונעת מצבים בהם הבית נשאר פתוח. הדלת החכמה לא מחכה שניזכר 'אוי, שכחתי לנעול' – אלא המערכת שולחת לנו התראת תזכורת לנעילת הבית. אופציית הפתיחה מרחוק מונעת סיטואציות שבהן ילד ננעל בבית כשאנו רחוקים ממנו.

נוחות

יש ארבעה דברים שנאבדים לעולם: עטים, מוצצים, משקפיים – ומפתחות עולים על כולם. הצורך להשתמש במפתח פיזי הוא גם המקרים הרבים מספור בהם הוא נשכח, נאבד, אין מי שייקח אותו, כל אחד חשב שהשני לקח אותו ומקומות המסתור שמנסים להחביא אותו (אין ספק שגנבים מעולם לא שמעו על אופציות כמו 'מתחת לשטיח' או 'בארון החשמל').

 

פרטיות

לפעמים לא מתאים לנו לפתוח את הדלת לכל אחד, גם אם הוא לא חשוד. במקרים שבהם אנו רוצים לשמור על פרטיות שלנו, פעמון חכם שמיידע אותנו מיהו הדופק – מבלי שנצטרך לפתוח ולפגוש בו – הוא פתרון מושלם.

דלת חכמה – טווח מחירים

המחיר של דלת חכמה מורכב ממחיר הדלת, מחיר מנעול חכם ומחיר פעמון חכם.

  • דלת הכניסה עצמה: עולה בממוצע כ-2500 ש"ח, לא כולל עיצוב
  • מנעול חכם: המנעול, ההתקנה והאפליקציה לשליטה מרחוק עולים ביחד סביב ה-3,000 ש"ח
  • פעמון חכם: עולה כמה מאות ש"ח ועד ל-1000 ש"ח

לקנות חכם

איפה קונים דלת חכמה? רק בחנות שמומחית בפתרונות נעילה ומיגון. כדי שהדלת החכמה תתאים לצורך המדויק שלכם, יש להתחשב במיקום הדירה, גודלה, קיומם של סידורי אבטחה נוספים, מספר הדיירים בבית והרגלי הנסיעות שלכם… בקיצור, יש צורך בייעוץ מקצועי שיתאים לכם דלת חכמה במדויק לצורך שלכם.

סגור לתגובות על מה הופך דלת חכמה לכל כך פופולארית?

מאת:

פרסם באתר כ - 119 מאמרים.

.

דילוג לתוכן