איך לבחור משאבה לבריכה?

12 בינואר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בית ומשפחה

ההספק, הסוג וגודל הבריכה הם רק חלק מהפרמטרים שצריך להתייחס אליהם בשביל לבחור משאבה לבריכה. במאמר הבא נציג את המדריך המלא ונסביר עם מי אפשר להתייעץ על מנת להבטיח סירקולציה איכותית ויעילה של המים

בחירת משאבה לבריכה חשובה מכמה סיבות. ראשית, המשאבה היא המכונה היחידה שפועלת בצורה אינטנסיבית על מנת לבצע סחרור וסירקולציה של המים.

באמצעות פעולת הסחרור ניתן להבטיח סינון של המים מפני חיידקים וסוגים שונים של מזיקים. המשאבה אמנם לא דורשת מעורבות אקטיבית מצד בעלי בריכות, אך הפעלה שלה היא תנאי לשחייה במים נקיים. כמו כן, זו גם הסיבה לכך שהמשאבה קיימת בדגמים כאלה ואחרים בכל סוגי בריכות השחייה.

שנית, חשוב לבחור נכון משאבה לבריכה כי יש הבדלים משמעותיים בין הדגמים. הבדלים אלו באים לידי ביטוי בפערי מחירים של עשרות אחוזים, בהבדל באיכות וגם בחוסר התאמה של משאבות מדגם מסוים לבריכות מדגם אחר. בשביל לפתור את הבעיה ולמנוע הוצאות כפולות או שחייה במים מזוהמים שלא עברו סינון וסירקולציה, זה קריטי לדעת איך לבחור את המשאבה המתאימה.

הספק, סוג וגודל הבריכה – כל מה שצריך לדעת

החדשות הטובות הן שהמפרט הטכני המתואר על ידי היצרן אמור להספיק לנו על מנת לקבל את כל המידע הרלוונטי לצורך השוואה בין סוגים שונים של משאבות לבריכה. ספציפית במסגרת בדיקת המפרט, יש למשל כמה נושאים שחייבים לקבל את מלוא תשומת הלב:

הספק הבריכה – ההספק של הבריכה מה תהיה איכות הסינון של המים. ככל שהספק הבריכה גבוה יותר, כך הסינון של המים יהיה באיכות גבוהה יותר. באיכות סינון גבוהה לא יהיה לכלוך במים ויחד עם כלור ואמצעי חיטוי ניתן גם למנוע הרמטית את הופעתם של חיידקים ומזיקים.

גודל הבריכה – גודל הבריכה קובע מה ההספק הרצוי עבורנו. הכלל הוא למצוא משאבה שתהיה מסוגלת לסנן את כל המים שיש בבריכה לפחות פעמיים ב-24 שעות, כאשר את כמות המים נוכל לדעת לפי הגודל של הבריכה. אם לדוגמא יש לנו בריכה עילית שמכילה 15 קוב מים, עלינו לבחור משאבה בהספק סינון של 1,000 גלון לשעה ולאחר מכן לכוון אותה לעבודה רציפה של 8 שעות ביום.

סוג המשאבה – ההבדל העיקרי הוא בין משאבה עם פילטר חול לבין משאבה עם פילטר נייר. פילטר נייר מתאים לבריכה קטנה יותר, כמו בריכה עילית שאפשר לשים בגינה או בחצר, בעוד פילטר חול יהפוך את המשאבה ליעילה גם בעת סינון של בריכות גדולות.

כמה עולה משאבה טובה?

בשלב האחרון של השוואה בין סוגים שונים של משאבות נרצה להסתכל על המחיר. כאן המטרה היא למצוא את המשאבה שהכי טובה עבורנו, אבל בלי שנצטרך לחרוג מתוך מסגרת התקציב ועם תקופת אחריות.

סגור לתגובות על איך לבחור משאבה לבריכה?

מאת:

פרסם באתר כ - 116 מאמרים.

.

דילוג לתוכן