איזה משאבה מתאימה לבריכה?

12 בינואר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בית ומשפחה

המשאבה אחראית על אחת הפעולות החשובות ביותר עבור תחזוקה של הבריכה: סינון המים לצרכי ניקיון ושמירה על היגיינה. אבל איזו משאבה עושה את העבודה שלה הכי טוב, מה ההבדל בין הדגמים השונים וכיצד בוחרים נכון? הנה כל התשובות

יש כמה פרמטרים שיכולים לעזור לנו לבחור משאבה לבריכה. קודם כל, אנחנו צריכים לבדוק את ההספק של המשאבה.

בהקשר הזה, עלינו לזכור שככל שהספק המשאבה כפי שהוא מתואר על ידי היצרן הוא גדול יותר – כך המשמעות היא סינון המים באיכות גבוהה יותר. אז אם רוצים לדעת איזו משאבה הכי מתאימה ואיזה דגם יעשה את העבודה הכי טובה גם עבור הבריכה הביתית שלנו, חייבים להסתפק על המפרט וספציפית על ההספק.

שנית, עלינו להביא בחשבון את גודל הבריכה ואת כמות המים שיש בתוכה. בהקשר הזה, עלינו לזכור למשל שהמטרה היא למצוא משאבה לבריכה שתהיה מסוגלת לסנן את כל המים לפחות פעמיים בכל יממה של 24 שעות. אז אם למשל יש לנו בחצר בריכה עילית עם 15 קוב מים, עלינו למצוא משאבה שמתמודדת עם דרישות של סינון 1,000 גלון מים בשעה מינימום – ואף לדאוג שהיא תעבוד לפחות 8 שעות ביום.

כך תדעו מראש לזהות את המשאבה שמתאימה לכם

הבעיה היא שהמפרט הטכני המתואר על ידי היצרן של משאבה לבריכה לא תמיד מספק את כל הנתונים שחסרים לנו בשביל לקבל החלטה מושכלת.

אם רוצים לחסוך בהוצאות ולהבטיח ביצועים טובים, עלינו להביא בחשבון עוד כמה שיקולים: א. תדירות השימוש בבריכה – גודל הבריכה הוא נתון אובייקטיבי שעוזר לנו למצוא משאבה שמסוגלת לבצע סחרור ולסנן את המים בצורה איכותית, בלי שהם יעמדו לאורך זמן ויצברו חיידקים.

א. תדירות השימוש בבריכה – גודל הבריכה הוא נתון אובייקטיבי שעוזר לנו למצוא משאבה שמסוגלת לבצע סחרור ולסנן את המים בצורה איכותית, בלי שהם יעמדו לאורך זמן ויצברו חיידקים. עם זאת, מדובר בנתון אובייקטיבי. בפועל, נוכל לדעת איזו משאבה הכי מתאימה לצרכים שלנו לפי תדירות השימוש בבריכה: ככל שתדירות השימוש גבוהה יותר, כך גם קצב הסירקולציה חייב להיות גבוה יותר.

ב. סוג המשאבה – משאבת חול מתאימה לבריכות גדולות, לעומת משאבה שמכילה מסנן נייר ויכולה להתאים לבריכות יחסית קטנות. בשביל לבחור את המשאבה המתאימה, כדאי להשוות בין הסוגים השונים ולבדוק מה מאפיין אותם מבחינת ייעוד.

ג. תקציב – חשוב להשוות בין סוגים שונים של משאבות לבריכות שחייה לפי המחיר שלהן. מצד אחד, ברור שמשתלם יותר להשקיע עוד כמה שקלים במשאבה איכותית מאשר להתפשר על איכות המים והסינון. מצד שני, לא חייבים לחרוג מתוך מסגרת התקציב. בשביל לעמוד בו, משווים בין משאבות לבריכה לפי מותג ותקופת אחריות.

כמובן שגם לא חייבים לקבל החלטה עצמאית לגבי המשאבה המתאימה לבריכה. אפשר להתייעץ עם טכנאי בריכות שחייה, לקבל המלצות מחברים ומשפחה או לקרוא ביקורות באתרי אינטרנט. באמצעות הכלים האלה יש סיכוי גבוה לבחור נכון.

סגור לתגובות על איזה משאבה מתאימה לבריכה?

מאת:

פרסם באתר כ - 115 מאמרים.

.

דילוג לתוכן