מתי מומלץ לבצע בדיקת פוליגרף?

2 בינואר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה פוליגרף

פוליגרף הוא כלי אמין שבו משתמשים על מנת לדעת האם אדם דובר אמת. לפעולת הפוליגרף יש השלכות רבות ושלל יישומים, כמו למשל במבחני אמינות לקראת העסקת עובדים או בתהליכים פליליים ואחרים. כמו כן, ניתן לשלב את הבדיקה בתהליכי סינון מורכבים יותר ולהתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי התוצאות

מכשיר פוליגרף מסוגל לקלות תגובות בלתי רצוניות של אדם. קליטת התגובות הבלתי רצוניות חשובה, כי היא מאפשרת לבדוק האם הוא משקר. באמצעות פוליגרף ניתן לדעת האם אדם דובר אמת, איפה בדיוק הוא משקר, מה גורם לו לשנות גרסה, איך הגוף שלו מגיב וכן הלאה. במילים אחרות, פוליגרף משלים את היכולת שלנו לנסות לזהות שקרים באמצעות שפת גוף או מילים ולכן הוא יעיל ומומלץ.

פוליגרף יכול להיות מיושם בשלל מקרים וצרכים.

הנה כמה נסיבות שבהן מומלץ לשלב בדיקת פוליגרף:

  • חקירות פליליות

    פוליגרף הוא עדיין לא כלי שהתוצאות שלו קבילות בבית משפט כדי להרשיע אדם או חשוד, אבל הוא עדיין משמש לביצוע חקירות פליליות. ניתן לקדם את החקירה באמצעות תוצאות פוליגרף, או לחילופין לדרוש בדיקה כזו כדי להוכיח דברי אמת. בכל אחד מהמקרים האלה, מבצעים בדיקת פוליגרף בצורה שאינה פולשנית, ללא צורך בהכנה מסובכת ועם תוצאות מיידיות.

  • מבדקי תעסוקה

    בדיקת פוליגרף משולבת כיום גם בתהליך גיוס עובדים. במסגרת תהליך גיוס עובדים, אחת המטרות היא לבדוק את האמינות שלהם. כאן לא מספיק לבצע ראיון אישי עם העובדים או לבקש מהם לספר על עצמם, כי יש צורך לברר גם את התגובות הלא רצוניות של הגוף שלהם לנושאים שאולי לא נוח להם לדבר עליהם בכנות. הפתרון הוא בדיקת פוליגרף שעוזר למבדקי תעסוקה עבור מועמדים חדשים וגם למבחני אמינות לעובדים קיימים.

  • סכסוכים אישיים

    יותר יותר אנשים פרטיים מבינים כיום את הכוח של בדיקת פוליגרף בסכסוכים אישיים. אלו יכולים להיות ויכוחים בין בני זוג במסגרת הליך גירושין, סכסוכים עסקיים שגולשים גם למישור האישי בין שותפים וכן הלאה. בכל אחד מהמקרים האלה, מבצעים בדיקת פוליגרף במכון מקצועי שמתמחה בכך ונעזרים בתוצאות על מנת לקבל החלטות.

איך בוחרים מכון פוליגרף?

התנאי הכי חשוב להפקת היתרונות השונים מהתהליך המקצועי של בדיקת פוליגרף מקצועית הוא לבחור היטב את המכון שבו מבצעים אותו. קודם כל, בודקים במה בדיוק המכון מתמחה ומה הידע והניסיון שלו. לאחר מכן, מבררים איזה המלצות יש על כל סוג של פוליגרף ואיפה הוא נמצא פיזית.

בנוסף, אפשר לבחור מכון פוליגרף לפי מחיר הבדיקה. אמנם חשוב יותר שהבדיקה תהיה אמינה מאשר זולה, אבל זה לא אומר שחייבים לחרוג מהתקציב. במקום זה, בוחרים מכון אמין שגם מציע מחיר הוגן לבדיקה.

מכון תמיר לפוליגרף – כל המידע שחיפשת

חשוב מאוד לעבור את הבדיקה במכון שמתמחה בכך. התייעצות עם המומחים של מכון תמיר לפוליגרף למשל תאפשר לך להיערך טוב יותר לבדיקה, להכין אותה בהתאם למטרות שאותן חשוב לך להשיג ואף לחסוך זמן והוצאות. הניסיון שלנו משחק תפקיד קריטי עבורך, כי אנחנו מתמודדים מדי יום עם כמות גבוהה של בדיקות ויש מאחורינו שורה ארוכה של לקוחות מרוצים.

רוצה לתאם בדיקת פוליגרף או מבחן אמינות ולא ברור לך אל מי לפנות? כל מה שנותר הוא להתייעץ עוד היום עם אחד מנציגי מכון תמיר לפוליגרף. אחרי שנקבל ממך את הפרטים בצורה מסודרת, נוכל להסביר לך מה לעשות על מנת לעבור את הבדיקה בהקדם ובמחיר הוגן.

סגור לתגובות על מתי מומלץ לבצע בדיקת פוליגרף?

מאת:

פרסם באתר כ - 116 מאמרים.

.

דילוג לתוכן