מה זה דחסן דו תאי ולמה הוא משמש?

1 בינואר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה איכות הסביבה

התנאי החשוב ביותר לניצול היתרונות של הדחסן הוא לבחור אותו נכון. בשביל לדעת איזה דחסן מתאים לנו, צריך להביא בחשבון את סוג ונפח הפסולת, את הדרישות של המפעל או פס הייצור ואת התקנות שנקבעות על ידי המשרד להגנת הסביבה או גופים נוספים. אז איך עושים את זה ומאיפה מתחילים? הנה כל התשובות

דחסן דו תאי יכול להיות נתיק או משולב. ההבדל הוא שדחסן נתיק דו תאי מתאים לכמויות פסולת גדולות במיוחד ואפשר להשתמש בו על מנת להשלים את התהליך של פינוי פסולת במפעלי ייצור, מקומות ציבוריים ועוד. לשם השוואה, דחסן דו תאי משולב מתאים גם כן להתמודדות עם כמויות פסולת גדולות – אבל הוא מתמודד היטב גם עם פסולת יבשה, רטובה או שילוב של השתיים. כמו כן, דחסן משולב דו תאי מתאים למיון ובירור הפסולת במקור.

איך בוחרים דחסן?

השוואה בין דחסן דו תאי וחד תאי על פי המפרט הטכני המתואר על ידי היצרן יכול לעזור לנו לבחור דחסניות אשפה טוב יותר. העניין הוא שלכל דחסן ממילא יש מאפיינים אחרים, לכן אנחנו חייבים לדעת מה אנחנו מחפשים. בשביל לעשות את זה, יש להביא בחשבון את סוג הפסולת המיוצרת באתר ואת האופן שבו היינו רוצים לטפל בה. בשלב הבא, כדאי גם להשוות בין סוגי הפסולת על פי האופן שבו מתבצע הפינוי והמיחזור שלה.

היתרונות של דחסניות אשפה

לכל דחסן אשפה יש מאפיינים אחרים, אבל המטרות שלו זהה: לצמצם את כמות המקום שהפסולת תופסת. באמצעות הדחסנית ניתן לייעל את התהליך של פינוי פסולת, לקצר אותו ולמנוע זיהום של איכות הסביבה. במקביל, לכל דחסנית אשפה יש יתרונות מסוימים מבחינת האופן שבו היא משתלבת בתהליך הפינוי הקיים. היתרון של דחסניות אשפה מהבחינה הזו הוא שניתן לשלב אותן במערך הפינוי הקיים, אבל בלי שזה ישפיע על קצב העבודה או על כמות הפסולת שהעסק יכול להרשות לעצמו לייצר.

האם חובה להשתמש בדחסניות?

אחת השאלות שחוזרות על עצמן לגבי מה זה דחסן דו תאי ולמה הוא משמש היא האם קיימת חובה להתקין אותו. מצד אחד, יש שורה ארוכה של תקנות שנאכפות על ידי המשרד להגנת הסביבה וחלקן גם עוסקות באופן שבו צריך לתפעל את הפסולת, לדחוס ולפנות אותה. מצד שני, אין חובה קונקרטית להתקין דחסנית אשפה כזו או אחרת. בשביל לבחור את הדחסן המתאים, כל בעל עסק רשאי להפעיל מערכת שיקולים סובייקטיבית.

כמה עולה דחסן דו תאי לעומת חד תאי?

מה שכן ניתן לעשות על מנת להשוות בין סוגים שונים של דחסניות אשפה זה לבדוק את מידת ההתאמה שלהן לדרישות של קהל היעד והלקוחות מבחינת התקציב. אמנם חשוב יותר שהדחסנית תהיה יעילה מאשר זולה, אבל זה לא אומר שחייבים לחרוג מתוך מסגרת התקציב. באמצעות השוואה בין הדחסניות, אפשר להגיע למסקנה הנכונה לגבי פינוי פסולת ולמצוא את הדחסנית שעושה את זה הכי טוב.

עם מי מתייעצים לגבי פינוי פסולת?

פסולת יבשה, רטובה או פסולת של קרטונים ונייר מיוצרת על בסיס יום יומי ובהיקפים גבוהים כמעט בכל סוגי בתי העסק. בשביל שבתי העסק יידעו איך לפנות את הפסולת ויחסכו מעצמם קנסות של הרשויות, הם צריכים להתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי הדחסנית שמתאימה להם. ברוב המקרים, הפתרון יהיה דחסן דו תאי או חד תאי משולב שגם מסוגל להתמודד עם הפסולת וגם חוסך מקום.

סגור לתגובות על מה זה דחסן דו תאי ולמה הוא משמש?

מאת:

פרסם באתר כ - 5 מאמרים.

.

דילוג לתוכן