סנט קיטס ונוויס מציגות רבדים של שינויים בתוכנית האזרחות על ידי השקעה שלה, מועילה הן למקומיים והן למשקיע אינטליגנטי

27 בדצמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

 

סנט קיטס ונוויס מציגות רבדים של שינויים בתוכנית האזרחות על ידי השקעה שלה, מועילה הן למקומיים והן למשקיע אינטליגנטי

 

לונדון, 27 בדצמבר 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

השינויים הצפויים בתוכנית האזרחות על ידי השקעה של סנט קיטס ונוויס (StKitts and Nevis) הוכרזו היום על ידי ראש יחידת ההתאזרחות של המדינה שמונה לאחרונה על ידי ראש יחידת ההשקעות, מייקל מרטין. סנט קיטס ונוויס נותנים טון נועז וחדש לתעשייה כולה, ושוב מובילה את הדרך לתעשיית הגירת ההשקעות – ומוסיפה שכבה חדשה של יושרה כדי להאיץ באמת את הגיוון הכלכלי של המדינה, להעצים ולשגשג את האזרחים המקומיים תוך יצירת בסיס מעשיר למשקיעים אינטליגנטיים.

 

"כיום, הממשלה הפרוגרסיבית שלנו מביאה לידי מימוש את השינויים המיוחלים והחשובים מאוד בתוכנית האזרחות על ידי השקעה האהובה שלנו. היום מסמן עידן חדש עבור תעשיית הגירת ההשקעות כאשר אנו מכריזים באומץ כי אסטרטגיה ברורה תניע את תוכנית האזרחות על ידי השקעות שלנו במטרה היחידה להיטיב עם האנשים והמשקיעים שלנו שרוצים לראות את האומה שלנו פורחת".

"היום השינויים האלה מראים לקהילה הבינלאומית שאנחנו שמים את הכנות והיושרה מעל הכול כשאנחנו מחפשים לספק מוצר שיביא לנו מוניטין חיובי וישלח מסר ברור שאנחנו פתוחים לעסקים", אמר מייקל מרטין.

צפו בהכרזה המלאה כאן.

השינויים פורסמו ב-23 בדצמבר 2022 וייכנסו לתוקף ב-1 בינואר 2023.

מאז בחירתו באוגוסט, ראש ממשלת סנט קיטס ונוויס, ד"ר טרנס דרו, רמז על שינויים קרובים בתוכנית האזרחות על ידי השקעה של המדינה – וחזר על כך פעמים רבות כי התוכנית המחודשת צריכה להיות מועילה הדדית הן לקיטיאנים והן לנוויסיאנים ולמשקיעים בינלאומיים.

ראש הממשלה אמר באירוע שנערך לאחרונה "בעוד אנו מנווטים את המורכבות של ניהול מדינה מתפתחת באי קטן בעולם בלתי צפוי וגלובלי מאוד זה, שמנו בראש סדר העדיפויות לעצב פתרון שיבטיח שהאבולוציה של תוכנית האזרחות שלנו תהיה מודל בר קיימא מלא ביושרה, שקיפות ואחריותיות".

התוכנית תתבסס על שלושה עקרונות יסוד שהנחו את קבלת ההחלטות של הממשל ביחס לגרסה המפותחת של תוכנית האזרחות על ידי השקעה של האי התאום – קיימות, ממשל תקין ופרגמטיזם.

"יצרנו מודל בר קיימא שימשיך להיות מושא לקנאתה של הקהילה הבינלאומית על ידי רמות גבוהות של יושרה שיגיעו באמצעות שיפורים מינהליים. בנוסף, בנינו את התוכנית שלנו כך שתאפשר שקיפות ואחריותיות רבות יותר, המהוות את סימני ההיכר של מסגרת ממשל תקין המבססת את הבסיס לכל מאמץ מוצלח. לבסוף, התאמנו את אפשרויות ההשקעה שלנו כך שיתאימו למציאות בשוק תוך שימור מותג הפלטינה שהמדינה הגאה שלנו פיתחה וטיפחה במשך ארבעה עשורים, ומפעילה את תוכנית האזרחות על ידי השקעה הוותיקה ביותר בעולם", הוסיף ראש הממשלה.

כדי להשיג זאת, השינוי הבולט ביותר בתוכנית יהיה הכללת מועצת נגידים וועדה טכנית.

 

החל מהשנה הבאה, אזרחות מקצועית על ידי מועצת הנגידים להשקעות תהיה אחראית על ענייני פיקוח ברמה גבוהה כגון מתן פיקוח כללי על פעולות יחידת ה- CBI, פיתוח ויישום מדיניות ונהלים עבור יחידת ה- CBI, להבטיח כי עיבוד הבקשה יושלם במהירות האפשרית בתוך מסגרות הזמן המפורסמות מבלי לכלול את שלמות התוכנית, וכן, ניטור רציף של תעשיית הגירת המשקיעים העולמית כדי להבטיח שתקנות האזרחות על ידי השקעה של המדינה יתיישרו עם כוחות השוק הבינלאומיים ויתאימו אותם.

כדי לקדם את אג'נדת הממשל הטוב של התוכנית, ועדה טכנית לאזרחות על ידי השקעה תופקד על מנת להבטיח שכל בדיקות הרקע לבדיקת נאותות יהיו מקיפות ושכל בקשות האזרחות על ידי השקעה ייבחנו ביסודיות. על ועדה זו תוטל גם המשימה להגיש המלצות לראש הממשלה מתוקף תפקידו כשר לביטחון לאומי, הגירה ואזרחות.

הוועדה הטכנית תורכב מיו"ר, תפקיד זה ימולא על ידי ראש יחידת CBI שמונה לאחרונה, מייקל מרטין; קצין בכיר ומזכיר – שיהיה עובד מדינה שימונה על ידי ראש הממשלה.

מועמדים יכולים לקבל אזרחות שנייה תוך 60 יום, אך רק לזמן מוגבל

סנט קיטס ונוויס מציעה למועמדים הזדמנות לקבל אזרחות שנייה תוך 60 יום בלבד באמצעות קרן הצמיחה בת הקיימא שלה – ההכנסות מהקרן נועדו להקל על פיתוח כלכלי ומינוף חברתי במדינה. קרן הצמיחה בת הקיימא תשמש למתן תמיכה כספית למוסדות חינוך, מתקנים רפואיים, כמו גם לספק מימון נוסף לבניית תשתיות, פיתוח תיירות מקומית, שימור התרבות והמורשת המקומית ותמיכה ביוזמות צמיחה בנות קיימא במדינת האיים התאומות.

הקרן לצמיחה בת קיימא נותרה הדרך המהירה והקלה ביותר לאזרחות שנייה בסנט קיטס ונוויס ומ-1 בינואר עד 30 ביוני 2023, עבור הצעה לזמן מוגבל, מועמד ראשי, לאחר בדיקות רקע מחמירות, יכול לבצע השקעה מינימלית של 125,000 דולר לקרן ולקבל אישור עקרוני תוך 60 יום מהגשת הבקשה.

תחת ההצעה לזמן מוגבל, אפשרויות ההשקעה הן כדלקמן:

*מועמד יחיד – 125,000 דולר

*מועמד ראשי ובן זוג – 150,000 דולר ארה"ב

*מועמד ראשי, בן זוג ושני נלווים משפחתיים- 170,000 דולר ארה"ב

*כל בן משפחה נוסף מתחת לגיל 18 – 10,000 דולר ארה"ב

*כל נלווה נוסף מעל גיל 18 – 25,000 דולר ארה"ב

החל מ-1 ביולי 2023 ואילך, מועמדים המשקיעים באמצעות הקרן לצמיחה בת קיימא יחויבו כדלקמן ויוכלו לצפות לאישור עקרוני תוך 90 יום מהגשת הבקשה.

*מועמד ראשי – 150,000 דולר ארה"ב

*מועמד ראשי ובן זוג – 175,000 דולר ארה"ב

*מועמד ראשי, בן זוג ושני נלווים- 195,000 דולר ארה"ב

*כל נלווה נוסף מתחת לגיל 18 – 10,000 דולר ארה"ב

*כל נלווה נוסף מעל גיל 18 – 25,000 דולר ארה"ב

 

שינויים אלה הם חלק ממאמציה הבלתי נלאים של הממשלה ליצור תנאים הדרושים לצמיחה כלכלית בת קיימא ולהזדמנויות עסקיות מגוונות.

"זוהי תקופה מרגשת מכיוון שמדיניות זו תמשיך את המסלול המתקדם שלנו בתעשיית הגירת המשקיעים העולמית ותחזק את מקומם של סנט קיטס ונוויס כמובילה בתחום האזרחות על ידי השקעה. ככל שאנו מתקדמים לעבר כלכלה מגוונת חדשה לגמרי, אנו נשארים מחויבים להשקיע בפרויקטים מוחשיים כדי לרומם את המדינה כדי להשיג את מטרתנו להקים מדינת אי בת קיימא", המשיך ראש הממשלה.

חשוב לציין כי רבדים נוספים אלה לא נועדו לעכב את תהליך הגשת הבקשה אלא להבטיח היבטים רבים כולל עמידה בלוחות זמנים מוסכמים, כל המועמדים שאושרו הם בעלי המוניטין הגבוה ביותר והכי חשוב, שהפרויקטים עומדים בדרישה להיטיב עם הכלכלה המקומית.

שינוי נוסף הוא שהמודל בר-הקיימא של תוכנית "אזרחות על ידי השקעה" יכלול כעת יישום של תהליך משופר של בקשת נדל"ן מאושרת רבת פנים, הסרת פרצות ואכיפה קפדנית של דרישות נאמנות ואבני דרך בפרויקט.

תוכנית האזרחות של סנט קיטס ונוויס על ידי השקעה תזמין משקיעים נועזים ויצירתיים להקל על פיתוח תעשיות חדשניות בסנט קיטס ונוויס כולל בניית פיתוחי נדל"ן בהתאם לרשימת התשתיות העדיפות של הממשל החדש. "כל הפרויקטים חייבים להביא תועלת משמעותית לתושבי סנט קיטס ונוויס", ציין ראש הממשלה.

הממשלה תאשר פרויקטי נדל"ן לפיתוח ומתוכם מספר ייעודי של יחידות נדל"ן יהיה זמין למכירה למשקיעים כשירים. פרויקטים בתחום הנדל"ן ייבנו ויושלמו על פי לוח זמנים מוגדר מראש וייושם גם הליך ייעודי של גרירת נאמנות.

רק פיתוחי נדל"ן מאושרים יהיו זכאים לאפשרות אזרחות על ידי השקעה והכי חשוב, "פרויקטים מאושרים" נוכחיים יאבדו ייעוד זה לאחר שתקנות האזרחות החדשה על ידי השקעה יבוטלו ויאושרו, כלומר בעלי העניין בפרויקטים אלה יצטרכו להגיש בקשה מחדש כדי להפוך ל"פיתוח מאושר".

ההשקעה המינימלית בנדל"ן מאושר תישאר על 200,000 דולר ארה"ב, אך תהיה הכנסת קנסות על עקיפת סכומי השקעה מינימליים, כולל:

*קנסות של עד 200,000 דולר על הרשעה סופית

*ביטול/השעיה של סטטוס פיתוח מאושר

*הסרת רישיון סוכן מורשה

*רשימה שחורה באתר אזרחות על ידי השקעה כאדם או ישות שאינם מורשים להגיש בקשת אזרחות b השקעה

אופציית השקעה טובה ציבורית חדשה (PGIO) תחליף את אופציית ההשקעה האלטרנטיבית (AIO) ותתמקד בביצוע שינוי אמיתי עבור המדינה על ידי השקעה באזורים שיועילו לאזרחי סנט קיטס ונוויס – פרויקטים אלה חייבים למקסם את התעסוקה המקומית, להעביר מיומנויות טכנולוגיות ולהגדיל את בניית הקיבולת. המשקיעים ב- PGIO חייבים לקחת על עצמם את כל הסיכונים הפיננסיים הקשורים לפרויקטים, ואם ההשקעה מביאה לפיתוח נדל"ן על אדמות מדינה, על המשקיעים להסכים להעביר את כל הנדל"ן למדינה עם השלמתו המהותית. משקיעים המעוניינים לתרום ל-PGIO יידרשו לפנות למועצת הנגידים כדי להיות מוגדרים כמשקיעים לטובת הציבור. כדי להיות זכאי תחת PGIO, על המועמד לתרום 175,000 דולר ארה"ב, לא כולל בדיקת נאותות רלוונטית, עיבוד ועמלות ממשלתיות.

משקיעים יכולים גם להגיש בקשה לאזרחות באמצעות רכישת בית פרטי כשיר, בהשקעה מינימלית של $400 000.00 עבור כל מועמד ראשי. בשונה מאופציית הנדל"ן שאושרה מראש, השקעה באמצעות בית פרטי פירושה שבית חד-משפחתי נמכר כיחידה אחת ולא ניתן להסב אותו לדירות, בתים משותפים או לחלוקה אחרת. גם השימוש במניות אסור.

בית פרטי שנרכש באמצעות תוכנית אזרחות על ידי השקעה לא יכול להימכר לתקופה של חמש שנים לאחר הענקת האזרחות וייתכן שהנכס לעולם לא יהיה זכאי לשימוש בבקשת אזרחות על ידי השקעה עוקבת.

לאחר שביססה את האזרחות על ידי תעשיית ההשקעות לפני 40 שנה, הממשלה הפרוגרסיבית של סנט קיטס ונוויס מאמינה כי שינויים אלה בתוכניתה יקבעו שוב את הטון והכיוון החיוביים הנחוצים בתעשיית הגירת המשקיעים.

סנט קיטס ונוויס יצרה לעצמה שם כקשר פיננסי עם תוכנית אזרחות אטרקטיבית שבבסיסה מסגרת משפטית איתנה ובדיקת נאותות רב-שכבתית איתנה.

במשך כמעט 40 שנה, סנט קיטס ונוויס היו החלוצות של תעשיית הגירת המשקיעים העולמית.

צפו בהכרזה המלאה כאן.

קשרי מדיה

 

PR St Kitts and Nevis

Government of St. Kitts and Nevis

[email protected]

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE

סגור לתגובות על סנט קיטס ונוויס מציגות רבדים של שינויים בתוכנית האזרחות על ידי השקעה שלה, מועילה הן למקומיים והן למשקיע אינטליגנטי

מאת:

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

פרסם באתר כ - 438 מאמרים.

.

דילוג לתוכן