רגע לפני שהחורף פה מבצעים איטום גגות!

2 בנובמבר 2016 | מאת: | מאמרים בקטגוריה ניהול ואחזקת מבנים

אין דבר יותר מעצבן מהסיטואציה הבאה. אתם מגיעים הביתה, עייפים מהעבודה, ורטובים עד שד עצמותיכם מהגשמים שהתחילו פתאום בחוץ. לתדהמתכם, אתם מגלים שהבית שלכם פשוט מוצף במים. אתם מתחילים לגרוף את כל המים, לשים דליים ומגבות לייבוש, אבל מבינים, שהבעיה כנראה רחוקה מלהיגמר, כי הגג שלכם נוזל. וזה אומר שצריך להזמין חברת איטום מקצועית, שתאטום לכם את הגג.

התרחיש הזה מעצבן, ויכול לגרום לנזק חמור ביותר. הסכנות שבגג לא אטום כמו שצריך, הן רבות. הפשוטות שבהן הן הרס של חפצים ורכוש, אבל החמורות גם יכולות לגרום חלילה לקריסה של המבנה ולפגיעה בגוף ובנפש. לפני שתבואו ותאמרו, אבל רגע, רק לפני שנה או שנתיים אטמנו את הגג כמו שצריך…! יכול להיות שאכן הזמנתם חברת איטום, והיא עלתה לגג וביצעה לדבריה איטום ראוי ומספק, אולם לא בהכרח הדברים כך. יכול להיות החברה אטמה אכן אטמה את הגג, אולם לא השתמשה בחומרים שמתאימים למבנה, או לא התייחסה לשיטת האיטום שנעשתה בעבר. ולכן יש כאן בעיה גדולה. אם כן, מה עושים?

קודם כל מבררים על חברת איטום מקצועית. אל תפסחו על המלצות מחברים או מחוות דעת באינטרנט. כמובן שכמו בכל תחום, בכל הנוגע לאיטום הגג, חברת איטום מקצועית, אשר עובדת מספר רב של שנים בתחום, עם ניסיון ומוניטין רב, לא תפיל אתכם בפח.

כיצד מבצעים איטום גגות?

כאשר חברת איטום מקצועית תגיע אליכם הביתה, היא תעלה אל הגג ותבדוק את כל המאפיינים שלו. האם מדובר בגג גדול או קטן? האם זהו גג שיש בו ריבוי של מכשולים, כדוגמת ריבוי של דוודים, קולטי שמש או מזגנים? אולי גג מרוצף? כמו כן, חברת איטום מקצועית גם תתייחס לכל המאפיינים ההיסטוריים של הגג, כמו איזה שיטת איטום בוצעה בו בעבר, והאם היה זה איטום מספק וראוי, לאורך השנים, במידה ומדובר במבנה ישן.

לאחר שחברת האיטום תבדוק את כל המאפיינים הללו, ועוד נוספים, היא תדע לבחור ולהחליט בשיטת האיטום הנפוצה ביותר. נרחיב מעט עליהם.

זיפות גגות – זיפות גגות, היא שיטה וותיקה ועתית יומין. היא התחילה עוד בתקופת התנ"ך, ומאז ועד יום משתמשים בה לצורך איטום. הזיפות גגות מתאים לגגות בהם יש ריבוי של מכשולים, כדוגמת ריבוי של דוודים, קולטי שמש או מזגנים, שקשה לבצע בהם הלחמה של יריעות ביטומניות. כמו כן, היא יעילה עבור מי שרוצה לבצע הלחמה של יריעות ביטומניות, אבל כרגע אין ברשותו את הכסף לכך. הזפת יכולה לשמש עבורו כבסיס, בנתיים.

הלחמה של יריעות ביטומניות– שיטה זו נחשבת לשיטה הפופולארית ביותר בתחום של איטום גגות היום. ההלחמה של יריעות היא למעשה חיבור של יריעות אלסטיות, חזקות וגמישות שיוצרות מעיין שטיח נרחב שאוטם את הגג. מדובר על יריעות עמידות שנשמרות לאורך שנים רבות (רק לשם ההבנה, האחריות שניתנת עליהן היא ל-10 שנים לפחות, תלוי בחברה) כך שמדובר בפיתרון איטום ראוי וטוב. עלותו לא זולה, אולם היא משתלמת לבתים רבים.

ריסוס בחומרים אקריליים או פוליאוריטנים – שיטה זו, היא שיטת האיטום הזולה ביותר, ולא מחזיקה מעמד זמן רב. במקרים רבים, בהם האיטום שקיים הוא תקין, אולם נוצרו בו במהלך השנים סדקים או פתחים לא רצויים, מורחים או מרססים חומרים שונים. ובמקרים מסוימים, היא יכולה להיות לעזר רב.

הגג- שטח משותף לכולם

נקודה חשובה שצריך לציין אותה, במידה ואתם גרים בבית משותף, ויש צורך לאטום את הגג, התשלום מתחלק בין כל הדיירים. ולכן, גם שיטה שכביכול יכולה להיות יקרה יותר, מתחלקת בין כולם והנטל מופחת. זאת מכיוון שעל פי חוק במדינת ישראל, הגג נחשב לאזור משותף של כולם.

בצעו איטום בהקדם האפשרי!

חברת איטום מקצועית לא רק צריכה לבצע את העבודה באופן הטוב ביותר, היא גם צריכה להיות בעלת מספיק ניסיון וותק, על מנת להשתמש בחומרים שמתאימים לגג שמתאים עבורכם. החורף כבר מתקרב אלינו. אל תחכו שהתרחיש שציינו בהתחלה יתממש, בצעו איטום גגות בהקדם, ותוכלו להנות מבית יבש ונקי לאורך כל השנה.

מוגש על ידי כפיר איטום – איטום גגות, שיקום מבנים ועבודות גובה

 

סגור לתגובות על רגע לפני שהחורף פה מבצעים איטום גגות!

מאת:

פרסם באתר כ - 84 מאמרים.

.

דילוג לתוכן