רפואת משפחה היא אחד המקצועות

23 בדצמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה קופירייטינג

אין רופא יותר חשוב מרופא המשפחה שלך. רפואת משפחה היא אחד המקצועות המרכזיים ביותר ברפואה. הסיבה לכך היא שרופא המשפחה רואה את מטופליו באופן מתמשך ולאורך זמן (לעתים אף לאורך כל חייהם), במצבים שונים של בריאות וחולי. לרופא המשפחה יש אחריות כוללנית על בריאותם של מטופליו, כולל אבחון וטיפול במצבים שכיחים ונדירים, הפנייה לבדיקות ולמומחים וקידום בריאות ורפואה מונעת. מומחה ברפואת משפחה הוא רופא שהשלים בהצלחה 4 שנות התמחות בתחום, והוא נדרש לידע רפואי נרחב ועדכני; מסוגלות לתת טיפול ראשוני לכל המצבים, כולל אבחון, הכוונה, הפנייה, מעקב ושיקום; ניהול מקרה מורכב עם ריבוי תלונות חריפות וכרוניות; והתייחסות למכלול בעיותיו של המטופל, תוך בניית מערכת היחסים המושתתת על אמון, כבוד, שותפות בהחלטות והמשכיות. ואכן, רפואה משפחה נחשבת לחלק חשוב של הרפואה הראשונית- שנותנת הערכה וטיפול ראשוניים. זאת בניגוד לרפואה שניונית, הניתנת על ידי מומחים בתחום צר יותר, למשל אורטופדים ולרפואה שלישונית, הניתנת על ידי מומחים שעברו תת-התמחות בתחום עוד יותר ממוקד, למשל אורטופדים של עמוד שדרה. פרט לרפואה ראשונית, רפואת משפחה נחשבת לחלק הארי של רפואת הקהילה. זוהי הרפואה שלא נעשיית בבתי חולים, במכונים ובמרפאות, אלא ב"קהילה", היכן שאנו חיים את חיינו השגרתיים. רוב רובה של רפואת המשפחה בישראל מתבצעת באמצעות קופות החולים. עקרונות היסוד של רפואת משפחה הם זמינות, כוללניות והמשך טיפול. רופא משפחה נדרש, לפיכך, לא רק לכישורים קליניים מרשימים – אלא גם לכישורים גבוהים של תקשורת בין-אישית, אמפתיה, מסירות, מעורבות ואחריות. נערות ליווי

אולי יש לך עוד אנרגיה תקועה, שאת אפילו לא יודעת עליה. את שומרת עוד דברים מהאקס? מכתבים? מתנות? את לא צריכה את זה יותר! לפחות לא במראית עין, אם בכל פעם שאת נתקלת בדברים ממנו, זה גורם לך תחושה לא טובה, קדימה, לאסוף הכל לארוז בקופסא, ולמסור או לאחסן במקום לא נגיש. את רוצה גבר חדש! עכשיו תתחילי לחיות את זה… תנסי לחשוב עם עצמך, אם היית כרגע בזוגיות, מה היה שונה בחייך? מה היה נראה אחרת? מה היית משנה בבית בשבילו? מפנה מקום בארון בשבילו, חונה בחניה אחת ולא תופסת שתי חניות, היו לך תמונות של אקסים בבית? ותתחילי לחיות "כאילו" את כבר בזוגיות. תשתמשי בהרבה דמיון מודרך כדי לדמיין אתכם מבלים יחד, לומדים יחד, צוחקים יחד כל דבר שחשוב לך במערכת הזוגית. לדמיין את זה, כאילו זה קורה ואת מתגעגעת לזה. תודי על זה. מחקרים מראים שאנחנו אומרים כל יום הודיה, הדברים החיוביים והזימונים שלנו מתמגנטים אלינו, כי דומה מושך דומה. ולכן יש להודות על הזוגיות שלך גם כשהיא עדיין לא כאן. כאילו היא כאן. הודיה עוזרת לנו בראיית הטוב ובהבנה שכלום לא מובן מאליו, יצירת אנרגיה חיובית, שיפור הבריאות הנפשית והפיזית, התמקדות ביש ולא באין, הסתכלות חיובית על אתגרים וקשיים ועוד. כשתזמני עם המון רגש ממקום אמיתי ואותנטי אין סיבה שלא תקבלי את הזוגיות המעצימה ממקום של חברות ואהבה. זה חוק היקום! בהצלחה!

לעתים, כאשר ישנם ילדים בתמונה, ונוצר הרושם שהקונפליקט או הקושי אינם רק בין בני הזוג אלא משפיעים ומושפעים מיתר בני המשפחה, מומלץ יהיה לפנות לטיפול משפחתי. עם התאחרות גיל הנישואין הממוצע בישראל, יותר ויותר אנשים מגלים שמציאת זוגיות טובה וארוכת טווח היא משימה מאתגרת שיכולה לעורר גם קושי, בדידות ומצוקה. טיפול פסיכולוגי יכול לסייע לאדם הן להתמודד ולהכיל את הקושי, והן להבין טוב יותר מה הוא מחפש בפרטנר, מה מכשיל אותו בדרכו למציאת בן הזוג וכיצד הוא יכול להשתנות כדי להשיג את מטרתו. זוגיות יכולה להיות גם מסכנת חיים. בישראל מתרחשים מדי שנה מקרי רצח של נשים בידי בני הזוג שלהן. התנהגות אובססיבית של בן הזוג – הערות על לבוש, חיטוט בטלפון הנייד, בדיקה של פעילותך ברשתות החבריות. זוגיות דו פרצופית – כאשר בן הזוג מציג את עצמו בפומבי באופן שונה וחיובי יותר מאשר בבית, ואת מוצאת את עצמך גם מציגה מצג שווא כשאת איתו. הקטנה – תחושה שאת תמיד ״האשמה הבלעדית״, הוא אף פעם אינו מרוצה ממך ואת עשויה להתחיל לפקפק במחשבותייך וביכולת השיפוט שלך. רגישות קיצונית – תחושה שצריך ״ללכת על ביצים״ לידו, מצבי רוח משתנים של בן הזוג מטוב לרע ללא סיבה נראית לעין, איומים בהתאבדות או בנקמה במידה שתחליטי להיפרד ממנו. הקדוש המעונה – בן הזוג הוא גם תוקפן וגם קורבן, וכאשר הוא חווה אובדן את מוצאת את עצמך מנחמת ומטפלת בו.

חדר שינה קומפלט של עמינח כולל בתוכו, מיטה זוגית של עמינח, מזרני עמינח משובחים וזוג שידות לצד המיטה. המיטה עם שילוב הפריטים הנלווים מעניקים אווירה אחת ומיוחדת עם מראה אחיד ומעוצב. כמובן שניתן לבחור חדר שינה קומפלט או לחלופין להרכיב חדר שינה בהתאמה אישית עם שילוב בין הסדרות השונות שיש לנו להציע. חדרי שינה מעוצבים של עמינח כוללים לרוב מיטות זוגיות ומרופדות. מיטות זוגיות בעברן היו מבוססות עץ כהה וכבד ואילו בשנים האחרונות הריפוד המודרני נהיה הדבר המבוקש והפופולארי ביותר. אצלנו תמצאו מגוון רב של מיטות זוגיות עם ריפודים בשלל צבעים חומרים וסגנונות. כמו כן, למיטות אלה ראש מיטה גבוה ומעוצב המוסיף ומשדרג את מראה חדר השינה. חשוב לזכור שהחדר בו אנו מבלים את מרבית שעות היום שלנו בבית הינו חדר השינה, ולשם כך יש לדאוג לא להזניחו ואף לטפל ולטפח אותו בכדי שישרה עלינו אווירה כיפית של פינוק ונועם. כמו כן, חדרי שינה הינם החדר האינטימי בבית, אותנו אנו לא חולקים עם כל אחד. ובשל כך, כשמעצבים ובוחרים רהיטים של חדרי שינה יש לשים דגש רב על כך. יש לקחת בחשבון את מידות החדר, ולדאוג לא להעמיס יותר מידי בחלל החדר, בכדי שיהיה לנו כמה שיותר נעים להיכנס אל חדר השינה ולהתפנק בו. במידה ומדובר בחלל קטן יש לבחור מיטה זוגית עם מסגרת עדינה ולא מסגרת עץ כהה מאסיבית. כמו כן, מיטות זוגיות ומרופדות נותנות מענה מעולה בזכות זה שהן מעניקות תחושה קלילה שאינה מעמיסה על החדר. יש לקחת בחשבון גם את גובה המיטה – ולא לקחת מיטה גבוהה בחלל שהינו קטן. בנוסף לכך, שילוב של ווילונות בהירים ודקים בהשוואה לכבדים וכהים יאפשרו אפקט של מרחב וחשוב לתלותם החל מהתקרה או הכי גבוה שאפשר מעל החלון. דבר זה יגרום למעשה לתחושה נוספת של מרחב בחדר.

חשבו אחד על השני וגם הראו זאת אחד לשני: מתנה קטנה על הכרית, שוקולד, פתק חמוד- כל אלה יראו לצד השני עד כמה הוא חשוב לכם. לא צריך הרבה בשביל להראות תשומת לב ואהבה. פרחים אף פעם לא מאבדים את הרלוונטיות שלהם ותמיד יוצרים כיף ושמחה בצד השני. תוכלו לשלוח פרחים אחד לשני למקום העבודה אם המסגרת מתאימה לכך. קבלת פרחים במקום עבודה יוצרת אפקט כפול גם בגלל ההפתעה עבור בן/ת הזוג וגם בגלל הבאזז והעניין שהוא יוצר במקום. אל תבחרו בכל פעם את אותו זר. בחרו זר מיוחד, עם שילובים שונים של פרחים, תוספת של פרחים או צמחים אקזוטיים. אפשר גם לשלוח פרחים בתוך כלי יפה, סלסלת קש אביבית או כלי מבמבוק. מבחר זרי פרחים שישנו היום בחנויות פרחים רציניות הוא גדול מאוד. אפשר גם להוסיף תוספת כיפית של זר מתוק- זר קטן העשוי שוקולדים העטופים עטיפות צבעוניות ומשמחות. אם בן/ת הזוג מנסים להיגמל מסוכר אז ותרו על התוספת הזאת והוסיפו תוספת כיפית אחרת של בקבוק יין למשל או מכתב מושקע מכם. בזוגיות לא הכל ורדים ושושנים. בני זוג ומשפחה בכלל מתמודדים גם עם אתגרים ולא תמיד פועלים כפי שבן/ת הזוג מצפים מהם. דברו על הדברים, שתפו, לבנו נושאים לא ברורים. אל תצפו שבן או בת הזוג יבינו דברים לבד רק משפת הגוף שלכם. היפתחו ואמרו בצורה ברורה מה מפריע. רק כך תוכלו לעבור את המחסום ולהמשיך מבלי שמצטברים משקעים. לסיכום, כפי שאתם מטפלים בפרחים או בגינה ולא שוכחים להשקות ולטפל, כך גם יש לטפל בזוגיות ולא להשאיר אותה למקום האחרון. זכרו שהזוגיות היא הבסיס לכל המבנה המפואר שאתם בונים ביחד.

סגור לתגובות על רפואת משפחה היא אחד המקצועות

מאת:

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.

דילוג לתוכן