בתוך זוגיות בהיבט הרגש

23 בדצמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה מסחר אלקטרוני

כלומר לשתף מה הייתי מצפה מבת או בן זוגי שיעניק לי בתוך זוגיות בהיבט הרגשי, החברתי, הכלכלי. היבט חשוב זה נוגע לתפיסה מהי זוגיות בעיני בן הזוג. הבנה של מה בן הזוג רוצה ומה אני רוצה בתוך המסגרת ש יחסים זוגיים היא חשובה. במסגרת זו אפשר לשוחח על היבטים שהיינו רוצים לשפר. נוכל לשתף ללא ביקורת והטחת האשמות אלא מתוך תיאור של הרגשות והתחושות הנוגעות למה שמניע אותנו. כך, בן או בת הזוג יוכלו לדעת מה מעורר אותנו וחשוב לנו ולתת לכך מענה. 2. נוכל לדון בנושא הקשורים בקינאה, שמירת אמונים ומה נחשב כבגידה באמון. לא בהכרח מדובר בבגידה בעלת אופי של יחסים פיזיים אלא גם בחינה מה נתפס בעיני בני הזוג כקו גבול שאין לעבור אותו בהיבט של פלירט, קשר רגשי וכו'. במסגרת זו נוכל להציף נושאים שקשורים לתפיסות של בני הזוג לגבי קנאה לבן או בת הזוג. 3. מהן ההעדפות של בני הזוג לגבי יחסים אינטימיים. זהו נושא רגיש וחשוב. בני זוג עוסקים בו אחרי שנוצר חיבור רגשי ואמון. נערות ליווי

כמובן, לא כל מריבה קטנה היא סיבה לעזוב הכל ולברוח, אבל אם אתם מזדהים עם יותר מכמה סעיפים מהרשימה הבאה, אולי כדאי שתתחילו לעשות חושבים. בסופו של דבר, זה יעשה לכם רק טוב. הקטע הזה של “אני לגמרי שונאת שאתה עושה את זה אבל אני אמשיך לשמור את זה לעצמי ורק אפזר לך רמזים קטנים ומבטי צד מטרידים ויציאות מביכות ליד חברים כדי שתבין” הוא לגמרי מיותר. ברגע שאתם לא מרגישים בנוח לדבר עם בני הזוג שלכם על דברים שמטרידים אתכם, אתם נמצאים במצב של זוגיות לא בריאה ואיבדתם את התשתית עליה נבנה הקשר שלכם. מישהו עצר לשאול את בת הזוג שלכם איך מגיעים לבן-יהודה ואתם משוכנעים שיש להם רומן? כולנו בני אדם, וככאלה, הקנאה שוכנת בנו אם נרצה או לא. אולם, קנאה קיצונית היא בהחלט סיבה לדאגה. גברים שלא מסוגלים לסבול שבת הזוג שלהם מדברת עם גבר אחר, נשים שלא יכולות לראות את בן הזוג שלהם מפתח ידידות עם מישהי מהעבודה ועוד אינסוף דוגמאות כאלה, הן לגמרי סימן שאתם צריכים לקחת את הרגליים ולברוח.

להבין כי לא די באהבה וצריך גם ללמוד להסתדר, להתמקח ולהתפשר. איך עושים את זה? פונים לקבלת טיפול זוגי. כשיש אהבה בין בני הזוג, מטבע הדברים בני הזוג יחפצו להסתדר אחד עם השני ועל כן יגלו נכונות לעבור תהליכים מעצימים שיסייעו להם לגשר על המחלוקות והפערים ולהטיב את מערכת היחסים הזוגית שלהם. ולכן, נסכם ונאמר כי אם יש אהבה – יש סיכוי גדול לזוגיות טובה! לפי נתונים סטטיסטיים אחד מכל שלושה זוגות נשואים, מוצא את עצמו ברבנות בבקשה לפרק את הנישואים. התופעה שהפכה נחלת רבים ברחבי העולם, מדאיגה לא מעט זוגות צעירים השוקלים אם למסד את היחסים בניהם או לא, הרבה זוגות נשואים התוהים אם גם הם יפנו בסופו של דבר לרבנות ושלל זוגות וותיקים שחווים משבר ומתלבטים אם גם הם צריכים להתגרש ‘ולסיים את הסיפור’. לצערנו, הקלות בה מתגרשים היום דוחפת זוגות רבים לעשות זאת מבלי לחשוב יותר מידי או לנסות לעבוד באמת על מערכת היחסים הזוגית שלהם, מה שבסופו של יום, לא תמיד מתברר כצעד הנכון עבור אותם בני זוג.

כאשר המצב הזה לא מתקיים מתפתחת תלות במערכת הזוגית ובבן או בת הזוג, אשר מקשה על חיי היום-יום הזוגיים בפרט, ועל התפקוד היום-יומי בכלל. 2. אתם דוחפים את בן או בת הזוג לחיות את החיים במלואם, עוזרים להם להגשים את החלומות שלהם, ויכולים לעבוד בשיתוף פעולה עימם. אני רואה זוגות רבים בקליניקה שכבר הפסיקו (או במקרים אחרים, מעולם לא היו) להיות חברים טובים. מערכת יחסים עמוקה, בין עם חבר, בן משפחה או בן זוג, צריכה להתבסס על חברות – קשר עמוק ששניכם חולקים ומפריד בין מערכת היחסים שלכם אחד עם השני, לבין מערכת היחסים שלכם עם שאר בני האדם. 3. אתם מקבלים אחד את השני כמו שאתם ואין ציפייה שמישהו ישתנה. כמובן, לא מדובר כאן במקרים של אלימות, התמכרות או מחלה (למרות שגם אז, ציפייה לטיפול עצמי או עזרה, אינה דומה לציפייה שהאדם ישתנה לחלוטין). באופן כללי, האדם שהכרתם , התאהבתם ובחרתם להתחתן איתו, הגיע עם שק של רצונות, שאיפות, תכונות ויכולות.

למשל: גבר שחש בילדותו כי אמו אינה קשובה מספיק לצרכיו; גבר שחש כי הוריו הפסיקו לשים לב אליו כאשר נולד לו אח; גבר שחש בילדותו כי אביו תמיד מנצח אותו בתחרות על תשומת הלב של האם. המצב החדש הנוצר במשפחה מעורר מחדש את הרגשות הקשים מהעבר: החרדה, התסכול, הקנאה והכעס הקשורים בחסך ובנטישה – והם מכוונים כעת כלפי בת הזוג. גבר כזה עשוי להיות רגיש מאוד לנוכחות אשתו ולמידת תשומת הלב שהיא מקדישה לו. בדרך כלל הוא מצפה להמשיך לקבל מהאישה תשומת לב וטיפול כמעט כמו קודם. כשהוא מצפה להיות מטופל ולנוח לאחר יום עבודה, בעוד שהיא מצפה כי יסייע לה עם התינוק ובבית לאחר לילה לבן ויום מתיש, נוצרת התנגשות ציפיות היוצרת מתח ותסכול. התסכול עשוי להתבטא בדרכים שונות: טענות, מריבות, שתלטנות, תובענות (גם מיניות) כלפי בת הזוג, עד כדי שימוש באלימות. ובקצה השני – התרחקות, התנתקות, שקיעה בעבודה והעלמויות מהבית. האישה מגיבה בדרך כלל בכעס ו/או התרחקות, מה שמגביר עוד יותר את חרדת הנטישה של הגבר. כך בדיוק עלול להיווצר מעגל קסמים שקשה לפרוץ אותו.

סגור לתגובות על בתוך זוגיות בהיבט הרגש

מאת:

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.

דילוג לתוכן