בני זוג רבים רוצים לשמור, להעצים ולשפר את הקשר הזוגי והאהבה

23 בדצמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה פייסבוק

בני זוג רבים רוצים לשמור, להעצים ולשפר את הקשר הזוגי והאהבה. לפניכם מספר נושאים חשובים להתבוננות במסגרת זוגיות ויחסים. מה חשוב לבדוק לפני שנכנסים לקשר זוגי או במהלכו? לפניכם שאלות ונושאים שכדאי לבדוק לפני שנכנסים למערכת יחסים ולבחון במהלך הזוגיות. נושאים אלה יכולים לסייע ולהעצים את הקשר. שאלות ושאלונים על אהבה וזוגיות יכולים לקרב ולהבהיר תפיסות את הדומה והשונה. הם יכולים לחבר את בני הזוג ולחדד ביניהם את הפערים ואת הנדרש כדי לגשר עליהם. שאלות ונושאים אלה עשויים להוביל להבנה טובה יותר של הצרכים של בן או בת הזוג. ניתן להעלות את הנושאים כמשחק זוגיות או כשאלון יחסים מעצים. נוכל רק להעלות את הנושאים הללו באופן עדין והדרגתי מידי פעם בהזדמנויות שונות. למשל כאשר יוצאים למסעדה ומשוחחים על נושאים עמוקים. נוכל לשאול שאלות לגבי היבטים כאלה חשובים לזוגיות וליחסים. 1.רצוי להעלות נושאים שחשוב בעיננו שינכחו בתוך הזוגיות. נוכל לבחון את ההתאמה בין בני הזוג. בני הזוג יכולים לתאר מה הם רוצים שמערכת היחסים תכיל ותעניק להם.

כאשר המטרה היא זו שעומדת לנגד העיניים ולא איך לשנות את בן הזוג, כל האווירה הזוגית משתנה. עידוד הוא אמנות לכל דבר. איך אנחנו יודעים אם הצלחנו בעידוד? המדד פשוט: כאשר בן הזוג שלנו מרגיש טוב יותר ביחס לעצמו אחרי שעודדנו אותו. לכל אחד נדרש העידוד הנכון לו. יש מי שירצה הקשבה, חיבוק, עצה, אולם הרוב הגדול זקוק לכך שנזכיר לו את התכונות והמצבים בהם הוא טוב ומצליח כדי להיות יכול להתעודד בשעה קשה. רצוי שהעידוד יתייחס למעשה ולא לעושה. לדוגמה – במקום להגיד "אתה נהדר ומקסים" כאשר באותה שעה בן הזוג ממש לא מרגיש כך ויהיה לו קשה מאוד להתחבר לאמירה כזו, אפשר להגיד "כשעשית את ההחלטה הזו לפני שבוע, זה הראה על היכולת שלך להיות אחראי ולקבל החלטות משמעותיות". התמקדות בטוב: כי למה תמיד לחפש את הרע? מחקרים בהם התבוננו בבני זוג שהצליחו להקים מערכת זוגית טובה ולהתמיד בה במשך שנים רבות מדברים על כמה פרמטרים בסיסיים הנדרשים לשם כך.שירותי ליווי

כימיה בסיסית – חשוב שתרגישו על אותו תדר עם בן זוגכם כדי שהאינטראקציה תהיה זורמת וטבעית. רמות האנרגיה צריכות להיות דומות פחות או יותר וכך גם תחומי העניין והטמפרמנט. אם לדוגמה צד אחד מלא אנרגיה ואוהב להיות בחוץ ולטייל ואילו הצד השני אוהב לשבת בבית ולצפות בטלוויזיה יש סיכוי טוב שמערכת היחסים לא תחזיק לאורך שנים. כבוד וקבלה – אם קראת עד כאן, אני רוצה לעצור רגע ולהגיד לך את הדבר הבא: את/ה ממש, אבל ממש לא מושלמים. אפילו רחוק מזה. גם אין באמת דבר כזה נורמאלי, זוהי הגדרה חברתית שמגדירה את הכלל ואת מה שיוצא מן הכלל. באותו אופן יהיה גם בן הזוג שלך מלא בפגמים. פגמים הם חלק מהטבע האנושי למרות שתמונות של דוגמניות בפוטושופ גורמות לנו להרגיש שאנחנו היוצאים מן הכלל והן לא. אחד מהדברים הכי גרועים שיכולים לקרות לך בתוך קשר היא ההרגשה שאתה מבוקר ללא הפסקה בגלל הפגמים האנושיים שלך, והניסיון הנואש של בן זוגך לשנות את מי שאתה.

כדאי שתעלו מטרות וציפיות בקשר, מכיוון שאלו לעיתים משתנים. התעלמות מנושאים קשים בתקוה שהם יתמסמסו היא דרך אחת לגרום לקשר להתפורר. דוגמא לבדיקה כזאת יכולה להיות: “היי, אתה בסדר אחרי הויכוח שלנו אתמול? רציתי רק לוודא שלא נשארו משקעי רגשות או דברים שלא ליבנו”. שאלו את בן/ת הזוג האם אתם באותו ראש מבחינת הציפיות מהקשר. ייתכן שאתם דנים על מעבר למגורים משותפים, סיפוק מיני, נישואין, ילדים, או תכניות למעבר. היו ברורים לגבי מה שאתם רוצים, ואיפה בן/ת הזוג נמצא בכל הסיפור. 1.צרו בסיס של כבוד. בהתחלה, קשרים יכולים להיות כיפיים ומסעירים, אבל חשוב לוודא כי הקשר ביניכם מתבסס על כבוד. התנהגו באופנים המחייבים את בן/ת הזוג לכבד אותך. שאפו להתייחס זה אל זה בכבוד תמיד, גם כאשר אתם כועסים. יש ערך לרצונות, למחשבות ולתחושות של בן/ת הזוג. העבירו לו את המסר שאתם מתחשבים בתחושות שלו. כבוד הדדי הינו חלק חשוב ביצירת קשר בריא ומוצלח. דברו עם בן/ת הזוג על יצירת כבוד בקשר שלכם. החליטו על “עשה” ו”אל תעשה”, כגון כינויי גנאי או מגע מיני.

סגור לתגובות על בני זוג רבים רוצים לשמור, להעצים ולשפר את הקשר הזוגי והאהבה

מאת:

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.

דילוג לתוכן