במשמעות

23 בדצמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה פייסבוק

אנא עזרו לשפר את אמינות הערך באמצעות הבאת מקורות לדברים ושילובם בגוף הערך בצורת קישורים חיצוניים והערות שוליים. אם אתם סבורים כי ניתן להסיר את התבנית, ניתן לציין זאת בדף השיחה. מִשׁפָּחָה היא מוסד חברתי המאגד יחידים בעלי קשרי שארות לקבוצה שיתופית הדוקה. במשמעות הנפוצה של מושג זה משפחה נוצרת על ידי זוג אנשים אשר נישאים זה לזה, וכוללת גם את ילדיהם. משפחה נוצרת גם ללא קשר רשמי של נישואים, כאשר בני הזוג הופכים לידועים בציבור. במרוצת המאה ה-20 ניתנה למושג "משפחה" משמעות רחבה יותר בחברה המערבית, לפיה יחידה משפחתית היא קבוצה חברתית של שני אנשים או יותר המזהים את עצמם כקשורים זה לזה. לרוב על ידי קשר דם, נישואין או אימוץ וחיים ביחד ביחסי קרבה ואף תלות הדדית. בספרות האנתרופולוגית מצוין כי לא נמצאו עדויות לקיומה של חברה כלשהי בה לא היה קיים מוסד משק הבית. מבחינה ביולוגית, המשפחה גם מתקיימת במרבית צורות החיים המוכרות לנו. למושג המשפחה הגדרות רבות. האנתרופולוג צ'ארלס וויניק מגדיר משפחה כמוסד מפתח שמכיל אישה אחת או יותר שגרה עם גבר אחד או יותר ועם ילדיהם.

מוזר לשמוע מפי טייסים, קצינים קרביים ומבעלי תואר אקדמאי מתקדם טענות מוזרות שאינם בשלים כביכול להורות ולמשפחתיות, או שעליהם לבסס ראשית כל את הזוגיות. אתה שומע מגרונם את רוחות המערב הפרוע. איני חושד בצעירים אלו שאינם דוברי אמת. הם סבורים בתום לבבם שהם מביעים רגשות טבעיים וכנים, מבחינתם. אולם אי אפשר להתעלם מהשפעתה הסמויה של האוירה הכלל-עולמית שהם כל כך נסחפו לה עד שאינם מודעים לה. המילכוד של צעירינו הוא בלתי נמנע. גם הם נדחפים כמו כולם להשגיות מקצועית מהירה. גם הם נגררים בעל כורחם אחרי אוירת המורטוריום של בני גילם החיים לכאורה כציפורי דרור חסרי כבלים. מאידך, אם הם אינם מרשים לעצמם את חיי ההפקרות המקובלים בעולם הם מייצרים מעין פשרה. אמנם מתחתנים כדת משה וישראל אך נדבקים בחיידק ההפרדה בין הזוגיות למשפחתיות. זוגיות – כן, משפחתיות – עדיין לא. צעירים רבים סבורים בטעות שעליהם לגבש את אישיותם האישית לפני בחירת בן זוג. ולכן דוחים ודוחים את החלטתם להקים בית וטעות בידם. ההיפך הוא הנכון. גיבוש משותף של שני בני הזוג בגיל צעיר מתיך אותם ליחידה אורגאנית אחת שבה המשפחה לומדת, המשפחה עובדת, המשפחה צומחת ומתקדמת בכל תחומיה. נערות ליווי

לכן גם לכם כדאי לחשוב על האפשרות הזאת, שכן טיפול זוגי הרבה פעמים עוזר. מבחן זוגיות מפיל לא מעט אסימונים ומכאן גם עלול להשאיר אותנו עם אינספור שאלות אחרי שהוא מסתיים ולכן, אם אתם יכולים לפנות אל איש מקצוע רציני שיעזור לכם לעבד את המידע ולקבל כלים, למה שלא תעשו את זה? איזה מטפל זוגי כדאי לבחור? שמעתם על חברים שהיו בטיפול זוגי ואתם גם רוצים? אותו מבחן זוגיות העלה אצלכם שאלות קשות שאתם לא יודעים איך להתמודד איתן? אם כך, כדאי לדעת: לא רק שמומלץ לפנות אל מטפל או יועץ זוגי, אלא גם כדאי לבדוק לאיזה איש מקצוע אתם פונים. האם המטפל שאליו רציתם להתקשר מגיע עם ניסיון? האם הוא מקצוען? והאם מדובר על מטפל שבנה לעצמו מוניטין בתחום הזה? זוגיות הוא תחום שחשוב לכולם כמעט, אך רובינו לא יודעים כיצד לפעול כאשר באופן ספונטני- דברים מפסיקים לעבוד. איך מייצרים זוגיות? איך משקיעים בזוגיות? איך מטפחים אותה? ואיך להתמודד טוב יותר עם מבחני הזוגיות הבאים שיגיעו? לכן רצוי לבחור מטפל שיתאים למשימה כזאת, ויפה שעה אחת קודם.

מערכת יחסים פתוחה- האם זה אפשרי? יום העצמאות מעלה שאלות רבות על העצמאות שלנו כבני אדם, כלפי עצמנו, עבודתנו ובעיקר בזוגיותנו! אני, עבדכם הנאמן והחבר'ה, כן כן, אלו שגדלתי איתם שנים רבות מתכנסים על הגזוזטרה (ככה קראו למרפסת פעם), ומתלוננים על החום והלחות. מילים נזרקות לחלל האוויר, משפטים נשזרים כרשת המנסה לתפוס את החרקים המזמזמים את שירתם מעל ראשינו ויותר ויותר אנו עוסקים במה לעשות כדי שלא נהייה דביקים מזיעת הקיץ הבא עלינו. אז מבין כל הרעיונות עלה בבדיחות הדעת הנושא שאם מי מאיתנו מעוניין להימנע מחררה ודביקות בזוגיות, הפיתרון האולטימטיבי הוא לחיות בזוגיות פתוחה! בעצמאות, כמו בעצמאות, בו ונפתח את הזוגיות! נו באמת זוגיות פתוחה תביא את הישועה? הצחקתם אותי, אני אומר לחברי. זו אמנם פנטזיה ששומרת על ויטליות העור, אך יש לה צדדים שעלולים להביא גם חררה לנשמה, וזה כבר יותר בעייתי לטיפול. טוב אז בואו ונבין מהי בכלל זוגיות פתוחה? לזוגיות פתוחה יש כמה היבטים. במובן המקצועי מדובר על זוג שמאפשר לכל אחד מבני הזוג לקיים קשרים ומערכות יחסים אל מחוץ לחדר והחוזה הזוגי.

מאוהבים? נמצאים בזוגיות ראשונה? אתם בטח מרגישים את הפרפרים בבטן. בזוגיות ראשונה לא תמיד לא יודעים מה לעשות, איך להתמודד, מה להרגיש. שחקו וגלו: עם איזה זוג מפורסם מתאים לכם לצאת לדאבל דייט? הדבר הראשון והכי חשוב בזוגיות הוא אמון. במהלך הזוגיות ראשונה, קיימת לעיתים נטייה להרגיש מקופחים (תחושה שכמובן לרוב לא נכונה) ושאלות רבות צצות בראש: "האם הם באמת אוהבים אותי?", "למה הוא או היא איתי?", "האם אני טוב מספיק בשבילו או בשבילה?" סטופ! תאמינו בבני זוגכם, תסמכו עליהם וזכרו שאמון הוא רגש שנבנה עם הזמן. תקפידו להיות פתוחים איתם ותראו שגם הם מתנהגים באותה צורה כלפיכם. ככל שיהיה יותר אמון בזוגיות, הזוגיות תהיה יציבה יותר. כנות זה א-ב בקשר טוב ויציב. ככל שתהיו יותר כנים אחד כלפי השני או השנייה, כך גם האמון בינכם יגדל ולא יהיו סודות בקשר. תשתפו בדברים שקורים לכם, בהתלבטויות שלכם ובדברים שמפריעים לכם וכך – הזוגיות תהיה הרבה יותר אמינה, יותר פשוטה ופחות מסובכת ובעלת סודות.

סגור לתגובות על במשמעות

מאת:

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.

דילוג לתוכן