או שבני הזוג

23 בדצמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה קופירייטינג

משפחה היא מוסד חברתי המאגד יחידים בעלי קשרי שארות לקבוצה שיתופית הדוקה. במשמעות הנפוצה של מושג זה משפחה נוצרת על ידי שני בני זוג הנישאים זה לזה, וכוללת גם את ילדיהם. כאשר אחד מבני הזוג נפטר, או שבני הזוג מתגרשים או נפרדים, המשפחה הופכת למשפחה חד-הורית. בית אב: מעגל משפחתי הכולל את המשפחה הגרעינית (ההורים וילדיהם הלא-נשואים) וכן את הבנים הנשואים עם משפחותיהם, סבים וסבתות וקרובים רחוקים יותר. במרוצת המאה ה-20 ניתנה למושג "משפחה" משמעות רחבה יותר בחברה המערבית, לפיה יחידה משפחתית היא קבוצה חברתית של שני אנשים או יותר המזהים את עצמם כקשורים זה לזה. לרוב על ידי קשר דם, נישואין או אימוץ וחיים ביחד ביחסי קרבה ואף תלות הדדית. בספרות האנתרופולוגית מצוין כי לא נמצאו עדויות לקיומה של חברה כלשהי בה לא היה קיים מוסד משק הבית. המשפחה, לעומת זאת, מתקיימת במרבית צורות החיים המוכרות לנו, אך לא בכולן. למושג המשפחה הגדרות רבות. האנתרופולוג צ'ארלס וויניק מגדיר משפחה כמוסד מפתח שמכיל אישה אחת או יותר שגרה עם גבר אחד או יותר ועם ילדיהם.

המילה שלום באה מהשורש שלם, בלי שאחד ישלים את רעהו אז כל אחד מהשנים חסר והחלק שחסר לכל אחד נמצא ביד הבן זוג. כאשר יש שלום בין שנים זה מרמז שמטבע הבריאה שלנו אנחנו חסרים והחלק שחסר לנו נמצא אצל השני, או חבר או בן זוג, זה אצלו בפיקדון. מה זה מושג של שלום? בחכמת הקבלה מושג של שלום זה חיבור בין שמים וארץ, בין ספירת יסוד לספירת מלכות, בין המשפיע אורות לבין מקבל האורות, בין האור לכלי. כאשר יש חיבור של אורות וכלים זה נקרא שלום. בשביל שיהיה חיבור של אורות וכלים צריך שיהיה השתוות הצורה. כלומר בשביל שהכלי יתחבר עם האור צריך הכלי לשנות את צורתו בצורה שמתאימה לקבלת האור מהמשפיע. צורה זה אומר רצון, במקום שיהיה רצון לקבל לעצמו, כתוב שייהפך אותו ויהיה בצורת האור. כל מי שרוצה להתחבר עם האור צריך שהתנהגותו תהיה דומה למאציל, התנהגות של אור, ואז מתחברים ויש שלום. זו הפנימיות של המושג שלום. נערות ליווי

כמובן שכשמדובר על סקס, אזי בן הזוג לא יודע עם מי השני בקשר. היבט שני – swinging (סווינגינג) פעולה שמטרתה המוצהרת היא החלפת בני זוג למין, כשבני הזוג מכירים אחד את השני ואת בני הזוג האחרים. בניגוד לאפשרות הראשונה, הסווינגינג- חילופי הזוגות, נעשה באותו זמן, ולא בזמנים שונים. היבט נוסף, נדיר, אבל קיים, הוא האנשים שחיים ביחד בצורה של קומונה – מס' זוגות שחיים ביחד ומקיימים יחסים זה עם זה. כמובן שלנושא הזה קיימים עוד כל מיני מרכיבים, כאשר המרכיב החשוב מכולם הוא קיום יחסי מין מחוץ לקשר כששני בני הזוג מודעים לזה ובוחרים בזה. יש חוקים ברורים לכל מרכיב ושני בני הזוג אמורים לשמור עליהם. אפשר לומר שהתופעה הזאת קיימת משחר ההיסטוריה עוד בתרבות יוון ורומי, רק ששם היה מקובל שלגברים היו בנות זוג חלופיות ולנשים גבר אחד בלבד. החל משנות השישים, עם הופעת ילדי הפרחים, כשניסו לעשות אהבה במקום מלחמה, ושחרור האישה הגיע, ניתנה לגיטימציה גם לנשים להחליף בני זוג.

כמה טוב שבקשת 12 למדו שלא טוב האדם ללא תוכנית היכרויות בפריים טיים, ודאגו לנו לחלופה הולמת ברגע ש"הקבוצה" התרסקה החוצה מהמסך. אלא שהפעם, קיבלנו משהו אחר – לא עוד צעירים רווקים ותל אביבים שמשודכים לעוד צעירים רווקים ותל אביבים בקונסטלציות כאלו ואחרות – אלא משהו שקול יותר, בוגר יותר, ממש הפרק ב' של תוכניות הריאליטי. בקונספט החדש – "דייט להביא הביתה", רווקה מפורסמת בוחרת שני רווקים לצאת איתם לדייט ראשון משותף, אך קצת שונה מהרגיל. שני הגברים הנבחרים הגיעו לארוחה משפחתית של המנחה והשחקנית, סיגל שחמון – והאמת, לא היה מביך כמו שחשבנו. נכון, השילוב של ארוחה משפחתית ודייט ראשון גורם גם לנו להתנועע בכסא באי נוחות ולתכנן מסלול בריחה, אבל הבחירה לאחד בין השניים זה בדיוק מה שמבדיל את התוכנית (ובואו, אם זה לא מספיק מביך אז להוסיף תחרות לעסק לגמרי קנה אותנו). מספרת שחמון בפתחו של הפרק ומשיבה לאותם חטטנים, "אני מאוד יודעת מה אני צריכה, או יותר נכון מה אני לא צריכה, למה אני לא מוכנה יותר".

הסוויטות הכפריות המפוארות מתמזגות להפליא עם הנוף הפראי שעוטף אותן ופורצות ממנו, כל אחת וייחודה היא. הן משלבות עיצוב בסגנון עתיק ויוקרתי ונוחות מקסימלית לצד תכנון ועיצוב טבעיים, תוך שימוש בחומרים בהשראת הטבע כמו אבן, עץ ומתכת, וכל אחת מהן מציעה לאורחיה בריכה פרטית מקורה וכן ג'קוזי ספא גדול. בתוך הסוויטה עצמה מיטת קינג סייז גדולה, קמין שדולק בחורף, שני מסכי פלזמה – וזו רק ההתחלה. רחל ועמוס מעניקים לכל אורח ביד רחבה. הם מציידים את הסוויטה ביין בוטיק, סלסלה עם פירות העונה, שוקולדים, מיני בר חופשי עם ארבעה סוגי שתייה, עוגיות אישיות מקונדיטור, חלב, מכונת נספרסו עם טבליות חופשי, סבונים ריחניים כולל סבון גוף מפנק משמן זית על טהרת השימוש בחומרים טבעיים, חלוקים, נעלי בית ומייבש שיער. נוסף על אלה מציע מלון בוטיק המקום לאורחיו ספת מסז' מפנקת של אמריקן קומפורט, עיתון יומי וירחונים. גולת הכותרת היא הסוויטה המלכותית המפוארת שמארחת זוגות שרוצים את הכי טוב שיש המשמשת בעיקר לחופשות של ירח דבש, ובה סלון גדול עם שזלון מפנק וקשתות ענק שמאפשרות מבט פנורמי על המראות המרהיבים שנשקפים מצלע ההר.

סגור לתגובות על או שבני הזוג

מאת:

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.

דילוג לתוכן