משפט וכך

23 בדצמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה פייסבוק

התערבות זו, בצורות רבות (דת, מסורת, חינוך, מבנה כלכלי חיצוני, משפט וכך הלאה), הופכת את המשפחה למוסד הנתון לעיצוב היסטורי. בעקבות תהליכי המודרניזציה שהתרחשו בעיקר במדינת המערב בעולם, עבר מוסד המשפחה שינויים גדולים. השינויי המרכזי שניכר היה המעבר ממשפחה בעלת מאפיינים מסורתיים למשפחה בעלת מאפיינים מודרניים. ניתן להבחין בין שלושה סוגי משפחות: משפחה מסורתית, משפחה מודרנית ומשפחה פוסט מודרנית. חשוב לציין שמדובר בהבדלים על פני רצף ולא בחלוקה דיכוטומית, כלומר נכון יותר לומר כי משפחות שונות זו מזו בדרגת המסורתיות או המודרניות שלהן. חלוקה למשפחה מסורתית, בה יש תפקיד מוגדר לגבר ותפקיד מוגדר לאישה לעומת משפחה מודרנית בה יכול להיות עירוב תפקידים ואף החלפת תפקידים. המשפחה המסורתית מאופיינת ביחסים מגדריים, פטריארכאליים. האישה אחראית על הבית בעוד הגבר הוא המפרנס עובד בחוץ. בוחנת את המשפחה על פי המשימות החיוניות שהיא ממלאת למען החברה הרחבה יותר. על פי תפיסה זו, המשפחה פועלת כ"עמוד השדרה של החברה". ילודה ביולוגית, הדרושה לכל חברות כדי להנציח את עצמן. שירותי ליווי

לקבל זה לא בהכרח להסכים. הצורך הראשוני של כל בני האדם הוא שיקבלו אותם. במילה קבלה אין הכוונה להסכמה. כאשר נקבל את בני זוגנו כפי שהם, גם כאשר יש דברים שאיננו מסכימים להם, יוכלו גם הם לקבל אותנו. האנרגיה תופנה ממקום של להוכיח שאני צודק, למקום של הכרה, שזה בסדר לא לראות דברים באותה הדרך. כך ניתן להיחשף לרעיונות חדשים ולצרכי האחר ולמצוא את הדרך המתאימה ביותר. בחירה בקבלה מובילה לזוגיות טובה. היזכרו בתחילת החברות שלכם, לפני שמיסדתם את הקשר הזוגי והביאו משם לחייכם היום את ערך החברות. חשבו על החברים שלכם ותראו, מה מהקשר שיש לכם איתם אתם יכולים להביא לזוגיות. חברים מתייחסים אחד לשני בדרכים חיוביות וגורמים לכל אחד לומר: כיף לי בחברות הזו. בבסיס זוגיות טובה מתקיימת חברות. חברים מתעניינים אחד בשני, לא מפרשים את דברי ומעשי החבר כמשהו שנעשה נגדם אלא נמצאים שם עבורו. כאשר ערך זה לא נמצא, כל דבר שבן הזוג אומר אנחנו לוקחים באופן אישי אלינו, מסתכלים דרך העיניים של מה יוצא לי מזה, איך אוכיח לו שהוא לא צודק.

בית המשפט לענייני משפחה: בדף זה נסקור את התהליך אותו יצטרכו לעבור הורים גרושים אשר לא הצליחו להגיע להסכמות בעצמם או בגישור בעזרת איש מקצוע (יחידות הסיוע / גישור) והגיעו לבית המשפט לענייני משפחה. אנו ממליצים להורים המתגרשים בחום לנסות לסגור את ההסכם גירושין בגישור ולא להגיע לשלב זה. 1. סיום מהיר ככל הניתן של הליך הפרידה. 2. דין ודברים המכבד את בן/בת הזוג ואותך עצמך. 3. מיקוד בצרכי הילד, תוך דגש על ההבנה שהפרידה שלך מבן/בת הזוג אינה כוללת פרידה של הילד מאחד מהוריו. 4. התחשבות בצרכים וביכולות של בן/בת הזוג. קשה מאד לקיים "מצוות" אלה אם אתם פונים לבית המשפט למשפחה או לבתי הדין הרבניים. זוגות המגיעים לבית המשפט מגיעים בדרך כלל עם תחושה של 'מלחמה עד הסוף'. בנוסף, ברוב המקרים, גם מערכת המשפט והרווחה גורמות להעצמת ויכוחי ההורים. מערכת המשפט לא בנויה להביא לפתרון מהיר, ולא פעם אף מעודדת ריב ומדון בין ההורים, ולו רק מעצם הצורך להוכיח עד כמה האחר "לא בסדר" בתחרות המיותרת על ההגדרה ההורית.

כולנו נאלצים לעיתים להתמודד עם תקופות עמוסות, שבהן קשה למצוא זמן להיפגש, להנות ולדבר עם בני הזוג. לכן, מומלץ שתקבעו לכם יום אחד בשבוע שיהיה יום הבילויים שלכם. היום שבו תוכלו להיות ביחד, לצאת לבלות, להיות זה עם זו ופשוט להנות. אינכם חייבים לצאת לדייט במסעדה או קולנוע, אלא שבהחלט ניתן להסתפק בטיול בעיר או פגישה באחד מהבתים שלכם – ולחזק את הקשר ביניכם. לפעמים הזוגיות לא מתקדמת, אין תקשורת בין שני הצדדים, הקשר כבר לא כייפי או אפילו נהיה מעיק. זה סימן שצריך לשבת ולדבר עם בני הזוג, לראות איפה אתם נמצאים מבחינת הקשר ואיך מתקדמים מכאן. גם אם תחליטו להפסיק את הקשר, זכרו שזה לא סוף העולם! הרי שהזוגיות הראשונה מלמדת המון ונותנת לכם כלים לזוגיות הבאה, שתהיה הרבה יותר קרובה, בריאה ואוהבת. פשוט תהנו! אתם בתקופה הכי יפה בחיים שלכם. זאת התקופה שהכל פורח, שכל העולם מחייך לכם. אז תיקחו את החיים בחיוך ותבלו עם בני הזוג שלכם.

סגור לתגובות על משפט וכך

מאת:

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.

דילוג לתוכן