כאשר נוצר קונפליקט בין האינטרס של הפרט לבין זה של החברה

23 בדצמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה פרסום בגוגל

כמו כן, כאשר נוצר קונפליקט בין האינטרס של הפרט לבין זה של החברה, החברה תדאג שרצונה ינצח, גם במחיר הכבד של פגיעה ברווחת הפרט (כך לדוגמא, עולה מדברי המורה, שהרצון האישי, הלגיטימי בפני עצמו, של הפרט לצאת לעבוד, הופך ל"סרטן", לגוף מאיים על החברה, שכן היא שואפת לשמור על הנורמות שלה). הגיוני שהחברה תעשה כל שביכולתה לפלוט "גופים זרים" המאיימים על שלמותה ועל המשך שגשוגה. הרעיון ששלמות הבית נחוצה לקיומו של עולם התורה כולו הוא בסיסי בחינוך בנותינו. גישה זו רווחת גם בציבור שלנו, ציבור בעל מגמות שמרניות, והיא מתבטאת בתפיסה שהבית היהודי הוא אבן הבניין של עולם התורה. הרעיון ששלמות הבית נחוצה לקיומו של עולם התורה כולו הוא בסיסי בחינוך בנותינו. הוא משקף את ההבנה שהנישואין משרתים בראש ובראשונה את יציבותה של החברה, ורק לאחר מכן את רווחתו האישית של הפרט, האיש או האישה. במאמרה של הגב' פפר מודגמת גישה זו באמצעות הסיפור על אם החתן הטרי המתארת בהתרגשות וסיפוק כי בנה הצליח להשיג "מתכנתת". הגב' פפר מספרת זאת בזעזוע, אך למעשה זהו ביטוי מדויק לתפיסה של הנישואין בתור מוסד המאפשר יציבות חברתית. שירותי ליווי

הטבת הצטרפות 100 ש"ח בגיפטקארד: ההטבה חד פעמית ללקוח ברמת ת.ז ומותנית בביצוע עסקה ראשונה בכרטיס האשראי. giftcard דיגיטלי יישלח בהודעת SMS תפעולית עד שבוע לאחר עסקה ראשונה בכרטיס האשראי. תנאי השימוש ב-giftcard בהתאם לתנאים ולמגבלות המופיעים באפליקציית my gift. בכפוף לתנאי חברת max. בכפוף לתנאי ומגבלות הרשת. רשימת הרשתות עשויה להשתנות מעת לעת, כמפורט באתר max ובהתאם לשיקול דעתה הבלעדי של max. התמונות להמחשה בלבד. המוצרים/השירותים באחריות בית העסק בלבד. max ו/או מועדון ביחד בשבילך ו/או בתי העסק רשאים לשנות או לבטל את המבצע/ההטבה בכל עת וללא הודעה מוקדמת. תוקף כרטיס ל-5 שנים מיום הנפקתו. הכרטיס אינו כרטיס תשלום כהגדרתו בחוק הבנקאות (רישוי), התשמ"א 1981. הכרטיס לא יוחלף, לא יכובד ולא תינתן כל תמורה, פיצוי או החזר כספי בגין אובדן/גניבה/אי-שימוש/השחתה/זיוף. הכרטיס אינו ניתן להמרה למזומן ולא יינתן עודף או זיכוי בגין שימוש חלקי. ביטוח נסיעות לחו”ל: עקב משבר הקורונה ייתכנו שינויים בתנאי הטבת הביטוח. בכפוף לתנאי הפוליסה AIG Traveller המלאים של איי אי ג’י ישראל חברה לביטוח בע”מ ובהתאם לתקנון ההטבה. הפוליסה אינה מעניקה כיסוי למצב מחלתי קיים, להחמרתו ו/או להריון. הביטוח בחינם ניתן עד חמישה ימי שהייה רצופים בחו”ל בלבד. ברכישת ביטוח נסיעות לכל תקופת הנסיעה. לאחר תקופת ההטבה, התשלום בהתאם לפוליסה שנרכשה. כרטיס נטען: 25% הנחה תינתן בטעינת הכרטיס שייטען מראש – באחריות חברת נולדג' פור אול. השימוש בהתאם לתנאי הכרטיס באתר ביחד בשבילך. רשימת בתי העסק למימוש עשויה להשתנות מעת לעת. אין החזר כספי בגין אובדן/גניבה/אי-שימוש. ח: בהתאם לתנאי ההצטרפות. עד 15% החזר כספי: max PAY BACK – פרטים באתר max. בכפוף לתקנון pay back. 1 ופינוק מסביב לעולם: בכפוף לתקנון הפינוקים ואתר ההטבות. לצפייה בתעריפון העמלות המלא של max. כל מה שכתוב למעלה הוא בכפוף להסכם ההצטרפות ולתנאי הכרטיס וההטבות. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

חג חנוכה הוא חג שאנו נדרשים לקחת יוזמה ולפעול, ללא הוראה אלוקית מפורשת. ד מציין שיש כאן חיבור מופלא בין אב לבניו; בין צעירות, חדוות נעורים ועוצמה, לבין הדרת הזקנה. מתתיהו הזקן, יכול לפעול כי הוא יודע שבניו איתו, הן בבכי ובצער. וכמו שכתוב בספר המכבים: "ויקרעו מתתיהו ובניו את בגדיהם וילבשו שק ויתאבלו מאד" – והן בהתחזקות מול הניסיון לבטל את אמונתם – "ויהי כאשר באו פקידי המלך עיר מודעית להעביר את העם מתורת ה' לעבודת האלילים ולזבוח להם, וילוו אליהם רבים מבני ישראל, ומתתיהו ובניו התחזקו". גם היוונים מבחינים במקור הכוח של מתתיהו ומזכירים לו שוב ושוב את בניו: "ויאמרו שרי המלך אל מתתיהו לאמור. הן איש נגיד ונכבד אתה בקרב עמך, ומספר בניך רבים וגם רבה משפחתך, לכן קרב נא אתה ראשונה לעשות את מצוות המלך כאשר עשו בכל מדינות מלכותו, וגם כל אנשי יהודה וירושלים. ואתה ובניך תמצאו חן בעיני המלך, וייתן לכם זהב וכסף ומתנות יקרות". אך מתתיהו בוטח במשפחתו, הוא יודע את אמונתם ועוצמתם: "וישא מתתיהו את קולו ויאמר: אם אמנם יסורו כל עבדי המלך גוי גוי מאלוהיו וישמעון לקולו להמיר את חוקות אבותיהם. לא כן אנכי ומשפחתי, כי לא נסור ימין ושמאל מאחרי חוקות אבותינו. חלילה לנו לשוב ממצוות ה' אלוהינו ולהפר בריתו אתנו. לכן את דתי המלך לא נעשה, ואת חוקותינו לא נמיר בחוקות המלך". מכוח תורת אבות ומחיבור הבנים והאבות מתתיהו מעיז להתמרד, ומיד לאחר מכן להתחיל את מלחמה האדירה על אמונת ישראל מדורי דורות: "וירץ אחרי כן בתוך העיר ויקרא בקול גדול ויאמר: מי האיש החרד לתורת אלוהיו ומחזיק בבריתו – יבא אחרי. ויברח הוא ובניו אל הרי המדבר, ויעזבו כל אשר להם בתוך העיר".

זה אדם גדול. הרב אשלג, ‘בעל הסולם’, אומר: מה זה נביא גדול? נביא גדול זה נביא שהנבואה שלו יכולה להתפשט עד לשוכני בתי חומר. אם הנבואה שלו עוסקת בדברים רוחניים, רק בדרכי ה’ וכו’ זה לא נבואה גדולה. למרות שנראה שהקב”ה רוצה שנעבוד אותו, ונתפלל וכו’ אבל דווקא הנבואה הגדולה ביותר זה נביא שהנבואה שלו יורדת עד לעניינים של זריעה, חריש וקציר. עכשיו תזרע, עכשיו תקצור. לרדת למקום שאדם נמצא. זה סוד גדול מאד. וזה יכול לאפשר לגדול להוציא את הקטן מהמצוקות שלו. בין בני זוג במיוחד אם השני לא מקשיב, הוא מגביר לו את הבעיה. מצטברות מועקות, יש אנשים שחיים שנים ביחד ולא הקשיבו אפילו פעם אחת אחד לשני, כואב הלב. יכלו להיות זוג נהדר, אם היו קצת מצמצמים את הגאווה ואחד שומע את השני. אפילו שהבעיות שלה עכשיו עם החברות שלה זה לא דבר שאצלך קורה בכלל אבל גם הלל שראה את האיש ההוא, ראה שהוא בקטנות, ירד לקטנות שלו והעלה אותו למעלה. זה בן אדם גדול, הוא לא אמר לך תשאל את התלמידים שלי את השאלות האלה אלא הוא ישב ושמע והקשיב. המחלה של המאה עשרים זה בדידות. אנשים מוקפים כל הזמן באנשים אבל אין עם מי לדבר את הבעיות האמתיות. צריך להוציא מהלב את הבעיות לכן כתוב: ‘עשה לך רב וקנה לך חבר’. מה זה חבר? מלשון חיבור. שיהיה לך עם מי להתחבר ועם מי לדבר את המועקות. זה א”ב בין בני זוג. זה דבר שלא יורד מהשמיים עניין של הקשבה וזו בד”כ בעיה של גברים, שלא אוהבים להקשיב. אומנות ההקשבה צריכה להיות משני הצדדים, צריך לתרגל אותה.

סגור לתגובות על כאשר נוצר קונפליקט בין האינטרס של הפרט לבין זה של החברה

מאת:

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.

דילוג לתוכן