טיפים לרכישת רכבי רנו מיד שניה במרכז

16 באוקטובר 2016 | מאת: | מאמרים בקטגוריה כלי רכב אחר

כשאנו קונים רכב חדש חשוב לשים דגש גם על הפן האדמיניסטרטיבי של התהליך ולא רק על בחירת המכונית. באזור המרכז קיימים לא מעט דיווחים על סוחרים לא אמינים או סוכנויות אשר אינן עומדות בתנאי הרכישה שנקבעו אתן. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר בדגם מבוקש ופופולארי כמו רנו, שהביקוש אליו באזור המרכז גדל בשנים האחרונות. עם הביקוש גדל לא רק ההיצע אלא גם מעשי רמאות שונים.
כשמחפשים רכב למכירה במרכז חשוב להתחיל לא מהמכונית עצמה אלא מהסוחר. ישנו הבדל בין יצירת קשר עם אדם פרטי לבין פנייה לסוכנות מקצועית. בשני המקרים חשוב לשמור על זהירות ולעשות בדיקות לגבי זהות המוכר. במקרה של אדם פרטי וודאו כי המידע המופיע על גבי רישיון הרכב תואם לתעודת הזהות שלו. אל תתביישו לבקש לראות את שתי התעודות ביחד על מנת לקבוע כי אכן מדובר בבעלים החוקיים של הרכב. לפעמים נתקל במוכר המציע רכב למכירה שהוא למעשה סוכן מוסווה הפועל מטעם חברה כל שהיא. חשוב לדעת פרט זה כי דרכי הטיפול יהיו שונות. במידה ופניתם לסוכנות או לאדם מטעם סוכנות התעקשו על עריכת חוזה מסודר וקבלת חשבונית. במקרה של סוכנות קיים גם עניין האחריות וההתחייבות לאיכות שאמורים להיות חלק מהעסקה. לפעמים סוכן סמוי ינסה למכור לכם את הרכב מבלי לתת לכם את כל ההטבות ולכן חשוב לבדוק את הזהות של מי שנמצא מולכם כבר בהתחלה.
לפעמים קשה לעמוד על מצבו המדויק של הרכב באופן עצמאי. במקרה כזה מומלץ לפנות למכון בדיקה אובייקטיבי אשר ייתן הערכה כנה לגבי מצב הרכב והדברים שאולי צריך לתקן בו. בחרו במכון הנמצא במרחק סביר מהמוכר, על מנת למנוע התנגדות לבדיקה על רקע מרחק. במידה והמוכר מתנגד לבדיקה, למרות המקום הנוח להגעה, הרי שמדובר בסימן מדאיג ואינדיקציה שאולי מנסים להסתיר מכם משהו.
לפני סגירת העסקה עם המוכר ( בין אם מדובר באדם פרטי ובין אם בסוכנות) בררו מה התנאים שאנשים אחרים קיבלו לדגמים דומים. ניתן לפנות לפורומים ופלטפורמות אינטרנטיות אחרות בהן משתמשים חולקים את הצעות הרכישה שקיבלו לרכבי רנו ואת שביעות רצונם מהעסקה. על ידי השוואה אתם תוכלו לדעת אם מה שקיבלתם אכן משתלם. בין דגמי רנו, שיש להם הכי הרבה ביקוש והכי הרבה הצעות מכירה, ניתן למצוא את קליאו, מגאן, קפצ'ר, סניק, קנגו, ואת רנו פלואנס למכירה.
בעת עריכת ההסכם לצורך רכישת הרכב חשוב לשים לב לנוסח מדויק ולכלול את הפרטים המלאים של שני הצדדים, לרבות תעודת זהות, מס' רישיון רכב, שם מלא, כתובת, טלפון, תאריך וחתימה. במידה וההסכם נעשה אל מול סוכנות, ודאו כי כל התנאי, המבצעים ותקופת האחריות שניתנו לכם מופיעים ומפורטים בהסכם. פעמים רהות דברים המובטחים בעל פה אינם מופיעים על הדף. קראו את החוזה היטב לפני שאתם חותמים עליו.
דבר נוסף שחשוב לשים עליו דגש הוא קבלת חשבונית מהסוכנות לצורך אישור העסקה. על גבי החשבונית חייב להופיע סכום העסקה, מספר תשלומים, פרטי הרכב לרבות שם יצרן, דגם ומספר רישוי. במידה והסוכן מולכם מנסה להימנע ממתן פרטים אלו הרי שמדובר בסימן מחשיד.

סגור לתגובות על טיפים לרכישת רכבי רנו מיד שניה במרכז

מאת:

פרסם באתר כ - 4 מאמרים.

.